ico ico ico ico
 

Maledivy

img

 


" Pláže s jemným, bílým pískem, průzračná voda Indického oceánu, kvalitní resorty a kouzelný podmořský svět. Vítejte v tropickém ráji korálových útesů, kokosových palem a písčitých pláží ..."

Maledivy - to je symbol luxusní dovolené v exotice. Bílý písek na plážích pod kokosovými palmami, křišťálově čisté moře plné korálů a ryb, velmi pohostinní místní obyvatelé. Potápění, šnorchlování a relaxace na kouzelných plážích – to vše jsou Maledivy. Moře je zde neuvěřitelně bohaté na hejna ryb, které vám budou doslova proplouvat pod nohama.

Maledivy

Maledivy sestávají z 1 196 ostrůvků, obydleno je zhruba pouze 200. Země, která je nejníže položeným státem světa, patří mezi vyhledávané turistické cíle. Může se pochlubit zápisem v Guinessově knize rekordů, kde je uvedena jako nejplošší země světa. Nadmořská výška žádného z ostrovů totiž nepřesahuje 2 a půl metru. Na délku pak není žádný z ostrovů delší než 8 kilometrů. Maledivy mají přibližně 328 500 obyvatel. Zhruba 103 000 jich žije v hlavním městě Male, které má nejvyšší hustotou zalidnění na světě. Město leží na ostrově Malé, který je součástí atolu Kaafu. Na ostrově je velký obchodní přístav a celý ostrov je hlavní obchodní oblastí celé země. Správná výslovnost názvu hlavního města Malediv je maa-lay. Místní obyvatelé mluví maledivštinou (dhivehi), která je zvláštní směsicí tamilštiny, arabštiny, hindštiny a sinhálštiny. Bez problémů se tu ale domluvíte anglicky a německy.

Maledivy  Maledivy

Jde o jedinečné místo pro dovolenou, obdařené stovkami úchvatných korálových ostrovů. Jsou omývány tyrkysovým mořem, které nenaleznete nikde jinde. Slunce, jemný bílý písek, kokosové palmy, pestře kvetoucí a krásně vonící keře a podmořský svět překypující životem jsou ingredience, které jsou klíčem ke štěstí a harmonii. Dlouhé pásy korálových útesů lákají hejna pestrobarevných rybek, menších druhů rejnoků, želv i chobotnic. Dále od břehu plují menší druhy žraloků, murény, manty i želvy. Potopte se k podmořským jeskyním či ke starým vrakům lodí, které jsou domovem větších druhů ryb. Šnorchlování a potápění je tu tak logicky největší atrakcí. Prakticky na každém kroku naleznete profesionální centra vodních sportů a kurzů potápění. Panuje zde tropické klima s průměrnými denními teplotami od 30°C do 32°C a nočními teplotami v rozmezí 23°C až 28°C. Také teplota vody je po celý rok stejná, pohybuje se okolo 27°C. Maledivské kulinářské umění je ovlivněno hlavně Srí Lankou a Indií. Je pálivé, ale méně než v okolních zemích, je sladké, kyselé a kořeněné. Tradiční hlavní jídlo se skládá z rýže a garudhiya, rybí polévky obvykle podávané s limetkami a chilli. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektní destinací pro vaši exotickou dovolenou téměř po celý rok.

Zdraví - očkování
Při cestách na Maledivy není vyžadováno žádné očkování, výjimku tvoří pouze očkování proti žluté zimnici pro turisty přijíždějící z oblasti výskytu tohoto onemocnění. Centrální nemocnice je v hlavním městě Male a většina resortů má vlastní zdravotní službu. První pomoc poskytne každá recepce hotelu nebo půjčovna potápěčského vybavení. Jejich pracovníci, pokud sami nedokážou efektivně pomoci, zařídí příjezd lékaře, případně i převoz do nemocnice. Základní zdravotnická péče na Maledivách je na dobré úrovni.

Oblečení
Na Maledivách je vzhledem k islámskému náboženství zakázán nudismus a plavky jsou akceptovány pouze v plážových resortech. Na veřejnosti je pro ženu nezbytné mít sukni zakrývající alespoň stehna a tričko s krátkým rukávem bez výstřihu. Muži by na veřejnosti neměli chodit s odhalenou hrudí. Při vstupu do mešity se musí každý vyzout, vstup je povolen pouze v dlouhých kalhotách nebo dlouhé sukni a dlouhém rukávu.

Počasí
Počasí na Maledivách je vcelku stálé s průměrnými teplotami vzduchu okolo 30 °C a vody 27 °C . Nepanují zde suchá tropická vedra, protože klima je zcela pod vlivem Indického oceánu. Počasí je ovlivňováno 2 monzuny. Severovýchodním, který vane v období od listopadu do dubna a přináší velmi malé srážky a jihozápadním od května do října, který přináší vlhčí podnebí. Monzunové období a především deště nejsou tak výrazné jako ve státech jihovýchodní Asie. Prší většinou krátce v odpoledních hodinách.

Maledivy  Maledivy

Lidé a zvyky
Obyvatelstvo Malediv tvoří Maledivané, Drávidi, Arabové a Afroameričané. I přes tuto různorodost mají svou vlastní jedinečnou charakteristiku. Jsou malou příbuznou komunitou se společnou historií, jazykem dhivehi a vírou v islám. Islám dal jejich společnosti sílu a víru tak berou velmi vážně. Jako národ oddaný náboženství se pětkrát denně modlí v mešitách a obchody jsou v době modliteb několikrát denně uzavřeny.

Elektřina
Na Maledivách neexistuje celostátní rozvod elektřiny a každý hotel má proto svůj vlastní naftový generátor. Napětí je v rozmezí 220 - 240 V. Zásuvky jsou nejčastěji britského typu a je potřeba použít redukci. Některé resorty mají zásuvky přizpůsobeny evropským normám, ostatní zapůjčují redukci, která se dá koupit i na místě.

Celní předpisy
Na Maledivy je zakázáno dovážet alkohol, výrobky z vepřového masa, omamné látky a pornografické či erotické videokazety a časopisy. Za přepravu narkotik jsou zde nejpřísnější tresty.

UPOZORNĚNÍ

Let je realizován na pravidelné lince. Minimální počet osob nutných k realizaci zájezdů ve vypsaných termínech je 10 osob. Dítě do dovršení dvou let platí jednorázový manipulační poplatek 2990 Kč/9 990 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak). Za dítě do dovršení dvou let věku je na místě v hotovosti vybírána tzv. pobytová taxa ve výši cca 6 USD/noc. V destinaci není přítomen český delegát.

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Maledivy do délky pobytu 30 dnů pro držitele cestovních pasů ČR není vyžadováno vyřizování vstupního víza. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Vyžadováno je dostatečné množství fi nančních prostředků (netýká se organizovaných skupin). Přihlašovací povinnost zde neexistuje, většina ostrovů však požaduje registraci v knize hostů. Vstup na Maledivy je zpravidla přes mezinárodní letiště Male nebo přes ostrov Gan. Při vstupu do země se vyplňuje turistická karta, kde je nutno mj. uvést místo pobytu na Maledivách.

Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Malé – Praha v turistické třídě včetně letišt ních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 12denního zájezdu na 9 nocí, v případě 10denního zájezdu na 7 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč/ pobyt / dítě do 18 let, služby delegáta a fakultativní služby.

 

Maledivy  Maledivy

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Maledivy

  INFORMACE O LETECH

Aktuální letový řád bude uveden ve vašich Pokynech na cestu, které obdržíte cca 7 dní před odletem. Přestože cestovní kanceláře a letecké společnosti činí vše pro dodržení smluvně stanovených letových řádů, zvýšená opatření k posílení bezpečnosti letecké přepravy a přísná pravidla pro dodržování všech technických a organizačních postupů předepsaných v letecké přepravě způsobují, že změny letových řádů (někdy i na poslední chvíli) jsou stále běžnější. O jakýchkoliv případných změnách budete nformováni bezodkladně, jakmile o nich bude cestovní kancelář vyrozuměna. Váš letový řád si můžete ověřit v sekci OVĚŘENÍ REZERVACE (nutno zadat rezervační číslo uvedené na smlouvě o zájezdu). Předběžné časy odletu a příletu naleznete již nyní v detailu hotelu u konkrétního termínu zájezdu.

10 a 12denní lety z Prahy do Malé

 • letecká společnost: Emirates / Qatar
 • pro let s Emirates platí: po cestě do/z destinace přestup v Dubaji (DBX)
 • pro let s Qatar Air: po cestě do/z destinace přestup v Dauhá (DOH)
 • typ letadla: A320, A330, Boeing 777-300
 • rezervace vašeho prioritního místa: ne
 • rezervace Business Class: ne
 • XL seat: ne
 • VIP salonek: ne
 • změna typu letadla vyhrazena
 • zvýhodněná záloha: ne
 • všechny lety jsou realizovány na pravidelné lince, minimální počet osob nutných k realizaci zájezdů ve vypsaných termínech je 10 osob

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Male
 • Časový posun: +4 hodiny, v době platnosti letního času +3 hodin

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +960
 • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Indii (s působností pro Maledivy): Embassy of the Czech Republic, 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
 • Telefon: +91/11 2415 5200
 • Nouzová linka: +91 991 099 9460
 • Web:  www.mzv.cz/newdelhi
 • E-mail:  newdelhi@embassy.mzv.cz

Měna

 • Měna: Rufiyaa / Rufijá (MVR) = 100 Laree / Larí
Aktuální počasí
 
img
dnes 29 °C
zítra 29 °C
neděle 29 °C
pondělí 29 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / MVR
1,00 MVR = 1,55 Kč (k 30. 06. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace