ico ico ico ico
 

NAPŘÍČ JIŽNÍ AFRIKOU přidat do oblíbených

Jihoafrická republika (roundtour) -  - NAPŘÍČ JIŽNÍ AFRIKOU
tipEXIM T!P
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla svádějící k cestě do jednoho z nejpoutavějších koutů planety.

Johannesburg - Pretoria - Kruger - Hluhluwe - Durban - Oudtshoorn - Cape Town

Program zájezdu

1. Praha - Johannesburg
Odlet z Prahy do Johannesburgu.

2. den: Johannesburg - Pretoria
Po příletu do Johannesburgu následuje krátká okružní jízda městem s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěva předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Přejezd do Pretorie, nocleh.

3. den: Pretoria - město žakarand
V Pretorii navštívíme Voortrekker Monument – památník bitvy u Blood River, náměstí Church Square a vládní budovy Union Buildings. Cesta Východním Transvaalem do Graskop nás přivede do zlatokopecké osady Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh.

4. den: Panorama Route - Blyde River Canyon
Celodenní putování po Panorama Route. Zastávka u vodopádů Lisboa nebo Berlin. Následuje Božské okno s vyhlídkou do hlubiny pod svahy pohoří Drakensberg a návštěva Bourke´s Luck Potholes s malebnými výtvory řeky Treur. Nakonec navštívíme Three Rondavel´s - vyhlídku na třetí největší kaňon světa Blyde River Canyon. Nocleh v Hazyview.

5. den: NP Kruger - safari
Dnes Vás čeká celodenní safari v největším národním parku celé Afriky – světoznámé rezervaci Kruger. Na výpravné safari se vydáte v terénních vozech a v rukou zkušených rangerů a brzy budete plně vtaženi do divokého světa mnoha druhů afrických zvířat. Při troše štěstí spatříte i celou velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, levharta a buvola. Nocleh v Hazyview.

6. den: Svazijské království
Odjezd do Svazijského království, kde nás čeká Ngwenya Glass Factory, zastávka v Ezulwini Valley – Údolí králů a návštěva vesnice Mantenga Village s ukázkou tradičních tanců. Nocleh ve Svazijsku.

7. den: Hluhluwe & Saint Lucia
Brzy ráno se vydáme k pobřeží Indického oceánu. Odpoledne návštěva rezervace Hluhluwe, kde žije zejména početná kolonie nosorožců, a kde nás čeká další safari ve vozech 4x4. Nocleh v St. Lucia.

8. den: Saint Lucia - Durban
Ranní plavba po laguně (fakultativně), která je součástí rezervace Wetland (UNESCO), domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Fotoaparáty ve střehu! Setkání s hrochy je jisté. Odjezd do Durbanu - přímořského letoviska, kde vás čeká prohlídka města. Dle časových možností i možnost koupání na některé z pláží. Ubytování, volný program s možností posezení v některé z restaurací. Nocleh v Durbanu.

9. den: Durban - Port Elizabeth - safari v NP Addo Elephant
Brzy ráno přelet z Durbanu do Port Eliazbeth. Po příletu se vypravíte na výlet do NP Addo Elephant, kde žije jedno z největších stád slonů v JAR (safari busem, fakultativně lze ve vozech 4x4). Po návratu prohlídka centra, volný program. Nocleh v Port Elizabeth.

10. den: Garden Route
Odjezd po Garden Route – slavné přímořské cestě do překrásné rezervace Tsitsikamma. Procházka deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms River. Krátká zastávka v Plettenberg Bay a příjezd do půvabné Knysny (doporučujeme ochutnat místní ústřice). Nocleh v Knysna.

11. den: Wilderness - Oudtshoorn
Přejezd do Mossel Bay a návštěva muzea objevitele Bartoloměje Diase a 500 let starého „mléčného“ stromu, do něhož mořeplavci ukládali poštu (fakultativně). Pak se vydáme horskými pasy do Oudtshoorn známého jako “Malý Jeruzalém”, kvůli početné židovské komunitě. Návštěva pštrosí farmy, kde pochopíte, kdysi neuvěřitelně výnosný byznys s pery těchto obrovitých ptáků. Nocleh v Oudtshoorn.

12. den: Route 62 - Cape Town
Dopoledne možnost návštěvy přírodního zázraku semi pouště Little Karoo – jeskyní Cango Caves (vstup fakultativně). Pak nás čeká jízda po Route 62, jedné z nejkrásnějších cest Jižní Afriky s dramatickým horským terénem, úrodnými údolími řeky Breede River s bohatými farmami, rozsáhlými vinicemi a sady. Příjezd do Kapského Města, nocleh.

13. den: Cape of Good Hope - mys Dobré naděje
Celodenní výlet k mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k mysu Dobré naděje. Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na ještě čeká zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

14. den: země vína
Výlet do okolí městeček Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinných farem jako Delheim nebo La Motte. Po návratu prohlídka města s trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo–Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a případně stihneme i návštěvu botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstup fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

15. den: Cape Town - Praha
Návštěva přístavní promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena. Občané ČR nepotřebují při cestě do JAR víza. V případě cesty s dětmi do 18 let je nutné předložit úředně přeložený a ověřený rodný list dítěte a případně i přeložený a ověřený souhlas rodiče, který s dítětem necestuje. Do Svazijska víza na místě a zdarma pro občany ČR. Důrazně upozorňujeme, že vedle běžné platnosti pasu (90 dnů po opuštění JAR) vyžadují jihoafrické imigrační úřady dvě volné stránky v pase. Při nedodržení této podmínky nebude cestující vpuštěn do země či letadla. Do Svazijska víza na místě a zdarma pro občany ČR. Při cestách do JAR není povinné žádné očkování. Pro oblast NP Kruger, který je považován za slabě malarickou oblast, lze pak (zejména říjen-květen) doporučit užívání antimalarik, případně jiné nemedicínské ochrany jako dlouhých rukávů a nohavic po setmění či používání repelentu. Postup konzultujte před odjezdem s lékařem. Očkování proti žloutence typu A a B je pak doporučeno všem cestovatelům bez ohledu na cílovou zemi.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – JAR – Praha a místní přelet v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 13x ubytování dle programu v hotelech 3* se snídaní, doprava a transfery (autobusy a mikrobusy) dle programu, odnosy zavazadel v hotelech a na letištích, vstupy dle programu (NP Kruger, NP Hluhluwe, NP Addo Elephant, NP Tsitsikamma, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route, Mantegna Cultural Village & Chapman´s Peak), safari 4x4 s rangerem v NP Kruger (cca 8h), safari busem v NP Addo Elephant (cca 4-5h) a safari 4x4 v NP Hluhluwe (cca 3h), služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby, vstupy a výlety (lze zakoupit u průvodce během zájezdu v randech (1 R=cca 1,7 CZK), drtivá většina je ryze individuální záležitostí - průvodce pomůže s organizací a dopravou, pokud se bude jednat o většinové rozhodnutí skupiny, nebo v případě, že pomoc nenaruší program skupiny), spropitné.

přidat do oblíbených 
 
Aktuální teplota: 16 °C
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
11. říjen 2020 (neděle) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 85 990 Kč
 
11. říjen 2020 (neděle) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 97 490 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace