ico ico ico ico
 

FASCINUJÍCÍ ISLAND *** přidat do oblíbených

Island (Keflavik) -  - FASCINUJÍCÍ ISLAND
exclusive POUZE U EXIM TOURS
tipEXIM T!P
qualityEXIM QUALITY
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů na destinaci Island pořádáme pro rok 2020 další zájezdy. Během 6denního zájezdu na Island poznáte slavné gejzíry Strokkur a Geysir, uchvátí vás nejkrásnější “Zlatý vodopád” Gullfoss, projdete se ve zlomu dvou litosférických desek, uvidíte islandský ledovec Mýrdalsjokull, černé vulkanické pláže a trolí útesy. Pro akční cestovatele se nabízí volitelné exkurze na pozorování velryb, sestup do magmatického kráteru vyhaslé sopky Thriukagígur, exkurze do ledovcové jeskyně a mnoho dalšího. Představujeme vám komfortní dovolenou za dobrou cenu se skvělými službami: letecká doprava z Prahy přímým letem, ubytování v samém srdci Reykjavíku, program s profesionální českou průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme, skrytý vodopád v jeskyni a mnoho dalších zajímavostí. Získejte certifikát o překročení dvou kontinentů a poznejte fascinující přírodu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Před odletem je v ceně informativní schůzka, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.Ubytování v rámci tohoto zájezdu je zajištěno v hotelu Fosshotel Baron*** v Reykjavíku, který se nachází v klidné části centra města jen pár minut od hlavní ulice Reykjavíku, Laugavegur, a nábřežní promenády. Hotel poskytuje bohaté snídaní formou bufetu a hosté mají možnost zdarma Wi-Fi připojení.

Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes

Program zájezdu

1. den: Přílet na Island – nejsevernější hlavní město Reykjavík
Přímý let z Prahy na Island s ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh.

2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny)
Snídaně v hotelu. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dech beroucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Abychom den zakončili příjemně a relaxačně, čeká nás koupel v termálech krásné tajemné laguny Secret Lagoon. Večeře v centru města formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restuaraci. Ubytování v centru Reykjavíku jako předešlou noc.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Třetí den budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Na jižním pobřeží se budeme věnovat přírodním krásám jako jsou fascinující vodopády, neobyčejné černé pláže, tajuplné sopky a obrovské ledovce. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme. Dále podél útesu můžete vstoupit do magické jeskyně, kde objevíte další nádherný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme v muzeu na promítání o blízkých slavných sopkách jako například Eyjafjallajökull. Dál východně uvidíme impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Následně budeme pokračovat do malebného městečka Vík. Pláže u Víku jsou často hodnoceny jako nejkrásnější na světě. A pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně se budeme vracet směrem do Reykjavíku. Po cestě navštívíme slavnou čedičovou pláž s krásnými oblázky a útesy Dyrhóley, kde sídlí mnoho druhů islandského ptactva. Prohlídka folklórního muzea Skógar, kde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Následně návrat do Reykjavíku a noc v centru hlavního města. V dubnu a v září možnost volitelné exkurze za pozorováním polárních září.

4. den: Reykjavík –Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře
Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů. Uvidíte slavnou budovu Harpa, dominantu Reykjavíku kostel Hallgrímskirkja, budovu Parlamentu a další hlavní atrakce města. Odpoledne nás čeká příjemná procházka na slavný kopec Óskjuhlí?, kde se nachází muzeum islandských vjemů Perlan. Zde navštívíte ledovou jeskyni a užijete si show polárních září. Z vyhlídkové terasy Perlanu pak uvidíte Reykjavík jako na dlani. Noc v centru hlavního města jako předešlou noc.

5. den: Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Den mnoha možností, můžete si užít volno po svém na maximální vyžití a poznání nejsevernějšího hlavního města. Navštivte zajímavá muzea, fascinující galerie, nebo si užijte nákupy a termální bazény. Další možností jsou fakultativní exkurze jako například pozorování velryb, exkurze do sopky či do nitra ledovce, poloostrov Snaefellsnes, panoramatické lety nad Islandem, projížďka na islandských koních nebo exkurze do vnitrozemí. V dubnových a zářijových termínech je možnost volitelné exkurze na pozorování polárních září s lokálním průvodcem (dle klimatických podmínek). Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je jako volitelná exkurze a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

6. den: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu ČSA v 00.40 hod. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3.45 hod. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 6.25 hod.

Upozornění: Volitelné exkurze je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti v době rezervace. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 7.8.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3* (sociální zařízení na pokoji), 4× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do termální laguny Secret Lagoon, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídku budovy Perlan, Centrum lávy s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, praktický dárek na cestu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
img img img
img img img
img img img
 
Kalkulace
24. 9. 2020 - 29. 9. 2020 6 dní / 4 noci Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50 * Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 06:25 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
3
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 24. 9. 2020 - 28. 9. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava snídaně, polopenze   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 75 380 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 75 380 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Aktuální teplota: 7 °C
Měna: 100,00 ISK = 17,56 Kč
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
24. září 2020 (čtvrtek) Odlet Přílet 6 dní Praha snídaně, polopenze Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 37 690 Kč
 
24. září 2020 (čtvrtek) Odlet Přílet 6 dní Praha snídaně, polopenze Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 37 690 Kč
 
24. září 2020 (čtvrtek) Odlet Přílet 6 dní Praha snídaně, polopenze Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 48 680 Kč
 
Fotogalerie
Island (Keflavik) -  - ISLAND BEZ KOMPROMISŮ
 
services 7 nocí / 9 dní
services polopenze
services Odlet 27. 6. 2020 (Praha)
od 62 590 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace