1. Eximtours.cz
  2. Island
  3. Reykjavik
  4. Reykjavik
  5. FASCINUJÍCÍ REYKJAVÍK - 5 DNÍ

FASCINUJÍCÍ REYKJAVÍK - 5 DNÍ

Mám dotaz k zájezdu

Pořádající CK:

Informace o hotelu

Pojeďte s námi do nejsevernějšího hlavního města a užijte si fascinující dovolenou na Islandu. Tento čtyřdenní zájezd vám nabízí skvělou dovolenou za dobrou cenu na Severu Evropy. Ubytování v srdci hlavního města Reykjavíku, transfery, vyhlídkovou okružní jízdu a návštěvu Muzea smyslů Islandu. Poznejte úchvatnou metropoli omývanou Atlantikem, která se honosí názvy jako nejbezpečnější a nejčistší město na světě. Uvidíte zde ledovou jeskyni i show polárních září. Malebné město Reykjavík vám nabízí nejen netradiční památky, muzea a galerie, ale také spoustu venkovního vyžití jako je geotermální pláž, termální bazény i úchvatné výlety do přírody. Během léta si můžete dokoupit zvýhodněný balíček fakultativních exkurzí na pozorování velryb, výlet na Zlatý okruh se slavným Geysirem, majestátními ledovci i fascinujícími sopkami, a výlet na seznámení s úchvatnými scenériemi u vodopádů jižního pobřeží. V zimě (odlety v září a říjnu) si nezapomeňte přiobjednat fakultativní balíček exkurzí s pozorováním magických polárních září.

Program zájezdu

1. DEN: Přílet na Island – transfer do Reykjavíku
Odlet z pražského letiště Václava Havla (plánovaný odlez z Prahy ve 21:55). Přílet na mezinárodní letiště v Keflavíku KEF/REK (plánovaný přílet ve 23:50 místního času). Transfer do hlavního města. Ubytování v hotelu CenterHotel Plaza v centru Reykjavíku. Hotel má ideální polohu na náměstí Ingólfstorg ve staré části Reykjavíku. Národní galerie, restaurace a další atrakce jsou vzdálené pár minut pěšky. Ubytování je zajištěno ve standardních moderně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV a Wi-Fi zdarma.

2. až 4. DEN: Prohlídka Reykjavíku a výlety po Islandu
Snídaně v hotelu. Individuální program (v ceně zájezdu: prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září) nebo možnost volitelných výletů/exkurzí. Poslední den večer transfer na letiště Keflavík.

Muzeum Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září – časově neomezený vstupNavštivte muzeum Smyslů Islandu, kde se dozvíte se o všech přírodních divech tohoto magického ostrova. Návštěvu začnete v autentické ledové jeskyni, která byla vytvořena uvnitř muzea. Jeskyně je vytvořena z pravého ledu dovezeného z Islandského ledovce, takže lze jen těžko vnímat, že je vytvořená uměle. Dozvíte se zde mnoho zajímavých informací o ledu a o tom, jak se formuje.Dále se přesunete do části „Wonders of Iceland“, tz. části divů, kde je umístěna výstava o přírodních silách Islandu. Zde uvidíte, uslyšíte a ucítíte sílu sopek a zemětřesení. Díky interaktivním tabulím se můžete dozvědět více o geotermální energii a jejím významu pro Island. Následně si užijete filmové promítání, kde se skrz video ponoříte pod hladinu oceánu.V neposlední řadě vás čeká „Áróra – Northern Lights show“ v planetáriu muzea. Klidně se posaďte do křesla a nechte se velkolepou reprodukcí zvukové a obrazové show přiblížit k těmto fascinujícím jevům . Na vlastní oči uvidíte, jak vypadá polární záře v divoké islandské krajině. Tato průkopnická filmová produkce je první svého druhu v rozlišení 8 k.Na konec si nemůžete nechat ujít čtvrté patro budovy, kde je vyhlídková terasa s neuvěřitelným 360 ° pohledem na hlavní město Reykjavík a jeho okolí. Informační tabule vám pomůže rozpoznat zajímavá místa na obzoru, jako na příklad sopku Keilir, slavný ledovec Snafellsjökull, apod.

Panoramatický vyhlídkový autobus – délka celé trasy 75-80 min.Známý turistický autobus, který vás povozí po nejslavnějších turistických památkách hlavního města. Hlavní výchozí stanice Harpa se nachází 500 m pěšky od vašeho hotelu.

POZNÁVACÍ ZASTÁVKY EXKURZE:
1. Harpa Concert Hall & Conference Centre
2. Reykjavik Old Harbour
3. Reykjavík Maritime Museum
4. Whales of Iceland
5. National Museum of Iceland
6. Lakjargata Hard Rock Café Reykjavik
7. Laugavegur Shopping Street
8. Kjarvalssta?ir Art Museum
9. Hallgrímskirkja Church
10. BSÍ Bus Terminal
11. Perlan
12. Kringlan Shopping Mall
13. Hilton Nordica Reykjavík
14. Laugardalur Valley
15. Skarfabakki Harbour
16. Höf?i House

5. DEN: Návrat do České republiky
Plánovaný odlet z Islandu v 00:40 (místního času) přímým letem ČSA/Smartwings. V letadle se můžete v klidu vyspat a přílet do Prahy dle letového řádu ČSA v 06:25.

Upozornění: SMLOUVA O ZÁJEZDU NA VYŽÁDÁNÍ. Cena zájezdu je platná v případě dostupnosti letenek v optimální knihovací třídě. Let na pravidelné lince. Občani EU pro vstup na Island potřebují cestovní pas či občanský průkaz s min. dobou platnosti po dobu pobytu v destinaci. Účastníci zájezdu jsou seznámeni s informacemi o aktuální situaci v destinaci a podmínkách vstupu na Island, které jsou dostupné na www.mzv.cz, přičemž tyto informace jsou průběžně aktualizovány.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, 3x ubytování přímo v centru Reykjavíku v kvalitním a vysoce hodnoceném hotelu Plaza Centerhotels, 3x islandská bufetová snídaně, transfer z letiště do hotelu, transfer z hotelu na letiště, prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září, zákonné pojištění CK

V ceně zájezdu není zahrnuto: volitelné exkurze/výlety, cestovní pojištění, neuvedené vstupy.

Balíček extra exkurzí na duben až srpen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování velryb): 7 790 Kč/osoba
Balíček extra exkurzí na září a říjen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování polárních září): 6 690 Kč/osoba

EXKURZE NA JIH ISLANDU – délka 11 hod.
Nenechte si ujít fascinující exkurze po jižní pobřeží „Ostrova ohně a ledu“: vodopády, pláže, sopky, ledovce. Jižní pobřeží Islandu je jedna z nejkrásnějších oblastí ostrova, protože se zde nachází nádherné vodopády, mohutné ledovce a aktivní vulkány. Vlny Atlantiku a úchvatné pláže a útesy jen doplňují tuto neuvěřitelnou podívanou. Během této exkurze uvidíte v krajině také islandské koně a ovečky… a s trochou štěstí i roztomilé ptáčky papuchálky a jiné ptactvo. Exkurze na jižní pobřeží s lokálním průvodcem začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedne autobus před hotelem. Dále budete pokračovat přes lávové pole a tradiční farmářské oblasti jihu, kde žije hodně islandských koní v podstatě na divoko. Při dobrém počasí po cestě uvidíte i slavnou sopku Hekla, která je jednou z nejaktivnějších a nejhrozivějších na Islandu. Dále přijedete k ledovci se stejnojmennou sopkou Eyjafjallajökull. Při dobré viditelnosti dokonce spatříte i ostrovy Westmann Islands, což je zajímavé souostroví složené z 15 ostrůvků. První zastávkou bude ledovec Mýrdalsjökull a jeho ledovcového splazu Sólheimajökull, což je krásný zážitek nejen pro fotografy. Dále zastavíte u nádherné černé pláže Reynisfjara, z které jsou vidět zajímavé bazaltové útesy vystupující z moře. Následně vyrazíme směr městečko Vík, což je nejjižnější osada Islandu. I přesto, že tu žije jen necelých 300 obyvatel, je to centrum jižního pobřeží a největší osídlená oblast na další 70 kilometrů, jak na západ, tak na východ. Vík je malebné místo s nádhernou pláží. V této fázi se otočíme směr Reykjavík a nastoupíme cestu zpět. Zastavíme se u nádherného vodopádu Skógafoss, který padá z výšky 62 metrů. Na tento vodopád se dá vystoupat a pokochat se tak pěkným pohledem z výšky na jižní pobřeží. Také navštívíme krásný vodopád Seljalandsfoss podobné výšky, který se vyznačuje tím, že se dá projít za jeho fascinující vodní stěnou. Návrat do Reykjavíku.

ZLATÝ OKRUH – ?INGVELLIR, GULLFOSS A GEJZÍRY – délka 7,5 hod.
Zlatý okruh nabízí jedny z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních památek Islandu. Exkurze na Zlatý okruh začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus s lokálním průvodcem u vašeho hotelu. Během 7,5 hodinové exkurze navštívíte Národní park ?ingvellir, který je od roku 2004 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Al?ing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské). Druhou zastávkou Zlatého okruhu je nádherný vodopád Gullfoss, známý jako Zlatý vodopád. Tento úchvatný vodopád tvoří dva skoky ledovcové řeky spadající do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur. Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír dal jméno ostatním gejzírům světa, v poslední letech je však již neaktivní. Přesto však o skvělou podívanou nepřijdete, uvidíme jeho „mladšího bratra“ gejzír Strokkur, který chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut.

POZOROVÁNÍ VELRYB – délka 3 hod.
Nenechte si ujít tento unikátní zážitek, který Island nabízí. S trochou štěstí budete mít možnost pozorovat největší savce naší planety v jejich přirozeném prostředí, přímo v reykjavíckém zálivu Faxaflói v Atlantickém oceánu. Těšit se můžete na několik druhů velryb, delfínů a různé druhy islandského ptactva. V létě jsou k vidění i roztomilí papuchálci. Šance, že velrybu uvidíte, je na Islandu velmi vysoká a v Reykjavíku se za posledních pět let v hlavní letní sezóně pohybuje nad 90%. Na tuto skvělou exkurzi za pozorováním velryb se vyplouvá z přístavu přímo v centru Reykjavíku několikrát denně. Vzdálenost přístavu od hotelu je 500 m, dojdete tam tedy pěšky za 10 minut. Konkrétní čas exkurze si vyberete sami dle Vašich preferencí a aktuální obsazenosti lodí.
Poznámka: Zakoupení exkurze vám negarantuje, že velryby uvidíte. Pozorování velryb v oceánu není jako v zoologické zahradě či v zábavním parku. Velryby se pohybují volně a není 100% zaručeno, že je během plavby spatříte. Prosím, berte na vědomí, že pokud velryby neuvidíte, zaplacená částka se zpět nevrací. Dodavatel exkurze vám může nabídnout další možnost pozorování velryb zdarma následující den.

EXKURZE NA POLÁRNÍ ZÁŘE – délka 3 hod.
Vidět polární záře je velkým snem každého, komu se podaří navštívit nádherný magický Island. Proto pro vás máme připravenou jedinečnou příležitost připojit se k exkurzi, která vás seznámí s polárními zářemi a doveze vás na místo, kde si budete moct tento neuvěřitelný jev užít naplno. Na této exkurzi budete mít možnost, mimo legendární polární záře, také sledovat hvězdy a souhvězdí, kterém vás průvodce naučí na obloze hledat. Na každé exkurzi budete mít k dispozici astronomický dalekohled, který si můžete vyzkoušet a s jeho pomocí můžete identifikovat nejznámější souhvězdí a hvězdy. Víte například, kde je Jupiter? Dokonce obdržíte i hvězdnou mapu a vaši fotku s polární září (pokud se vyskytne). Exkurze na pozorování polárních září začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus u vašeho hotelu. Pro absolutní komfort jsou naše autobusy vybaveny počítačovými tabletami na každém sedadle. Dále na palubě najdete nabíječku USB a bezplatné Wi-Fi připojení. Mimo zajímavý výklad o polárních září také nabízíme užitečné tipy, jak nejlépe zachytit polární záře na fotoaparátu.
Poznámka: Všechny odjezdy závisí na počasí a dalších klimatických podmínkách. Polární záře jsou přírodní jev, který nelze garantovat. Vyhrazujeme si právo zrušit odjezd. V případě, že exkurze odjede a nejsou vidět žádné polární záře, peníze se nevracejí. Máte možnost se účastnit stejné exkurze jiný den. Z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci této exkurze na začátku vašeho pobytu.

zavřít

Přehled

  • zájezd pro individuální cestovatele
  • kvalitní ubytování v centru Reykjavíku
  • přímý let z Prahy s ČSA
  • možnost dokoupení dalších exkurzí

Informace o hotelu

Pojeďte s námi do nejsevernějšího hlavního města a užijte si fascinující dovolenou na Islandu. Tento čtyřdenní zájezd vám nabízí skvělou dovolenou za dobrou cenu na Severu Evropy. Ubytování v srdci hlavního města Reykjavíku, transfery, vyhlídkovou okružní jízdu a návštěvu Muzea smyslů Islandu. Poznejte úchvatnou metropoli omývanou Atlantikem, která se honosí názvy jako nejbezpečnější a nejčistší město na světě. Uvidíte zde ledovou jeskyni i show polárních září. Malebné město Reykjavík vám nabízí nejen netradiční památky, muzea a galerie, ale také spoustu venkovního vyžití jako je geotermální pláž, termální bazény i úchvatné výlety do přírody. Během léta si můžete dokoupit zvýhodněný balíček fakultativních exkurzí na pozorování velryb, výlet na Zlatý okruh se slavným Geysirem, majestátními ledovci i fascinujícími sopkami, a výlet na seznámení s úchvatnými scenériemi u vodopádů jižního pobřeží. V zimě (odlety v září a říjnu) si nezapomeňte přiobjednat fakultativní balíček exkurzí s pozorováním magických polárních září.

Program zájezdu

1. DEN: Přílet na Island – transfer do Reykjavíku
Odlet z pražského letiště Václava Havla (plánovaný odlez z Prahy ve 21:55). Přílet na mezinárodní letiště v Keflavíku KEF/REK (plánovaný přílet ve 23:50 místního času). Transfer do hlavního města. Ubytování v hotelu CenterHotel Plaza v centru Reykjavíku. Hotel má ideální polohu na náměstí Ingólfstorg ve staré části Reykjavíku. Národní galerie, restaurace a další atrakce jsou vzdálené pár minut pěšky. Ubytování je zajištěno ve standardních moderně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV a Wi-Fi zdarma.

2. až 4. DEN: Prohlídka Reykjavíku a výlety po Islandu
Snídaně v hotelu. Individuální program (v ceně zájezdu: prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září) nebo možnost volitelných výletů/exkurzí. Poslední den večer transfer na letiště Keflavík.

Muzeum Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září – časově neomezený vstupNavštivte muzeum Smyslů Islandu, kde se dozvíte se o všech přírodních divech tohoto magického ostrova. Návštěvu začnete v autentické ledové jeskyni, která byla vytvořena uvnitř muzea. Jeskyně je vytvořena z pravého ledu dovezeného z Islandského ledovce, takže lze jen těžko vnímat, že je vytvořená uměle. Dozvíte se zde mnoho zajímavých informací o ledu a o tom, jak se formuje.Dále se přesunete do části „Wonders of Iceland“, tz. části divů, kde je umístěna výstava o přírodních silách Islandu. Zde uvidíte, uslyšíte a ucítíte sílu sopek a zemětřesení. Díky interaktivním tabulím se můžete dozvědět více o geotermální energii a jejím významu pro Island. Následně si užijete filmové promítání, kde se skrz video ponoříte pod hladinu oceánu.V neposlední řadě vás čeká „Áróra – Northern Lights show“ v planetáriu muzea. Klidně se posaďte do křesla a nechte se velkolepou reprodukcí zvukové a obrazové show přiblížit k těmto fascinujícím jevům . Na vlastní oči uvidíte, jak vypadá polární záře v divoké islandské krajině. Tato průkopnická filmová produkce je první svého druhu v rozlišení 8 k.Na konec si nemůžete nechat ujít čtvrté patro budovy, kde je vyhlídková terasa s neuvěřitelným 360 ° pohledem na hlavní město Reykjavík a jeho okolí. Informační tabule vám pomůže rozpoznat zajímavá místa na obzoru, jako na příklad sopku Keilir, slavný ledovec Snafellsjökull, apod.

Panoramatický vyhlídkový autobus – délka celé trasy 75-80 min.Známý turistický autobus, který vás povozí po nejslavnějších turistických památkách hlavního města. Hlavní výchozí stanice Harpa se nachází 500 m pěšky od vašeho hotelu.

POZNÁVACÍ ZASTÁVKY EXKURZE:
1. Harpa Concert Hall & Conference Centre
2. Reykjavik Old Harbour
3. Reykjavík Maritime Museum
4. Whales of Iceland
5. National Museum of Iceland
6. Lakjargata Hard Rock Café Reykjavik
7. Laugavegur Shopping Street
8. Kjarvalssta?ir Art Museum
9. Hallgrímskirkja Church
10. BSÍ Bus Terminal
11. Perlan
12. Kringlan Shopping Mall
13. Hilton Nordica Reykjavík
14. Laugardalur Valley
15. Skarfabakki Harbour
16. Höf?i House

5. DEN: Návrat do České republiky
Plánovaný odlet z Islandu v 00:40 (místního času) přímým letem ČSA/Smartwings. V letadle se můžete v klidu vyspat a přílet do Prahy dle letového řádu ČSA v 06:25.

Upozornění: SMLOUVA O ZÁJEZDU NA VYŽÁDÁNÍ. Cena zájezdu je platná v případě dostupnosti letenek v optimální knihovací třídě. Let na pravidelné lince. Občani EU pro vstup na Island potřebují cestovní pas či občanský průkaz s min. dobou platnosti po dobu pobytu v destinaci. Účastníci zájezdu jsou seznámeni s informacemi o aktuální situaci v destinaci a podmínkách vstupu na Island, které jsou dostupné na www.mzv.cz, přičemž tyto informace jsou průběžně aktualizovány.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, 3x ubytování přímo v centru Reykjavíku v kvalitním a vysoce hodnoceném hotelu Plaza Centerhotels, 3x islandská bufetová snídaně, transfer z letiště do hotelu, transfer z hotelu na letiště, prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září, zákonné pojištění CK

V ceně zájezdu není zahrnuto: volitelné exkurze/výlety, cestovní pojištění, neuvedené vstupy.

Balíček extra exkurzí na duben až srpen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování velryb): 7 790 Kč/osoba
Balíček extra exkurzí na září a říjen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování polárních září): 6 690 Kč/osoba

EXKURZE NA JIH ISLANDU – délka 11 hod.
Nenechte si ujít fascinující exkurze po jižní pobřeží „Ostrova ohně a ledu“: vodopády, pláže, sopky, ledovce. Jižní pobřeží Islandu je jedna z nejkrásnějších oblastí ostrova, protože se zde nachází nádherné vodopády, mohutné ledovce a aktivní vulkány. Vlny Atlantiku a úchvatné pláže a útesy jen doplňují tuto neuvěřitelnou podívanou. Během této exkurze uvidíte v krajině také islandské koně a ovečky… a s trochou štěstí i roztomilé ptáčky papuchálky a jiné ptactvo. Exkurze na jižní pobřeží s lokálním průvodcem začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedne autobus před hotelem. Dále budete pokračovat přes lávové pole a tradiční farmářské oblasti jihu, kde žije hodně islandských koní v podstatě na divoko. Při dobrém počasí po cestě uvidíte i slavnou sopku Hekla, která je jednou z nejaktivnějších a nejhrozivějších na Islandu. Dále přijedete k ledovci se stejnojmennou sopkou Eyjafjallajökull. Při dobré viditelnosti dokonce spatříte i ostrovy Westmann Islands, což je zajímavé souostroví složené z 15 ostrůvků. První zastávkou bude ledovec Mýrdalsjökull a jeho ledovcového splazu Sólheimajökull, což je krásný zážitek nejen pro fotografy. Dále zastavíte u nádherné černé pláže Reynisfjara, z které jsou vidět zajímavé bazaltové útesy vystupující z moře. Následně vyrazíme směr městečko Vík, což je nejjižnější osada Islandu. I přesto, že tu žije jen necelých 300 obyvatel, je to centrum jižního pobřeží a největší osídlená oblast na další 70 kilometrů, jak na západ, tak na východ. Vík je malebné místo s nádhernou pláží. V této fázi se otočíme směr Reykjavík a nastoupíme cestu zpět. Zastavíme se u nádherného vodopádu Skógafoss, který padá z výšky 62 metrů. Na tento vodopád se dá vystoupat a pokochat se tak pěkným pohledem z výšky na jižní pobřeží. Také navštívíme krásný vodopád Seljalandsfoss podobné výšky, který se vyznačuje tím, že se dá projít za jeho fascinující vodní stěnou. Návrat do Reykjavíku.

ZLATÝ OKRUH – ?INGVELLIR, GULLFOSS A GEJZÍRY – délka 7,5 hod.
Zlatý okruh nabízí jedny z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních památek Islandu. Exkurze na Zlatý okruh začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus s lokálním průvodcem u vašeho hotelu. Během 7,5 hodinové exkurze navštívíte Národní park ?ingvellir, který je od roku 2004 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Al?ing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské). Druhou zastávkou Zlatého okruhu je nádherný vodopád Gullfoss, známý jako Zlatý vodopád. Tento úchvatný vodopád tvoří dva skoky ledovcové řeky spadající do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur. Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír dal jméno ostatním gejzírům světa, v poslední letech je však již neaktivní. Přesto však o skvělou podívanou nepřijdete, uvidíme jeho „mladšího bratra“ gejzír Strokkur, který chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut.

POZOROVÁNÍ VELRYB – délka 3 hod.
Nenechte si ujít tento unikátní zážitek, který Island nabízí. S trochou štěstí budete mít možnost pozorovat největší savce naší planety v jejich přirozeném prostředí, přímo v reykjavíckém zálivu Faxaflói v Atlantickém oceánu. Těšit se můžete na několik druhů velryb, delfínů a různé druhy islandského ptactva. V létě jsou k vidění i roztomilí papuchálci. Šance, že velrybu uvidíte, je na Islandu velmi vysoká a v Reykjavíku se za posledních pět let v hlavní letní sezóně pohybuje nad 90%. Na tuto skvělou exkurzi za pozorováním velryb se vyplouvá z přístavu přímo v centru Reykjavíku několikrát denně. Vzdálenost přístavu od hotelu je 500 m, dojdete tam tedy pěšky za 10 minut. Konkrétní čas exkurze si vyberete sami dle Vašich preferencí a aktuální obsazenosti lodí.
Poznámka: Zakoupení exkurze vám negarantuje, že velryby uvidíte. Pozorování velryb v oceánu není jako v zoologické zahradě či v zábavním parku. Velryby se pohybují volně a není 100% zaručeno, že je během plavby spatříte. Prosím, berte na vědomí, že pokud velryby neuvidíte, zaplacená částka se zpět nevrací. Dodavatel exkurze vám může nabídnout další možnost pozorování velryb zdarma následující den.

EXKURZE NA POLÁRNÍ ZÁŘE – délka 3 hod.
Vidět polární záře je velkým snem každého, komu se podaří navštívit nádherný magický Island. Proto pro vás máme připravenou jedinečnou příležitost připojit se k exkurzi, která vás seznámí s polárními zářemi a doveze vás na místo, kde si budete moct tento neuvěřitelný jev užít naplno. Na této exkurzi budete mít možnost, mimo legendární polární záře, také sledovat hvězdy a souhvězdí, kterém vás průvodce naučí na obloze hledat. Na každé exkurzi budete mít k dispozici astronomický dalekohled, který si můžete vyzkoušet a s jeho pomocí můžete identifikovat nejznámější souhvězdí a hvězdy. Víte například, kde je Jupiter? Dokonce obdržíte i hvězdnou mapu a vaši fotku s polární září (pokud se vyskytne). Exkurze na pozorování polárních září začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus u vašeho hotelu. Pro absolutní komfort jsou naše autobusy vybaveny počítačovými tabletami na každém sedadle. Dále na palubě najdete nabíječku USB a bezplatné Wi-Fi připojení. Mimo zajímavý výklad o polárních září také nabízíme užitečné tipy, jak nejlépe zachytit polární záře na fotoaparátu.
Poznámka: Všechny odjezdy závisí na počasí a dalších klimatických podmínkách. Polární záře jsou přírodní jev, který nelze garantovat. Vyhrazujeme si právo zrušit odjezd. V případě, že exkurze odjede a nejsou vidět žádné polární záře, peníze se nevracejí. Máte možnost se účastnit stejné exkurze jiný den. Z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci této exkurze na začátku vašeho pobytu.

  • Městský hotel

zavřít

Mapa

zavřít

Informace o hotelu

Pojeďte s námi do nejsevernějšího hlavního města a užijte si fascinující dovolenou na Islandu. Tento čtyřdenní zájezd vám nabízí skvělou dovolenou za dobrou cenu na Severu Evropy. Ubytování v srdci hlavního města Reykjavíku, transfery, vyhlídkovou okružní jízdu a návštěvu Muzea smyslů Islandu. Poznejte úchvatnou metropoli omývanou Atlantikem, která se honosí názvy jako nejbezpečnější a nejčistší město na světě. Uvidíte zde ledovou jeskyni i show polárních září. Malebné město Reykjavík vám nabízí nejen netradiční památky, muzea a galerie, ale také spoustu venkovního vyžití jako je geotermální pláž, termální bazény i úchvatné výlety do přírody. Během léta si můžete dokoupit zvýhodněný balíček fakultativních exkurzí na pozorování velryb, výlet na Zlatý okruh se slavným Geysirem, majestátními ledovci i fascinujícími sopkami, a výlet na seznámení s úchvatnými scenériemi u vodopádů jižního pobřeží. V zimě (odlety v září a říjnu) si nezapomeňte přiobjednat fakultativní balíček exkurzí s pozorováním magických polárních září.

Program zájezdu

1. DEN: Přílet na Island – transfer do Reykjavíku
Odlet z pražského letiště Václava Havla (plánovaný odlez z Prahy ve 21:55). Přílet na mezinárodní letiště v Keflavíku KEF/REK (plánovaný přílet ve 23:50 místního času). Transfer do hlavního města. Ubytování v hotelu CenterHotel Plaza v centru Reykjavíku. Hotel má ideální polohu na náměstí Ingólfstorg ve staré části Reykjavíku. Národní galerie, restaurace a další atrakce jsou vzdálené pár minut pěšky. Ubytování je zajištěno ve standardních moderně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV a Wi-Fi zdarma.

2. až 4. DEN: Prohlídka Reykjavíku a výlety po Islandu
Snídaně v hotelu. Individuální program (v ceně zájezdu: prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září) nebo možnost volitelných výletů/exkurzí. Poslední den večer transfer na letiště Keflavík.

Muzeum Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září – časově neomezený vstupNavštivte muzeum Smyslů Islandu, kde se dozvíte se o všech přírodních divech tohoto magického ostrova. Návštěvu začnete v autentické ledové jeskyni, která byla vytvořena uvnitř muzea. Jeskyně je vytvořena z pravého ledu dovezeného z Islandského ledovce, takže lze jen těžko vnímat, že je vytvořená uměle. Dozvíte se zde mnoho zajímavých informací o ledu a o tom, jak se formuje.Dále se přesunete do části „Wonders of Iceland“, tz. části divů, kde je umístěna výstava o přírodních silách Islandu. Zde uvidíte, uslyšíte a ucítíte sílu sopek a zemětřesení. Díky interaktivním tabulím se můžete dozvědět více o geotermální energii a jejím významu pro Island. Následně si užijete filmové promítání, kde se skrz video ponoříte pod hladinu oceánu.V neposlední řadě vás čeká „Áróra – Northern Lights show“ v planetáriu muzea. Klidně se posaďte do křesla a nechte se velkolepou reprodukcí zvukové a obrazové show přiblížit k těmto fascinujícím jevům . Na vlastní oči uvidíte, jak vypadá polární záře v divoké islandské krajině. Tato průkopnická filmová produkce je první svého druhu v rozlišení 8 k.Na konec si nemůžete nechat ujít čtvrté patro budovy, kde je vyhlídková terasa s neuvěřitelným 360 ° pohledem na hlavní město Reykjavík a jeho okolí. Informační tabule vám pomůže rozpoznat zajímavá místa na obzoru, jako na příklad sopku Keilir, slavný ledovec Snafellsjökull, apod.

Panoramatický vyhlídkový autobus – délka celé trasy 75-80 min.Známý turistický autobus, který vás povozí po nejslavnějších turistických památkách hlavního města. Hlavní výchozí stanice Harpa se nachází 500 m pěšky od vašeho hotelu.

POZNÁVACÍ ZASTÁVKY EXKURZE:
1. Harpa Concert Hall & Conference Centre
2. Reykjavik Old Harbour
3. Reykjavík Maritime Museum
4. Whales of Iceland
5. National Museum of Iceland
6. Lakjargata Hard Rock Café Reykjavik
7. Laugavegur Shopping Street
8. Kjarvalssta?ir Art Museum
9. Hallgrímskirkja Church
10. BSÍ Bus Terminal
11. Perlan
12. Kringlan Shopping Mall
13. Hilton Nordica Reykjavík
14. Laugardalur Valley
15. Skarfabakki Harbour
16. Höf?i House

5. DEN: Návrat do České republiky
Plánovaný odlet z Islandu v 00:40 (místního času) přímým letem ČSA/Smartwings. V letadle se můžete v klidu vyspat a přílet do Prahy dle letového řádu ČSA v 06:25.

Upozornění: SMLOUVA O ZÁJEZDU NA VYŽÁDÁNÍ. Cena zájezdu je platná v případě dostupnosti letenek v optimální knihovací třídě. Let na pravidelné lince. Občani EU pro vstup na Island potřebují cestovní pas či občanský průkaz s min. dobou platnosti po dobu pobytu v destinaci. Účastníci zájezdu jsou seznámeni s informacemi o aktuální situaci v destinaci a podmínkách vstupu na Island, které jsou dostupné na www.mzv.cz, přičemž tyto informace jsou průběžně aktualizovány.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, 3x ubytování přímo v centru Reykjavíku v kvalitním a vysoce hodnoceném hotelu Plaza Centerhotels, 3x islandská bufetová snídaně, transfer z letiště do hotelu, transfer z hotelu na letiště, prohlídka Reykjavíku panoramatickým vyhlídkovým autobusem, vstupné do Muzea Perlan s návštěvou ledové jeskyně a show polárních září, zákonné pojištění CK

V ceně zájezdu není zahrnuto: volitelné exkurze/výlety, cestovní pojištění, neuvedené vstupy.

Balíček extra exkurzí na duben až srpen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování velryb): 7 790 Kč/osoba
Balíček extra exkurzí na září a říjen (Zlatý okruh, Jižní pobřeží, pozorování polárních září): 6 690 Kč/osoba

EXKURZE NA JIH ISLANDU – délka 11 hod.
Nenechte si ujít fascinující exkurze po jižní pobřeží „Ostrova ohně a ledu“: vodopády, pláže, sopky, ledovce. Jižní pobřeží Islandu je jedna z nejkrásnějších oblastí ostrova, protože se zde nachází nádherné vodopády, mohutné ledovce a aktivní vulkány. Vlny Atlantiku a úchvatné pláže a útesy jen doplňují tuto neuvěřitelnou podívanou. Během této exkurze uvidíte v krajině také islandské koně a ovečky… a s trochou štěstí i roztomilé ptáčky papuchálky a jiné ptactvo. Exkurze na jižní pobřeží s lokálním průvodcem začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedne autobus před hotelem. Dále budete pokračovat přes lávové pole a tradiční farmářské oblasti jihu, kde žije hodně islandských koní v podstatě na divoko. Při dobrém počasí po cestě uvidíte i slavnou sopku Hekla, která je jednou z nejaktivnějších a nejhrozivějších na Islandu. Dále přijedete k ledovci se stejnojmennou sopkou Eyjafjallajökull. Při dobré viditelnosti dokonce spatříte i ostrovy Westmann Islands, což je zajímavé souostroví složené z 15 ostrůvků. První zastávkou bude ledovec Mýrdalsjökull a jeho ledovcového splazu Sólheimajökull, což je krásný zážitek nejen pro fotografy. Dále zastavíte u nádherné černé pláže Reynisfjara, z které jsou vidět zajímavé bazaltové útesy vystupující z moře. Následně vyrazíme směr městečko Vík, což je nejjižnější osada Islandu. I přesto, že tu žije jen necelých 300 obyvatel, je to centrum jižního pobřeží a největší osídlená oblast na další 70 kilometrů, jak na západ, tak na východ. Vík je malebné místo s nádhernou pláží. V této fázi se otočíme směr Reykjavík a nastoupíme cestu zpět. Zastavíme se u nádherného vodopádu Skógafoss, který padá z výšky 62 metrů. Na tento vodopád se dá vystoupat a pokochat se tak pěkným pohledem z výšky na jižní pobřeží. Také navštívíme krásný vodopád Seljalandsfoss podobné výšky, který se vyznačuje tím, že se dá projít za jeho fascinující vodní stěnou. Návrat do Reykjavíku.

ZLATÝ OKRUH – ?INGVELLIR, GULLFOSS A GEJZÍRY – délka 7,5 hod.
Zlatý okruh nabízí jedny z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních památek Islandu. Exkurze na Zlatý okruh začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus s lokálním průvodcem u vašeho hotelu. Během 7,5 hodinové exkurze navštívíte Národní park ?ingvellir, který je od roku 2004 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Al?ing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské). Druhou zastávkou Zlatého okruhu je nádherný vodopád Gullfoss, známý jako Zlatý vodopád. Tento úchvatný vodopád tvoří dva skoky ledovcové řeky spadající do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur. Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír dal jméno ostatním gejzírům světa, v poslední letech je však již neaktivní. Přesto však o skvělou podívanou nepřijdete, uvidíme jeho „mladšího bratra“ gejzír Strokkur, který chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut.

POZOROVÁNÍ VELRYB – délka 3 hod.
Nenechte si ujít tento unikátní zážitek, který Island nabízí. S trochou štěstí budete mít možnost pozorovat největší savce naší planety v jejich přirozeném prostředí, přímo v reykjavíckém zálivu Faxaflói v Atlantickém oceánu. Těšit se můžete na několik druhů velryb, delfínů a různé druhy islandského ptactva. V létě jsou k vidění i roztomilí papuchálci. Šance, že velrybu uvidíte, je na Islandu velmi vysoká a v Reykjavíku se za posledních pět let v hlavní letní sezóně pohybuje nad 90%. Na tuto skvělou exkurzi za pozorováním velryb se vyplouvá z přístavu přímo v centru Reykjavíku několikrát denně. Vzdálenost přístavu od hotelu je 500 m, dojdete tam tedy pěšky za 10 minut. Konkrétní čas exkurze si vyberete sami dle Vašich preferencí a aktuální obsazenosti lodí.
Poznámka: Zakoupení exkurze vám negarantuje, že velryby uvidíte. Pozorování velryb v oceánu není jako v zoologické zahradě či v zábavním parku. Velryby se pohybují volně a není 100% zaručeno, že je během plavby spatříte. Prosím, berte na vědomí, že pokud velryby neuvidíte, zaplacená částka se zpět nevrací. Dodavatel exkurze vám může nabídnout další možnost pozorování velryb zdarma následující den.

EXKURZE NA POLÁRNÍ ZÁŘE – délka 3 hod.
Vidět polární záře je velkým snem každého, komu se podaří navštívit nádherný magický Island. Proto pro vás máme připravenou jedinečnou příležitost připojit se k exkurzi, která vás seznámí s polárními zářemi a doveze vás na místo, kde si budete moct tento neuvěřitelný jev užít naplno. Na této exkurzi budete mít možnost, mimo legendární polární záře, také sledovat hvězdy a souhvězdí, kterém vás průvodce naučí na obloze hledat. Na každé exkurzi budete mít k dispozici astronomický dalekohled, který si můžete vyzkoušet a s jeho pomocí můžete identifikovat nejznámější souhvězdí a hvězdy. Víte například, kde je Jupiter? Dokonce obdržíte i hvězdnou mapu a vaši fotku s polární září (pokud se vyskytne). Exkurze na pozorování polárních září začíná v Reykjavíku, kde Vás vyzvedne autobus u vašeho hotelu. Pro absolutní komfort jsou naše autobusy vybaveny počítačovými tabletami na každém sedadle. Dále na palubě najdete nabíječku USB a bezplatné Wi-Fi připojení. Mimo zajímavý výklad o polárních září také nabízíme užitečné tipy, jak nejlépe zachytit polární záře na fotoaparátu.
Poznámka: Všechny odjezdy závisí na počasí a dalších klimatických podmínkách. Polární záře jsou přírodní jev, který nelze garantovat. Vyhrazujeme si právo zrušit odjezd. V případě, že exkurze odjede a nejsou vidět žádné polární záře, peníze se nevracejí. Máte možnost se účastnit stejné exkurze jiný den. Z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci této exkurze na začátku vašeho pobytu.

zavřít

Termíny a ceny

Filtrace termínů zájezdů Smazat filtry

Zavřít

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí ()

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Zavřít

Zadejte termín

Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Vyberte si stravování

Zavřít

Vyberte si typ pokoje

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím