ico ico ico ico
 

POKLADY LAOSU, KAMBODŽI A VIETNAMU přidat do oblíbených

Laos + Kambodža + Vietnam (roundtour) -  - POKLADY LAOSU, KAMBODŽI A VIETNAMU
tipEXIM T!P
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

18 denní poznávací okruh Laosem, Kambodžou a Vietnamem

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Laosu - Luang Prabang

2. den: přílet do Luang Prabang
Po příletu do Laosu, následuje transfer do hotelu, odpočinek a nocleh.

3. den: okruh městem Luang Prabang, vodopád Khuang Si a národní park
Po snídani v hotelu následuje prohlídka města Luang Prabang – národní muzeum v bývalém Královském paláci má nádhernou sbírku artefaktů odrážejících bohatství laoské kultury z dob dřívějších králů až po posledního panovníka, Wat Visoun – nejsvatější chrám města, který byl zcela přestavěn v roce 1887 poté, co byl zničen vloupáním černých vlajek z jižní Číny. Na nádvoří Wat Visoun stojí buddhistická stavba Stupa melounu ve tvaru plodu, podle něhož má své jméno. Pokračujete kolem Wat Aham, který byl vybudován v roce 1500, uvidíte tradiční centrum umění a etnologie, kde se dozvíte více o místních domorodých obyvatelích žijících v kopcích Laosu. Odpoledne vodopády Khouang Si. Cestou návštěva etnických menšin Lao – Ban Ouay Village, Ban Ou a Ban Thapene Village. Na místě je volno na procházku přes národní park směrem k záchranné stanici medvědů a vodopádům Khouang Si, můžete se vykoupat v nádherných tyrkysových osvěžujících vodách. Přejezd zpět do hotelu v Luang Prabang. Možnost výstupu na horu Phousi (328 schodů) s nádherným západem slunce nad městem a řekou Mekong. Návštěva nočního trhu, kde najdete velký výběr místními obyvateli ručně vyráběných textilií. Přenocování v Luang Prabangu.

4. den: Luang Prabang - jeskyně Pakou
Snídaně v hotelu. Časné ráno nabízí výbornou příležitost účastnění se ranních rituálů mnichů oděných do šafránově žluté vybírající oběti Almů (všudypřítomné lepkavé rýže) od věřících obyvatel. Tato tradice je velmi unikátní a v buddhistickém světě jediná. Následuje návštěva ranního trhu, kde uvidíte mnoho různých nabídek – např. sušenou buvolí kůži, místní čaj, zeleninu a další. Po snídani v hotelu navštívíme nádherný budhistický chrám Wat Xiengthong se střechami, představujícími klasickou laoskou architekturu. Následuje plavba proti proudu řeky Mekong s panoramatickým výhledem na klidnou krajinu, tajemná jeskyně Pak Ou – dvě propojené jeskyně s tisíci zlatými lakovanými sochami Buddhy různých tvarů a velikosti, které tu byly zanechány poutníky. Zastávka ve vesnici Ban Xang Hai, na destilované rýžové víno, návštěva jeskyně Tham Ting a Tham Phoum, ve kterých jsou stovky buddhových soch. Návrat do Luang Prabangu. V odpoledních hodinách návštěva vesnice Ban Xang Khong, známé pro ruční tkaní ručníků a tradiční výrobu papíru Saa. Výlet za slony s možnou vyjížďkou (fakultativně). Přenocování v Luang Prabangu.

5. den: Luang Prabang - Siem Reap
Po snídani v hotelu volno, až do odjezdu na letiště. Přelet do Kambodži – Siem Reap. Transfer z letiště do hotelu. Nocleh v Siem Reap.

6. den – Siem Reap - Angkor Thom & Angkor Vat
Po snídani v hotelu následuje návštěva starověkého města Angkor Thom (Světové kulturní dědictví UNESCO) a jeho nejvýznamnějších míst: chrámu Bayon s 54 věžemi, které jsou ozdobeny tajemnými usmívajícími se tvářemi představujícími bódhisattvu, návštěva chrámu Baphuon, Královské zahrady s chrámem Phimeanakas, Terasy slonů a Terasy krále Lepera. Oběd (není v ceně). V odpoledních hodinách návštěva největšího hinduistického chrámu na světě Angkor Vat (z 12. století) zaslíbeného bohu Vishnu. Chrám nechal postavit král Suryavarman II. a je považovaný za mistrovské dílo khmerské architektury a umění. Západ slunce si vychutnáte při návštěvě chrámu Pre Rup. Nocleh v Siem Reap.

7. den: Siem Reap – Banteay Srei a Ta Prohm Temple
Po snídani v hotelu návštěva slavného chrámu Banteay Srei – citadely žen. Tento malý růžový chrám (pozdní 10. století) je považován za klenot klasického khmerského umění, díky jemné řezbářské práci. Oběd (není v ceně). V odpoledních hodinách pokračuje návštěva oblasti s nejhezčími chrámy, chrám Ta Prohm si svou nedotčeností stále zachovává svou záhadnost. Dále si užijete západ slunce při jízdě na lodi na jezeře Tonhle Sap ve vesnici Kampong Phluck, které je největším sladkovodním jezerem v jihovýchodní Asii a vlévá se do řeky Tonle Sap. Uvidíte plující rybářskou vesnici vč. škol a policejní stanice. Vesnice pluje po jezeře a přemisťuje se z místa na místo podle aktuálního stavu vody. Večeře (není v ceně). Nocleh v Siem Reap.

8. den: Siem Reap (Kambodža) – Ho Chi Minh City (Vietnam) - Vung Tau
Snídaně v hotelu. Volný čas do transferu na letiště do Siem Reap a přelet do Vietnamu, do Ho Chi Minh City (Saigonu). Přejezd do přímořského letoviska Vung Tau. Nocleh.

9. den: Vung Tau
Snídaně v hotelu a volný den. Nocleh ve Vung Tau.

10. den: Vung Tau - Ho Chi Minh City – Cu Chi tunely
Snídaně v hotelu, odjezd do Saigonu a výlet k tunelům Cu Chi, které se používaly během vietnamské války. V odpoledních hodinách prohlídka Saigonu. Návštěva historického centra, Reunification Palace (bývalý palác prezidenta jižního Vietnamu), Emperor Jade Pagoda, katedrála Notre Dame a Central Post Office – historická budova pošty. Prohlídka je zakončena návštěvou místního tržiště. Nocleh v Saigonu.
Změna programu vyhrazena

11. den: Ho Chi Minh City - Mekong Delta
Snídaně v hotelu a následuje přejezd lodí do Mekong delta. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu kolem řeky Mekong, život v místních rybářských vesničkách a na ostrovech plných bonsají a sadových zahrad. Návštěva řemeslné dílny na zpracování kokosu, kde můžete ochutnat kokosové speciality, včelí čaj a sezónní ovoce, vychutnat si lidovou hudbu. Transfer do Saigonu. Nocleh.

12. den: Ho Chi Minh City - Danang - Hoi An
Po snídani v hotelu volný čas až do transferu na letiště v Saigonu, přelet do Danang. Po příletu transfer do hotelu v Hoi An. Pěší prohlídka města s návštěvou kongregačního sálu Fujian, japonského krytého mostu, starobylého domu a rybího trhu. Přenocování v Hoi An.

13. den: Hoi An - Hue
Snídaně a individuální volno v Hoi An určené k relaxaci a odpočinku na pláži nebo u bazénu. V odpoledních hodinách přejezd do Hue. Nocleh v Hue.

14. den: Hue
Po snídani v hotelu prohlídka města Hue. Plavba lodí na řece Huong k Thien Mu pagoda a hrobce Tu Duc a Khai Dinh, které jsou útočištěm pro meditaci, čtení a divadelná představení. Poté návštěva Imperial Tomb Khai Dinh, poslední hrobky dynastie Nguyen. Návštěva místního trhu. Ubytování v hotelu a nocleh v Hue.

15. den: Hue - Hanoi
Po snídani v hotelu transfer na letiště v Hue, přelet do Hanoje. V Hanoji prohlídka bývalého hlavního města Vietnamu po dobu 1001 let. Návštěva Ho Či Minhova mauzolea (exteriéru), pagoda jednoho pilíře, pagoda Tran Quoc, chrám literatury, obnovené Jezero navráceného meče, Ngoc Son chrám, hodinová prohlídka staré čtvrti Hanoje na rikšách. Ubytování v hotelu.

16. den: Hanoi - Halong Bay
Snídaně v hotelu. Přejezd do známé zátoky Ha Long Bay, která spadá pod UNESCO. Cestou můžete pozorovat pěstování rýže a každodenní vietnamský život, nalodění na loď. Oběd na lodi (v ceně). Plavba lodí po Halong Bay s nádhernými výhledy na záliv s 1969 ostrovy. Odpočinek na lodi. Občerstvení ovocem. Ve večerních hodinách zakotvení v zálivu, večeře na lodi (v ceně). Nocleh v kajutách na lodi.
Upozornění: změna programu nebo jeho zrušení vyhrazena v závislosti na počasí.

17. den: Halong - Hanoj, odlet do Prahy
Ráno budete moci pozorovat východ slunce z paluby. Snídaně na lodi. Plavba po zálivu Halong Bay mezi ostrovy, doplutí do přístavu. Návrat do Hanoje na mezinárodní letiště a odlet do Prahy.

18. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. Platnost cestovního pasu – 6 měsíců po návratu z Vietnamu do ČR. Změna programu zájezdu je vyhrazena.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká mezinárodní doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování v 3* hotelech se snídaní, v Hoi An ubytování ve 4* hotelu se snídaní, stravování dle programu, transfery dle programu, vstupné v rámci programu, místní přelety, česky nebo slovensky mluvící průvodce, zvací dopis pro udělení víza ve Vietnamu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený poplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), vízum pro Vietnam 25 USD/osobu, pro Laos 31 USD/os. a pro Kambodžu 30 USD/os. (platí se vždy na letištích po příletu do dané země), spropitné pro řidiče a průvodce.

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
2. 3. 2020 - 19. 3. 2020 18 dní / 15 nocí Odlet: Praha 16:10 - Luang Prabang 16:35 * Přílet: Hanoj 18:30 - Praha 06:55 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 3. 3. 2020 - 18. 3. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava snídaně   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 163 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 163 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
2. březen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 18 dní Praha snídaně Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 81 990 Kč
 
2. březen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 18 dní Praha snídaně Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 97 980 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace