ico ico ico ico
 

OSMANSKOU ŘÍŠÍ KŘÍŽEM KRÁŽEM *** přidat do oblíbených

Libanon (roundtour) -  - OSMANSKOU ŘÍŠÍ KŘÍŽEM KRÁŽEM
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

8 denní poznávací zájezd – poznejte přírodu a historické památky Libanonu

Bejrút – Sidón – Tyre – Harissa – Byblos – Bšarré – Cedars – Qozhaya – Jeita Grottoes – Faqra – Beit Mery – Deir el Kamar – Beiteddine – Baalbeck – Ksara – Anjar – Bejrút

Program zájezdu

1.den: Praha - Bejrút
Ve večerních hodinách odlet do Bejrútu přes Istanbul s leteckou společností Turkish Airlines.

2. den: Bejrút
V ranních hodinách přílet do Bejrútu. Transfer do hotelu, ubytování, volný program, večeře, nocleh.

3. den: Bejrút – Sidón – Tyre
Po snídani odjezd na návštěvu jižního Libanonu. Cesta vede přes Damour, městečko ležící 12 kilometrů jižně od Bejrútu čítající převážně křesťanské obyvatelstvo. Prohlídka jižní části Libanonu začíná ve městě Sidón, důležitém obchodním a administrativním centru země. Dominantou Sidonu je hrad Crusader, odkud se nabízí jedinečný výhled na tamní přístav. Staré město se stále pyšní svými úzkými uličkami a souky (trhy), jež si uchovaly své středověké rysy. Historii města poznamenalo zemětřesení v roce 551 a opakované dobývání a drancování v 7. až 13. století. Cesta pokračuje do Tyre, starověkého fénického města, které bývalo dříve ostrovem. Hlavními zajímavými místy jsou Arc de Triumph, Hippodrome a výkop, který přivedl k mistrovským dílům z dob Křižáků, Římanů, Řeků a byzantské éry. Návrat do hotelu v Bejrút, večeře, nocleh.
190 km

4. den: Bejrút – Harissa - Byblos
Po snídani prohlídka hlavního města Libanonu – Bejrútu. Během prohlídky budete mít možnost spatřit dominanty tohoto obchodního, bankovního a také kulturního centra Libanonu. Spatříte Holubí skály, projdete se po pobřežní třídě, v centru pak budete mít možnost shlédnout největší rekonstrukční projekt na světě a navštívit a Národní muzeum. Cesta pokračuje do Harissy, kde lanovkou vyjedete až ke svaté soše Notre Dame a kde se nabídne až dechberoucí výhled na Jounieh (turistické letovisko ležící asi 16 km severně od Bejrútu) a Bejrút. V odpoledních hodinách pokračujete do Byblosu, nejstaršího města na světě, které je nepřetržitě obýváno 5000 let. V Byblosu spatříte tamní citadelu, kostel sv. Jana i zdejší starý přístav. Ve večerních hodinách návrat do hotelu, nocleh.
86 km

5. den: Bšarré – Cedars - Qozhaya
Po snídani odjezd do města Bšarré, ležícího v nadmořské výšce 1400 m. Poloha z oblasti se stejnojmenným hlavním městem dělá oblíbené letovisko k provozování zimních sportů. Navštívíte cedrový les čítající na 300 cedrových stromů. Tento úkaz byl známý již ve středověku. Samotní Kanaánci (obyvatelé Předního východu, kteří žili před tisíci lety a dle biblického příběhu byli vyhlazeni Izraelity), Egypťané i Féničané používali cedrové dřevo k výstavbě chrámů a lodí. Můžete vidět klášter sv. Antonia Qozhayi, ležícím v údolí Qadisha, obklopeném jeskyněmi a skalnatými útvary, jež byly od 3. století před Kristem až do římského období obývány. Celé údolí je obklopeno jeskynními kaplemi, poustevnami i kláštery vytesanými ze skály. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh.
240 km

6. den: Jeita Grottoes – Faqra – Beit Mery
Návštěva jeskynního komplexu Jeita. Jedná se o dvě spojené vápencové jeskyně o celkové délce přes 9 km, které vznikly dlouhodobým přírodním procesem trvajícím tisíce let. Čeká vás pěší výstup k horní jeskyni, odkud pak vede lanovka ke spodní části, kde poplujete na loďce vnitřním jezírkem. Následuje odjezd na pohoří až k Faqře, s nejvýše položenými římskými památkami na světě. Cesta pokračuje skrz místní vesničky Kfarbedian, Bickfaya směrem k Broumana až dorazíte k turistickému letovisku Beit Mery, kde vás čeká návštěva ruin fénických a římských klášterů. Během cesty zpět do hotelu můžete pozorovat římský akvadukt poblíž turistického letoviska Mkalles. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
53 km

7. den: Deir el Kamar - Beiteddine
Po snídani odjezd do pohoří Chouf jižně od Bejrútu. Během cesty zastávka v městečku Deir el Kamar, kde se nachází Fakhredinova mešita a emírovy paláce ze 17. století. Krajinou pohoří budete pokračovat do Beiteddine. Jméno Beiteddine nese jak malebná vesnička, tak i úchvatný palác z 18. a 19. století, který architektonicky propojuje arabské tradice a italské baroko. Nadchne vás jak vnitřní dekorace budovy, tak i její terasy osázené topoly a květinami. Ve spodní části paláce naleznete byzantské mozaiky pocházející z kostela, který zde stával. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
86 km

8. den: Baalbeck – Ksara - Anjar
Po snídani odjezd do údolí Beqaa, kde se dostanete k těm největším historickým památkám na světě. Čeká Vás prohlídka islámského města Anjar, jediného takového města na území Libanonu. Anajr byl postaven stavitelem al-Walidem v letech 705–715. Cestou do Baalbecku se zastavíte ve výrobně vín Ksara, kde ochutnáte nejkvalitnější libanonská vína. Cesta pokračuje do Baalbecku, kde se nachází chrámový komplex bohů Jupitera a Bakcha a bohyně Venuše. Tato stavba byla považována za jeden ze sedmi divů světa zejména díky svým terasám sestaveným z kamenných kvádrů, jejichž váha je více jak 1000 tun. Komplex vás ochromí svoji zachovalostí a rozlohou, stejně tak jako nádhernými kamennými reliéfy či sloupovím přesahujícím výšku 20 metrů. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
186 km

9. den: Bejrút - Praha
V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s leteckou společností Turkish Airlines přes Istanbul.

Upozornění: Změna v programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 20 osob. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu. Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu Osmanskou říší skrz na skrz: 35 USD. V cestovním dokladu nesmí být vyznačeno izraelské vízum.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, vstupy do památek, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), vízum (zdarma, vyřízení na v destinaci na letišti na základě vyplněné vstupní kartičky), fakultativní služby, spropitné.

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
18. 3. 2020 - 26. 3. 2020 9 dní / 8 nocí Odlet: Praha 19:10 - Beirut 02:20 * Přílet: Beirut 03:50 - Praha 09:05 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 18. 3. 2020 - 26. 3. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava polopenze   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 68 380 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 68 380 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Aktuální teplota: 20 °C
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
18. březen 2020 (středa) Odlet Přílet 9 dní Praha polopenze Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 34 190 Kč
 
18. březen 2020 (středa) Odlet Přílet 9 dní Praha polopenze Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 40 780 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace