ico ico ico ico
 

ISLAND BEZ KOMPROMISŮ *** přidat do oblíbených

Island (Keflavik) -  - ISLAND BEZ KOMPROMISŮ
exclusive POUZE U EXIM TOURS
tipEXIM T!P
qualityEXIM QUALITY
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

9denní poznávací okruh

Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku – magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
Komfortní přímý let z Prahy na Island s ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu v centru hlavního města Reykjavík.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Reykjavíku s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, dále nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu vám ukážeme také úchvatný skrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky u největšího ledovce Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelá exkurze, rezervace nutná předem). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – sopka Krafla – Námaskard
Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišky. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne začneme procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Přejezd k fascinujícímu jezeru Mývatn. Noc a společná večeře v hotelu přímo nad jezerem Mývatn.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – velryby v Húsavíku – Gódafoss – Perla severu Akureyri
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Prohlídka zajímavých pseudokráterů Skútusta?ir. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, kde sídlí skrytí lidé a trolové, a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Přejezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby, mají možnost návštěvy nových termálních lázní Geosea nebo individuální volno v Húsavíku. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Návštěva Akureyri. Ubytování v centru Akureyri a společná večeře.

7. den (pátek): Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v centru Reykjavíku. Procházka po slavné třídě Laugavegur s průvodcem. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. den (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Den mnoha možností. V ceně máte buď kompletní program s naším průvodcem pro poznání Reykjavíku, nebo den podle vás. Nabízíme volitelné fakultativní exkurze s možností se jít podívat do kráteru sopky, proleťet se vyhlídkovým letem nad Islandem, nebo navštívit poloostrov Snaefellsnes, či se jít potápět mezi kontintenty a nebo jet na exkurzi do nitra ledovce. Ty, co zvolí návštěvu Reykjavíku s naším průvodcem, dopoledne čeká pěší prohlídka hlavního města, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, fascinující galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

Upozornění: Volitelné exkurze je nutné objednat předem. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu případného zvýšení sazeb DPH na Islandu. Zájezd byl kalkulován 15. 8. 2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je možné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Hotely na Islandu: distribuce pokojů v hotelech na Islandu může být během okruhu situována v několika přilehlých budovách. Hotely na Islandu se často skládají z více budov, což je standardní islandská architektura.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letenka na pravidlené lince ČSA po trase PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3*, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně bufetové večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě. Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
27. 6. 2020 - 5. 7. 2020 9 dní / 7 nocí Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50 * Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 06:25 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 27. 6. 2020 - 4. 7. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava polopenze   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 125 180 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 125 180 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Aktuální teplota: 7 °C
Měna: 100,00 ISK = 17,56 Kč
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
27. červen 2020 (sobota) Odlet Přílet 9 dní Praha polopenze Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 62 590 Kč
 
27. červen 2020 (sobota) Odlet Přílet 9 dní Praha polopenze Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 62 590 Kč
 
Fotogalerie
Island (Keflavik) -  - FASCINUJÍCÍ ISLAND
 
services 4 noci / 6 dní
services snídaně, polopenze
services Odlet 24. 9. 2020 (Praha)
od 37 690 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace