Call Centrum841 115 115

 
 
ico ico ico ico
 

Ekvádor

img Pojeďte s námi! Cena již od 41 990 Kč

VÍTEJTE V EKVÁDORU!

 

Ekvádor, oficiálně Ekvádorská republika, leží na rovníku v Jižní Americe a jeho pobřeží je omýváno vodami Tichého oceánu. Jeho sousedy jsou Kolumbie na severu a Peru na jihovýchodě. Přestože s necelými třemi sty tisíci čtverečními kilometry se řadí mezi nejmenší jihoamerické země, jeho přírodní poměry patří k nejpestřejším na zeměkouli.

Ekvádor

Přestože s necelými třemi sty tisíci čtverečními kilometry se Ekvádor řadí mezi nejmenší jihoamerické země, jeho přírodní poměry patří k nejpestřejším na zeměkouli. Od pobřeží se zvedá pásmo And až do výše 6 300 m n. m., aby na východě terén klesl až do nížin amazonských deštných pralesů. Najdete zde bílé pláže, majestátné činné sopky, pralesy, nádherná jezera, bílé vesnické kostely i barevné indiánské trhy. Zdejší obyvatelstvo tvoří směsice potomků španělských dobyvatelů, domorodých indiánů i afrických otroků. Pokud se účastníte svátků, festivalů nebo obřadů, chovejte se tiše a respektujte místní zvyky a chování. Pokud chcete fotografovat lidi, vždy se dopředu zeptejte. Mějte v zásobě připravené drobné dárky a pozornosti pro místní obyvatele.

Ekvádor  Ekvádor

Ekvádor vyniká různorodou kuchyní, měnící se s nadmořskou výškou spolu s podmínkami pro zemědělství. Z celé palety čerstvého ovoce si vyberete zejména v nižších polohách. Na pobřeží jsou často podávány mořské plody, především corvina a garnáti. V horských oblastech je populární Cuy (pečené morče). Na ulicích se prodávají brambory s opéčeným vepřovým masem či Fanesca – čočková polévka se sušenou treskou, mlékem a četnými druhy fazolí, např. zelenou fazolemi, lima fazolemi a chochos. Zdejší obyvatelstvo tvoří směsice potomků španělských dobyvatelů, domorodých indiánů i afrických otroků. Pokud se účastníte svátků, festivalů nebo obřadů, chovejte se tiše a respektujte místní zvyky a chování. Pokud chcete fotografovat lidi, vždy se dopředu zeptejte. Mějte v zásobě připravené drobné dárky a pozornosti pro místní obyvatele. Součástí Ekvádoru jsou rovněž Galapágy – ostrovy prehistorických zvířat, které jsou mimo jiné i jedno z nejlepších míst na potápění na světě.

Ekvádor  Ekvádor

Zdraví a očkování
Při cestách do Ekvádoru není v současné době vyžadováno žádné povinné očkování. Pro individuální cestovatele po zemi lze doporučit však očkování proti žluté zimnici (u cestujících přilétajících či odlétajících z/do rizikových oblastí je vyžadováno).. Na další případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se informujte u vašeho praktického lékaře, ve vinohradské nemocnici v Praze (Klinika geografické medicíny) nebo na krajské hygienicko-epidemiologické stanici.

Klima - oblečení
Země se dělí do několika klimatických oblastí. Při pobřeží Tichého oceánu je podnebí tropické, Andy mají klima vysokohorské, ve východní části země, která spadá do Amazonské nížiny, je horské klima. Průměrné zdejší teploty jsou mezi 26 – 28 °C a velké výkyvy teplot jsou během roku ojedinělé.

Ekvádor

Fakultativní výlety
Jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony a internet
Telekomunikační infrastruktura patří k nejméně rozvinutým. Mezinárodní roaming se však rozvíjí. Využít lze převážně internetové telefony. Signál může občas kolísat. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora.

Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. doublebeds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umísťovány přistýlky a dítě nebo až dvě děti nebo dospělá osoba na přistýlce spí na postelích společně s 2 osobami na pevném lůžku.

Elektřina
V navštívených oblastech je zpravidla střídavý proud o napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Ve všech zemích regionu dochází k výpadkům dodávek elektrické energie.

Spropitné
Spropitné je důležitou součástí příjmu obyvatel Ekvádoru. Kromě služeb v hotelu je obvyklé spropitné i místním průvodcům a řidičům autobusů. Za určitou normu se přijímá, že za služby, kdy je vyžadována symbolická záloha (např. za poskytnutí či výměnu ručníků), klienti tuto zálohu nepožadují zpět.

Ekvádor  Ekvádor

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Guayaquil – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 13 denního zájezdu 11 nocí), služby česky či slovensky hovořícího delegáta, stravování dle programu a vybraného hotelu, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let a fakultativní služby.

Upozornění
Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 990 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Ekvádoru není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum.Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

LETOVISKA

Santa Elena
Santa Elena je jedna ze dvaceti čtyř ekvádorských provincií. Má více než tři sta tisíc obyvatel, leží na pobřeží Tichého oceánu na jihovýchodě Ekvádoru a sousedí s provinciemi Guayas a Manabi. Administrativním centrem provincie je stejnojmenné město Santa Elena. Více než 100 km od města Guayaquil, leží Playas, městečko obklopené palmami a farmami na garnáty. Severozápadním směrem od Playas, až na samém konci poloostrova Santa Elena leží město Salinas – moderní město s mnoha dobrými restauracemi a bohatým nočním životem. V Punta Blanca, ležícím 15 km severně od Salinas, naleznete zase mnoho míst k odpočinku. Montaňita je pak ideálním místem pro surfaře. Zvláštností Manglaralto jsou zase líhně garnátů. Hojně navštěvované jsou také pláže Anconcito, Ayangue, Olón či Punta Carnero. Letovisko Montaňita je pak ideálním místem pro surfaře.

Galapágy
Množství sopečných ostrůvků, kdy některé jsou obydlené a některé ne, nádherná a neobyčejná fauna, četná lávová skaliska a naprostá ojedinělost. Tím vším se vyznačuje souostroví Galapágy, které je součástí Ekvádoru a leží přibližně 1 000 kilometrů od pevniny. Vzhledem ke své izolovanosti a vzdálenosti od pobřeží se na souostroví vyskytují mnohé endemické druhy fauny, mezi než patří leguáni, lachtani, želvy sloní, kormoráni, tučňáci a mnohé další. V roce 1978 bylo souostroví, čítající celkový počet obyvatel přibližně 31 000, zapsáno do seznamu památek UNESCO.

INFORMACE O LETECH

Aktuální letový řád bude uveden ve Vašem Komplexním odbavení, které obdržíte cca 7 dní před odletem. Přestože cestovní kanceláře a letecké společnosti činí vše pro dodržení smluvně stanovených letových řádů, zvýšená opatření k posílení bezpečnosti letecké přepravy a přísná pravidla pro dodržování všech technických a organizačních postupů předepsaných v letecké přepravě způsobují, že změny letových řádů (někdy i na poslední chvíli) jsou stále běžnější. O jakýchkoliv případných změnách budete nformováni bezodkladně, jakmile o nich bude cestovní kancelář vyrozuměna. Váš letový řád si můžete ověřit v sekci OVĚŘENÍ REZERVACE (nutno zadat rezervační číslo uvedené na smlouvě o zájezdu). Předběžné časy odletu a příletu naleznete již nyní u konkrétního termínu zájezdu.

13denní lety na pravidelné lince z Prahy do Ekvádoru

 • letecká společnost: KLM
 • typ letadla: Airbus A380, Boeing B777
 • rezervace vašeho prioritního místa: ne
 • Business Class: ne
 • XL seat: ne
 • VIP salonek: ne
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ne
 • po cestě do/z destinace přestup v Amsterodamu (dle letového řádu)
 • let je realizován na pravidelné lince, ceny jsou platné při dostupnosti letenky v optimální knihovací třídě a mohou se měnit
 • změna typu letadla vyhrazena

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 41 990 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

 •     Hlavní město: Quito
 •     Časový posun: -7 hodin, v době platnosti letního času -6 hodin

Kontaktní údaje

 •     Telefonní předvolba: 00593
 •     Honorární generální konzulát Guayaquil: Avenida Tercera 520 y Calle Cuarta, Los Ceibos, Guayaquil
 •     e-mail: guayaquil@honorary.mzv.cz
 •     Telefon: +593-4-2000023

Měna

 •     Měna: Americký dolar (USD)
Aktuální počasí
 
img
dnes 27 °C
zítra 28 °C
středa 28 °C
čtvrtek 27 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / USD
1,00 USD = 20,33 Kč (k 16. 02. 2018 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
Ekvádor Santa Elena
 
od 41 990,00 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services all inclusive services Odlet 7. 3. 2018 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace