ico ico ico ico
 

Tunisko

img Pojeďte s námi! Cena již od 9 690 Kč

VÍTEJTE V TUNISKU!

Do Tuniska se z Evropy dostanete za pár hodin, a přesto ve vás tato země zanechá dojem, že jste přistáli ve zcela jiném světě. Exoticky působí hlavně zdejší architektura s maurskými prvky, ploché střechy, typické bíle omítnuté domy, jasné světlo a neobvyklá vůně koření a mátového čaje. Krásné písečné pláže, teplé a čisté moře dělají z Tuniska významnou turistickou destinaci. Má dlouhé, poměrně členité pobřeží s výrazným Gábeským zálivem zvaným Malá Syrta a několika ostrovy, z nichž největší je Djerba. Mnoho turistů převážně z Evropy sem přijíždí zejména kvůli relativně nízkým cenám, teplému moři a četným památkám. Pobřeží s bílým pískem láká především návštěvníky, kteří milují koupání. Dobrodružnější povahy mohou vyzkoušet jízdu jeepem v písečných přesypech nebo projížďku na velbloudech pouští. Staré arabské přísloví říká: „Jen v poušti je člověku umožněno okusit slasti svobody.“ Každý, kdo alespoň jednou v životě pozoroval krásu pouštního západu slunce, určitě dá tomuto přísloví za pravdu.

Tunisko

V Tunisku je středomořské subtropické klima s horkými léty a mírnými zimami, během nichž spadne většina srážek. Oficiálním jazykem je arabština, ale domluvíte se dobře i anglicky, německy, francouzsky a italsky. Z Tuniska si můžete přivézt kaftan, kožené výrobky a parfémy z Tunisu, ozdobné ptačí klece ze Sidi Bou Said, hrnčířské výrobky z Nabeulu, koberce a koření z Kairouanu, předložky a „pouštní růže” z Tozeuru, mořské houby ze Sfaxu a z ostrova Djerba. Šafrán z Douzu je nejcennějším kořením na světě, neboť z 5 000 rostlin se získá necelých 30 g koření.

Tunisko vám představí Ženy na cestách

Tuniská kuchyně je typicky středomořská s tureckým vlivem. Dobře chutná vše, co je červené a ostré. Mechouia je salát z rozmixovaných rajčat, zelené papriky, natvrdo uvařených vajec, tuňáka a kapary se zálivkou z olivového oleje a citrusové šťávy. Brik najdete na všech tradičních jídelních lístcích. Uvnitř tohoto pirohu je celé vejce, nadrobno nakrájená petrželka, cibule a brambor. Dalším oblíbeným jídlem je cous-cous, což je dušené skopové, drůbeží nebo rybí maso se zeleninou a vařenou semolinou, krupicí z tvrdé pšenice. Tuniské sladkosti se dělají hlavně z oříšků a medu. Pokud nemáte rádi cukroví, nabízí se vám široký výběr různých druhů čerstvého ovoce přímo ze stromů, které vám chuť sladkého zcela vynahradí. Pohostinní Tunisané vám často nabídnou tradiční mátový čaj, který se podává v úzkých sklenicích a tvoří symbol přátelství. Na posilnění si také můžete dát silnou a aromatickou místní kávu. Hlavní město Tunis je nejlidnatějším a nejrušnějším městem Tuniska. Leží na severozápadním pobřeží Tuniska poblíž jezera Le Lac. Výstavba nového města začala v 19. století. Hlavní třída města je pojmenována podle Habiba Bourghiba, prvního prezidenta Tuniska. Lemují ji budovy, kde sídlí banky, obchodní firmy, vládní úřady a další instituce. Obytné čtvrti metropole se nacházejí hlavně v severní části, směřují k parku Belveder.

Tunisko  Tunisko

  TUNISKO / STŘEDOZEMNÍ MOŘE

Tunisko

 

Tunisko  Tunisko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách organizovaných CK do Tuniska není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady (víza) k cestě do Tuniska a to u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním pasem. Občané ČR a SR, kteří cestují individuálně a mají koupenou pouze samostatnou letenku, nemusí mít vízum, a to za předpokladu, že disponují platným cestovním pasem, a jejich pobyt na území Tuniska nepřekročí 90 dní. Pokud bude pobyt delší, musí si klient zajistit individuálně vstupní vízum na Tuniské ambasádě.

Platnost pasu
Podmínkou pro vstup do destinace je platný cestovní pas s minimální dobou platnosti 3 měsíce po předpokládaném ukončení pobytu v destinaci.

Zdraví a očkování
Při cestách do Tuniska není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 9 690 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Tunis
  • Časový posun: 0 hodin, v době platnosti letního času -1 hodina

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +216
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví v Tunisku: 98, rue de Palestine, BP 53, 1002 Tunis
  • Telefon: +216 / 71 781 916
  • Web: www.mzv.cz/tunis

Měna

  • Měna: Tuniský Dinár (TND)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 34 °C
zítra 30 °C
neděle 29 °C
pondělí 31 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / TND
1,00 dinár = 8,34 Kč (k 30. 06. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P mangoMANGO KLUB
od 14 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 13. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 9 990 Kč
podrobnosti
services 2 noci / 3 dny services Odlet 25. 9. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Tunisko Djerba
 
od 15 690 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 23. 10. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS
od 13 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 13. 10. 2020 (Praha)
 
img
mangoMANGO KLUB
od 14 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 29. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P mangoMANGO KLUB
Tunisko Djerba
 
od 15 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 23. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
od 16 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 29. 9. 2020 (Praha)
 
img
od 13 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 20. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 13 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 14 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 23. 10. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace