Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

OKRUH ZEMÍ SAMOTNÉHO BOHA **** přidat do oblíbených

Indie (Kerala) -  - OKRUH ZEMÍ SAMOTNÉHO BOHA
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Poznávací okruh mystickou Keralou

Program zájezdu

1. den: Praha
Odlet do Cochinu pravidelnou linkou s Emirates s přestupem v Dubaji.

2. den: Cochin
Přivítání průvodcem na letišti a transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka Cochinu, obchodního centra Keraly. Leží téměř v centru Keraly a toto přístavní město bývalo důležitým místem pro obchod s kořením. Přezdívá se mu „Královna Arabského moře“ a svým návštěvníkům nabízí historické památky v krajině protkané vodními kanály a lagunami, které se na několika místech potkávají s Arabským mořem. Nocleh v Cochinu.

3. den: Cochin-Munnar
Po snídani odjezd do Munnaru, malebného horského údolí, kterému dominují čajové plantáže. Po příjezdu ubytování v hotelu, volný večer, nocleh.

4. den: Munnar
Po snídani se vydáte poznat krásy Munnaru. Na programu je návštěva národního parku Eravikulum, jednoho z posledních útočišť vzácného tahra jihoindického, endemické horské kozy. Zavítáte k přehradě Kundala a do Muzea čaje. Atmosféru zdejšího prostředí nasajete při procházce po čajových plantážích a při projížďce zamlženou horskou krajinou a přilehlými údolími. Čekají vás nádherné scénické výhledy s úžasnými vodopády, svěžími čajovými zahradami a vysokými horami pokrytými bílými mračny. Návrat zpět do hotelu, nocleh v Munnaru.
Možnost fakultativního lodního výletu na přehradě Mattupetty.

5. den: Munnar–Thekkady
Po snídani odjezd do Thekkady, po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne budete mít možnost účastnit se fakultativního výletu do přírodní rezervace Periyar a vychutnat si plavbu na stejnojmenném jezeře. Během plavby se vám naskytne výhled na různorodou zvěř (sloni, gaurové, opice, vysoká zvěř, prase divoké, nespočet druhů ptactva). Rezervace se rozkládá na ploše 777 km2 v nadmořské výšce 914 metrů, v kopcích pohoří Západní Ghát. Nocleh v hotelu v Thekkady.

6. den: Thekkady–Kumarakom
Po snídani odjezd do Kumarakomu, malého města posazeného na břehu jezera Vembanad. Den můžete strávit dle své chuti – procházet se podél vodní hladiny a vychutnávat si okolní krásu nebo navštívit ptačí rezervaci – ráj všech ornitologů a oblíbené místo stěhovavých ptáků (např. sibiřský čáp, volavkovití, anhinga rezavá). Nocleh v hotelu v Kumarakomu.

7. den: Kumarakom–Alleppey
Po snídani odjezd do Alleppey. Kolem poledne se nalodíte na tradiční houseboat, zvaný kettuvallam, abyste mohli strávit den plavbou po lagunách a mezi ostrůvky s palmovými háji a plantážemi s exotickými plodinami, a pozorovat každodenní život místních obyvatel a nádhernou krajinu. Houseboaty většinou sestávají ze dvou ložnic s koupelnami. Jídlo se připravuje na lodi podle tradičních místních receptů. Nocleh na lodi.

8. den: Alleppey–Kovalam
Po snídani transfer do Kovalamu, ubytování v hotelu kategorie 4* u pláže, volno.

9. den: Kovalam–Trivandrum
Po snídani transfer do hlavního města Keraly – Trivandra – jednoho z nejstarších měst v jižní Indii. Navštívíte hlavní atrakci města – chrám Sri Padmanabha Swami, i muzeum Napier s unikátní sbírkou archeologických a historických artefaktů. Součástí muzea je galerie Sri Chitra – vystavující díla takových umělců, jakými jsou Raja Ravi Varma nebo Nicholas Roerich. Nakouknete do místní oblíbené zoologické zahrady a čas zbyde také na nákupy. V odpoledních hodinách transfer zpět do hotelu v oblasti Kovalam, nocleh.

10.-11. den: Kovalam
Volný čas v hotelu, individuální program.

12. den: Kovalam–Trivandrum–Praha
Velmi brzy ráno transfer na letiště Trivandrum, odlet zpět do ČR pravidelnou linkou společnosti Emirates s přestupem v Dubaji. Přílet do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha–Cochin–Trivandrum–Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, výše uvedený program, doprava klimatizovaným minibusem, ubytování na 6 nocí v oblastech dle programu v hotelech kategorie 4* se snídaní, 1 noc v houseboatu s plnou penzí, česky nebo slovensky hovořící průvodce, 3 noci v hotelu v oblasti Kovalam u pláže se snídaní, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, vstupné do památek a národních parků, vstupní vízum (2 500 Kč/osoba při zajištění CK) kapesné a spropitné.

přidat do oblíbených 
 
Aktuální teplota: 30 °C
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
18. březen 2020 (středa) Odlet Přílet 12 dní Praha snídaně Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 29 690 Kč
 
18. březen 2020 (středa) Odlet Přílet 12 dní Praha snídaně Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 45 180 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace