ISLAND BEZ KOMPROMISŮ

***

Mám dotaz k zájezdu

Pořádající CK:

Informace o hotelu

9denní poznávací okruh

Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss– magické jezero Mývatn – sopka Krafla – velryby v Húsavíku – vodopád Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – západní Island – pramen Deildartunguhver – vodopády Hraunfossar – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
Komfortní přímý let z Prahy na Island na pravidelné lince ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do pěkného hotelu přímo v centru hlavního města Reykjavík na nejstarším náměstí Ingólfstorg.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Reykjavíku s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v kvalitním hotelu s termálním bazénem a jacuzzi situovaném ve městečku Hveragerdi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, dále nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu vám ukážeme také úchvatný skrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Přejezd k slavným trolým útesům na Dyrhólaey, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Zastávka na magické černé pláži Reynisfjara. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky u největšího ledovce Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelá exkurze, rezervace nutná předem). Ti co nepojedou na projížďce po laguně mají možnost navštívit nádhernou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění kry na černém písku. Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra a budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – velryby v Húsavíku
Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišky. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost koupele v nových úchvatných geotermálních lázních Geosea a nebo volno na prohlídku městečka Húsavík. Noc a společná večeře v Eco Country hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Akureyri
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do krásného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Společná večeře ve městě.

7. den (pátek): Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v samém srdci Reykjavíku. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. den (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Den mnoha možností. V ceně máte buď kompletní program s naším průvodcem pro poznání Reykjavíku, nebo den podle vás. Nabízíme volitelné fakultativní exkurze s možností se jít podívat do kráteru sopky, proleťet se vyhlídkovým letem nad Islandem, nebo navštívit poloostrov Snaefellsnes, či se jít potápět mezi kontintenty a nebo jet na exkurzi do nitra ledovce. Ty, kteří si zvolí návštěvu Reykjavíku s naším průvodcem, dopoledne čeká pěší prohlídka hlavního města, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, skvělé galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

Upozornění: Volitelné exkurze je nutné objednat předem. Min. počet účastníků potřebný pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je možné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Aktuální omezení pro vstup a pohyb po destinaci ohledně nemoci COVID-19 sledujte na www.mzv.cz.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3***-3***+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně bufetové večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), ke každé večeři je v ceně islandská ledovcová voda a po večeři káva nebo čaj, vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

zavřít

Přehled

  • Velice oblíbený zájezd
  • Osvědčená česká průvodkyně
  • Okruh celým ostrovem
  • Komfortní ubytování a doprava
  • Bohatý program zájezdu

Informace o hotelu

9denní poznávací okruh

Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss– magické jezero Mývatn – sopka Krafla – velryby v Húsavíku – vodopád Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – západní Island – pramen Deildartunguhver – vodopády Hraunfossar – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
Komfortní přímý let z Prahy na Island na pravidelné lince ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do pěkného hotelu přímo v centru hlavního města Reykjavík na nejstarším náměstí Ingólfstorg.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Reykjavíku s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v kvalitním hotelu s termálním bazénem a jacuzzi situovaném ve městečku Hveragerdi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, dále nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu vám ukážeme také úchvatný skrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Přejezd k slavným trolým útesům na Dyrhólaey, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Zastávka na magické černé pláži Reynisfjara. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky u největšího ledovce Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelá exkurze, rezervace nutná předem). Ti co nepojedou na projížďce po laguně mají možnost navštívit nádhernou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění kry na černém písku. Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra a budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – velryby v Húsavíku
Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišky. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost koupele v nových úchvatných geotermálních lázních Geosea a nebo volno na prohlídku městečka Húsavík. Noc a společná večeře v Eco Country hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Akureyri
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do krásného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Společná večeře ve městě.

7. den (pátek): Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v samém srdci Reykjavíku. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. den (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Den mnoha možností. V ceně máte buď kompletní program s naším průvodcem pro poznání Reykjavíku, nebo den podle vás. Nabízíme volitelné fakultativní exkurze s možností se jít podívat do kráteru sopky, proleťet se vyhlídkovým letem nad Islandem, nebo navštívit poloostrov Snaefellsnes, či se jít potápět mezi kontintenty a nebo jet na exkurzi do nitra ledovce. Ty, kteří si zvolí návštěvu Reykjavíku s naším průvodcem, dopoledne čeká pěší prohlídka hlavního města, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, skvělé galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

Upozornění: Volitelné exkurze je nutné objednat předem. Min. počet účastníků potřebný pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je možné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Aktuální omezení pro vstup a pohyb po destinaci ohledně nemoci COVID-19 sledujte na www.mzv.cz.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3***-3***+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně bufetové večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), ke každé večeři je v ceně islandská ledovcová voda a po večeři káva nebo čaj, vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

  • Služby delegáta

zavřít

Mapa

zavřít

Informace o hotelu

9denní poznávací okruh

Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss– magické jezero Mývatn – sopka Krafla – velryby v Húsavíku – vodopád Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – západní Island – pramen Deildartunguhver – vodopády Hraunfossar – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
Komfortní přímý let z Prahy na Island na pravidelné lince ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do pěkného hotelu přímo v centru hlavního města Reykjavík na nejstarším náměstí Ingólfstorg.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Reykjavíku s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v kvalitním hotelu s termálním bazénem a jacuzzi situovaném ve městečku Hveragerdi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, dále nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu vám ukážeme také úchvatný skrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Přejezd k slavným trolým útesům na Dyrhólaey, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Zastávka na magické černé pláži Reynisfjara. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky u největšího ledovce Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelá exkurze, rezervace nutná předem). Ti co nepojedou na projížďce po laguně mají možnost navštívit nádhernou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění kry na černém písku. Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra a budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – velryby v Húsavíku
Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišky. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost koupele v nových úchvatných geotermálních lázních Geosea a nebo volno na prohlídku městečka Húsavík. Noc a společná večeře v Eco Country hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Akureyri
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do krásného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Společná večeře ve městě.

7. den (pátek): Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v samém srdci Reykjavíku. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. den (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Den mnoha možností. V ceně máte buď kompletní program s naším průvodcem pro poznání Reykjavíku, nebo den podle vás. Nabízíme volitelné fakultativní exkurze s možností se jít podívat do kráteru sopky, proleťet se vyhlídkovým letem nad Islandem, nebo navštívit poloostrov Snaefellsnes, či se jít potápět mezi kontintenty a nebo jet na exkurzi do nitra ledovce. Ty, kteří si zvolí návštěvu Reykjavíku s naším průvodcem, dopoledne čeká pěší prohlídka hlavního města, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, skvělé galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

Upozornění: Volitelné exkurze je nutné objednat předem. Min. počet účastníků potřebný pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je možné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Aktuální omezení pro vstup a pohyb po destinaci ohledně nemoci COVID-19 sledujte na www.mzv.cz.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava s ČSA, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3***-3***+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně bufetové večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), ke každé večeři je v ceně islandská ledovcová voda a po večeři káva nebo čaj, vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

zavřít

Termíny a ceny

Filtrace termínů zájezdů Smazat filtry

Zavřít

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí ()

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Zavřít

Zadejte termín

Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Vyberte si stravování

Zavřít

Vyberte si typ pokoje

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím