1. Eximtours.cz
 2. Francie
 3. Paříž a okolí
 4. Paříž
 5. Paříž a Londýn - kombinované letecké víkendy

Paříž a Londýn - kombinované letecké víkendy

 • Kombinace metropolí
 • Vlak Eurostar Paříž - Londýn v ceně
 • Průvodce po celou dobu zájezdu
 • Okružní jízda Paříží v ceně
 • Kombinace metropolí
 • Informace k zájezdu
 • PROGRAM ZÁJEZDU

    

  1. den: Odlet z Prahy do Paříže. Po příletu okružní jízda Paříží: proslulou třídou Champs ElyséesVítězným obloukem, náměstím Svornosti s luxorským obeliskem, malebným náměstím Vendome, vedle Garnierovy Opery, největšího muzea na světě – Louvru, okolo budovy novorenesanční radnice Hotel de la Ville až na východ města do míst původní středověké pevnosti Bastilly. Na levém břehu Seiny kouzelné Lucemburské zahrady a okolí majestátního Pantheonu, podél jednoho z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Pres, návrat zpět k Seině, na závěr okružní jízdy zastávka u Trocadera s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž. Přejezd do hotelu a ubytování, kratší odpočinek a info schůzka s průvodcem v recepci hotelu. Večerní program v okolí Eiffelovy věže – individuálně možnost vyjet až do 3. patra výtahem. Pro zájemce plavba lodí po Seině (cca 1 hod.) – krásný pohled z řeky na historické budovy a monumenty na obou březích. Návrat zpět do hotelu v pozdních večerních hodinách – metrem, nocleh.
  1. den: Po snídani pěší procházka s prohlídkou staré části Paříže, oblast­i ostrova Cité – katedrála Notre Dame, procházka k překrásné novorenesanční budově Radnice (původně vystavěné italským mistrem zvaným Bocador). Přes centrum Paříže do míst, která byla v 70. letech kompletně přebudována a změnila tak celkově tvář této části města k Louvru. Odpoledne individuální volno, možnost návštěvy některých muzeí či galerií v centru města (např. Impresionistů v Musee d´Orsay či klasických sbírek umění ukrytých v Louvru a mnoho dalších – doporučí průvodce v místě). Navečer společná prohlídka pitoreskní čtvrti Montmartru s náměstím malířů Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným pohledem na celou Paříž. Návrat do hotelu metrem, nocleh.
  1. den: Po snídani individuální volno. Transfer na nádraží. Přejezd vlakem Eurostar (cesta trvá zhruba 2,5 hodiny) do Londýna. Transfer na hotel, individuální volno v Londýně. Nocleh.
  2. den:snídaně, procházka  centrem hlavního města Británie v oblasti Trafalgar SquarePiccadilly Circus a Soho. Nocleh.
  3. den: snídaně. Přejezd metrem nebo vlakem do centra bankovnictví - k Anglické bance a Královské burze. Odtud procházkou k pevnosti Tower of London, kde jsou vystaveny anglické korunovační klenoty. Procházka po mostě Tower Bridge a poté přejezd double-deckrem do malebné čtvrti Greenwich s Královskou observatoří a nultým poledníkem. Cesta zpět čtvrtí Docklands vlakem DLR, který má bezobslužný systém řízený počítačem.Prohlídka majestátní katedrály St. Paul, která se nachází ve čtvrti, kde se snoubí historie s modernou – the City. Přejezd do čtvrti Westminster, kde se pokocháte pohledem na budovu Parlamentu se slavným Big Benem, procházka vládní čtvrtí Whitehall, kde lze nahlédnout přes mříže do Downing Street, sídla britské premiérky.Na závěr dne možnost navštívit obří kolo – Londýnské oko. Nocleh.

       6. den: snídaně. V závislosti na letovém řádu individuální volno. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

         Změna programu vyhrazena.

   

  Cena zahrnuje

  CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha-Paříž-Londýn -Praha, letištní taxy a další poplatky,  okružní jízda Paříží po příletu, transfer letiště–hotel– nádraží- hotel - letiště, jízdenku 2. třídy Eurostar Paříž - Londýn,  5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v *** , 5x snídaně, služby česky mluvícího průvodce

  FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj , projížďka lodí po Seině

  CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění covid pojištění, jízdné na místní hromadnou dopravu, vstupy, povinný příplatek městské taxy  v Paříži (cca 2 EUR/osoba/noc)

Fotogalerie

 • Big Ben
 • Eiffelova věž
 • Big Ben
 • Eiffelova věž