ico ico ico ico
 

Maroko

img Pojeďte s námi! Cena již od 18 190 Kč


VÍTEJTE V MAROKU!
Množství památek, odpočinek a poznávání, dlouhé písečné pláže – to vše je v Marockém království! Maroko je turisty často vyhledávanou zemí. Na západě ho omývá Atlantský oceán, na severu Středozemní moře. V této krajině se islámská kultura snoubí s berberskými tradicemi. Marocký král Hassan II. přirovnal zemi ke stromu, jehož kořeny sahají hluboko do Afriky, kmen je pevně zasazený v arabsko-islámském světě a větve se rozpínají od Španělska přes Francii až k samotnému srdci Evropy.

Maroko

Vynikající kuchyně, pohostinnost, různorodá geografie, kultura, nádherné památky a nejdelší existující monarchie dělá z Maroka zemi, kterou jednoduše musíte vidět. Obyvatelstvo Maroka tvoří Arabové, ale i Berbeři, Haratíni a samozřejmě lidé pouště. Tradice a moderní pohled na svět jsou v této zemi obdivuhodně vyvážené. Pod vlivem modernizace a demokratizace se velmi rychle mění a vyvíjí, ale hluboko zakořeněné tradice, jako je víra, rodina a čest jsou hodnotami, které přetrvávají a Maročané si jich nadevše cení. Maroko je jedna z nejliberálnějších islámských zemi, která neztratila svou arabsko-islámskou identitu.

  MAROKO

Maroko

Úředním jazykem je arabština. V Maroku se však často používají i berberské dialekty: tamazight, tachelheit, tarafit. Dorozumíte se zde také francouzsky, tento jazyk se povinně vyučuje ve školách. V centrech cestovního ruchu se bez problémů domluvíte i anglicky a španělsky, na některých místech dokonce i německy. Maročané patří mezi nejmuzikálnější národy na světě, proto je Maroko kolébkou jedinečných hudebních stylů a tanců.

Maroko  Maroko

Další předností této krásné země je její kuchyně, která je prosycená vůní mátového čaje, koriandru, kmínu a šafránu. Pokud jde o suvenýry, v Maroku se vyplatí koupit hlavně olivový olej, ale i různé výrobky z keramiky. Země je známá dobře rozvinutým hrnčířským průmyslem (Fés, Safi, Marakéš, Tetuan). Ručně malovaná miska na kuskus vám bude zaručeně dlouho připomínat tuto krajinu. Maročané jsou známí také jako řezbáři. Svoje výrobky vyřezávají z vonného cedrového či ebenového dřeva. Nejlépe se tyto výrobky nakupují v oblastech Fés, Marakéš, Meknéš, Rabat, Tetuan. Zajímavé jsou i výrobky kovotepců – různé lampy, podnosy, svícny, popelníky – kteří své výrobky tvoří z mědi a mosazi. I ženy si v této zemi přijdou na své. Pravé berberské šperky jsou velmi žádané. Mezinárodně známé jsou také kožené výrobky, které nejlépe nakoupíte v Marakéši nebo ve Fesu. Ačkoliv kožené výrobky koupené na trzích neodpovídají evropským požadavkům, je možné dostat kvalitní a pěkné zboží. Nezapomeňte však při každém nákupu smlouvat.

Zdraví – očkování
Při cestách do Maroka není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Spropitné
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Exotické Maroko vám představí Ženy na cestách

  MARAKÉŠ

Je skutečně jedním z nejzajímavějších měst v Maroku, nekorunované hlavní město jižního Maroka. Není však tak kosmopolitní jako je Casablanca či Rabat. Marakéš je z jedné strany obklopen pouští, z druhé strany zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu. Typickou barvou města je červená, kterou nosí všechny marakéšské historické budovy a opevnění. Marakéš tvoří labyrint úzkých uliček, romantických a exotických paláců, muzeí a mešit. Městské parky jsou ještě stále zavlažované podzemním zavlažovacím systémem z 11 století. Turistickými lákadly jsou Djemaa el-Fna, náměstí, které je ústředním bodem celé mediny a je to také jedno z nejpozoruhodnějších míst pod širým nebem na světě. Nejpůsobivější je náměstí v noci, když se promění na velké místo gurmánských zážitků. Taktéž zde můžete vidět prodavače koření, hadích kůží, bylinek, výrobků z kůže a kovu, žongléry nebo muslimské ženy zdobící henou turistky. Dalším lákadlem jsou marocké trhy tzv. súky, Kotúbijská mešita se 70 m vysokých minaretem, marakešské muzeum, Palais el-Badi – nejzajímavější ze všech paláců v Marakéši, zahrady a mnoho dalších.

Maroko  Maroko

  CASABLANCA

Je moderní marocký přístav a zároveň největší město Maroka se 3 milióny obyvatel. Casablanca má všechny rysy západní metropole. Nachází se zde množství módních obchodů, vede se zde bohatý noční život, arabské ženy zde nenosí šátek, ale naopak jsou velice elegantně oblečené. Turistickým lákadlem je mešita Hassana II., nejznámější mešita v Maroku, kam může vstoupit i nemuslim. Mešita má 210 m vysoký minaret a vejde se do ní 25 tisíc lidí.  

Maroko

  RABAT

Je hlavním městem Maroka. Je to neobyčejně zelené město, ve kterém se nachází množství impozantních městských bran. Nejpůvabnější částí města je čtvrť Kasbah Oudaias. Pěkné pláže a les Mamora jsou velkým lákadlem turistů z celého světa. Dalšími turistickými atrakcemi jsou např. archeologické muzeum, Hassanova věž, Chellah – ruiny římského města Sala Colonia.

Maroko  Maroko

  FES

Nejstarší a nejdůležitější královské město v Maroku, které bylo založeno v 8. století. Je to město, které bylo po dlouho dobu považované za centrum muslimské víry a vše co se v dějinách Maroka odehrálo začalo právě zde. Toto město je plné historických památek a skládá se ze staroměstského centra Fes al Bali a z nového města Fes al Dždid. Městské tržiště patří k největším na světě.  

Maroko  Maroko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Maroka není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušné ho velvyslanectví nebo konzulátu. Cestující, kteří si od CK zakoupí pouze letenku (bez pobytu), jsou povinni si sami zajistit vstupní vízum do Maroka.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 18 190 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Rabat
  • Časový posun: -1 hodina, v době Ramadánu -2 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +212
  • Velvyslanectví: Konzulát České republiky: Avenue Mohammed VI, 10, Rue Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa, 1000 Souissi-Rabat
  • Telefon: +212 / 537 755 420-421
  • Web: www.mzv.cz/rabat/cz

Měna

  • Měna: Marocký Dirham (MAD)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 21 °C
zítra 20 °C
sobota 20 °C
neděle 22 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / MAD
1,00 MAD = 2,52 Kč (k 30. 04. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY mangoMANGO KLUB
Maroko Saidia
 
od 19 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 14. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS qualityEXIM QUALITY
Maroko Saidia
 
od 18 190 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 28. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia
 
od 18 690 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 21. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia
 
od 20 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 14. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 22 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 10. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 37 990 Kč
podrobnosti
services 14 nocí / 16 dní services Odlet 17. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 27 290 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 12 dní services Odlet 14. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 28 890 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 24. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 33 690 Kč
podrobnosti
services 14 nocí / 16 dní services Odlet 17. 9. 2020 (Praha)
 
img
Maroko Saidia roundtour
 
od 31 690 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 17. 9. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace