Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

Mauricius

img Pojeďte s námi! Cena již od 48 990 Kč

VÍTEJTE NA OSTROVĚ MAURICIUS!


"Skutečná exotika, která čeká na vaše objevení. Místní exotická příroda a slunečné počasí během celého roku z Mauritia dělají tropický ráj s nezapomenutelnou atmosférou."

Mauricius je kouzelný sopečný ostrov v indickém oceánu. Najdete zde nádhernou a prakticky nedotčenou přírodu, moře ideální k potápění a šnorchlování, unikátní golfová hřiště i bohatou místní kulturu. Nádherné pobřeží s jemným bílým i zlatým pískem, korálové laguny s pestrobarevnými hejny ryb, zeleň pralesů, krátery a vodopády, exotické druhy ptactva, zajímavé svatyně všech náboženství a luxusní ubytování – to jsou skutečné klenoty, které čekají na vaše objevení.

Mauricius

Ostrov Mauricius je perla Indického oceánu plný barev a vůní. Malý ostrůvek vsadil na luxusní resorty, kterých tu nejsou stovky, ale jen několik. Hosté tak platí nejen za pohádkově krásné pralesy a pláže, ale také za soukromí. Většina 330 km dlouhého pobřeží ostrova nabízí nádherné pláže s jemným bílým nebo zlatým pískem. Celý ostrov je navíc obklopen krásnými korálovými útesy a vytváří tak ideální podmínky pro potápění. Tyrkysová voda Indického oceánu s mnoha vyhlášenými potápěčskými místy je velmi bohatá na rozmanitý podmořský život. Východní pobřeží ostrova je více návětrné, naopak západní je klidnější, na mnoha místech chráněné korálovým útesem. Na jihu se povrch zvedá, v centru pokračuje jako náhorní plošina a klesá u severního pobřeží. Hora Le Pouce (812 m) dotváří pozadí hlavního města Port Luis, které je poměrně velkým městem, kde během dne hlučí dopravní ruch a je velice rušno, zato v noci se vše zklidní. Jedinou výjimkou je nábřeží Le Caudan Waterfront, kde se nacházejí bary, restaurace, kina a kasino. Ve snaze zachránit alespoň část původních lesů vznikla na jihozápadě národní rezervace Rivière Noire National Parc. Pro milovníky přírody má ostrov Mauricius ještě další lákadlo, kterým je botanická zahrada ve městě Pamplemousses, kde najdete i jezírko plné obřích leknínů Viktorie amazonské. List leknínu této rostliny může mít v průměru až dva metry. Většina hotelů připravuje širokou škálu aktivit – zdarma vodní lyžování, osvětlené tenisové kurty, exkurze do vnitrozemí, výlety kolem ostrova na katamaránu, adrenalinový rybolov marlinů, barakud a tuňáků nebo potápění v korálovém moři. Mauricius také nabízí 6 špičkových 18jamkových golfových hřišť.

Mauricius Mauricius

Mauricius čítá přibližně 1 230 000 obyvatel, žijících na rozloze 2 045 km2. Převážná většina je indického původu, zbytek pochází z Asie, Evropy a Afriky. Úředním jazykem je sice angličtina, ale zdaleka nejpoužívanějšími jazyky jsou francouzština a kreolština, což je jazyk velmi blízký francouzštině. Polovina obyvatel ostrova jsou hinduisté, dále zde žijí katolíci, muslimové a buddhisté. Ostrov je příkladem rasové a náboženské harmonie. Vzhledem k tomu, že ostrované pocházejí ze 3 kontinentů, pořádá se tu mnoho slavností, z nichž je nejzajímavější oslava boha Shivy Maha Shivaratree, která je ve znamení poutě do Grand Bassin. Jídlo na ostrově Mauricius je skutečný zážitek. Mauricius je směsicí několika kultur a tudíž i kuchyně je pestrá. Mísí se zde kreolská, francouzská, anglická, indická, čínská a africká kuchyně. Jelikož je Mauricius velkým producentem cukrové třtiny, vyrábí se zde samozřejmě i rum, který patří mezi nejlepší na světě, ochutnat můžete i ze široké nabídky rumových koktejlů. Pozorování západu slunce patří mezi neopakovatelné zážitky. Nejkrásnější pláže a přírodní atrakce najdete na jihozápadní části ostrova, více zábavy zažijete na severozápadě v okolí Grand Bay.

Očkování
Žádné očkování do této destinace momentálně není potřebné. Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Klima
Ostrov Mauricius má tropické klima. Charakteristické jsou zde dvě hlavní období. Horké a vlhké léto od listopadu do května a suchá chladnější zima od května do listopadu. Koupat se lze po celý rok. Přesto, že je ostrov relativně malý, počasí v jeho jednotlivých částech může být rozdílné. Průměrné roční teploty se na pobřeží pohybují od 22 °C v zimě do 34 °C v létě, ve vnitrozemí jsou nižší, od 19 °C v srpnu do přibližně 26 °C v únoru.

Telefony - internet - elekřina
Internetové kavárny naleznete ve velkých městech a turistických centrech. Přístup na internet nabízí také většina hotelů. Elektřina 220 V/50 Hz. Zásuvky jsou anglického typu, dvoukolíkové. Adaptéry koupíte v ČR, na místě anebo si je můžete půjčit v hotelu. Na celém území ostrova je kvalitní pokrytí signálem a dovoláte se s naší SIM kartou.

Gastronomie
Imigranti, kteří na ostrov přijížděli z různých koutů světa, s sebou přinesli nejen specifickou kulturu, náboženství, způsob života, ale i tradiční kuchyni. Mnoho těchto tradičních pokrmů se přizpůsobilo zdejším možnostem. Kuchyně je plná ryb a mořských živočichů, koření a exotických chutí vytvořených z tropických surovin. Snoubí se tu asijské, africké, evropské, čínské a indické prvky. Základní surovinou používanou ve zdejší kuchyni jsou místní rajčata zvaná Pommes d´amour.

Mauricius Mauricius

  CESTOVNÍ DOKLADY

S platností od 28.5.2009, kdy byla podepsána dohoda mezi členskými státy EU a Mauriciem, mohou občané ČR pobývat na území Mauricia bez víz maximálně po dobu 3 měsíců. Bezvízový styk se týká všech nevýdělečných typů pobytu za splnění následujících podmínek

 • předložení platného zpátečního cestovního lístku
 • prokázání platné rezervace hotelu nebo zájezdu

Platí přísný zákaz odchytu/sběru a vývozu divoce žijících živých zvířat a rostlin.

Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 48 990 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Port Luis (150 000 obyvatel)
 • Časový posun: +2 hodiny, v době platnosti letního času +3 hodiny

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +230
 • Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice: Embassy of the Czech Republic, 936 Pretorius Street, Arcadia 0083, Pretoria, P. O. Box 13671
 • Telefon: +27 12 431 2380
 • Web: www.mzv.cz/pretoria
 • E-mail: pretoria@embassy.mzv.cz
 • Honorární konzulát České republiky v Mauricius: Consulate of the Czech Republic, St. James Court Building, Ground Floor, St. Denis Street, Port Louis (do odvolání nyní uzavřen)

Měna

 • Měna: 1 Mauricijská Rupie (MUR) = 100 centů
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 20 °C
zítra 23 °C
středa 22 °C
čtvrtek 22 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / MUR
100,00 MUR = 62,76 Kč (k 30. 04. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV
Mauricius Severní pobřeží Roches Noires
 
od 54 090 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 14. 4. 2021 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P
Mauricius Jižní pobřeží Le Morne
 
od 56 390 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 8. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P
Mauricius Severní pobřeží Poste Lafayette
 
od 48 990 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 14. 4. 2021 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P
Mauricius Jižní pobřeží Le Morne
 
od 54 490 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 8. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mauricius Severní pobřeží Balaclava
 
od 55 890 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 8. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mauricius Severní pobřeží Pointe aux Biches
 
od 60 490 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 1. 2. 2021 (Praha)
 
img SLV
tipEXIM T!P
Mauricius Východní pobřeží Belle Mare
 
od 69 590 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 8. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mauricius Východní pobřeží Trou d' Eau Douce
 
od 61 890 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 1. 2. 2021 (Praha)
 
img SLV
Mauricius Východní pobřeží Palmar
 
od 49 990 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 8. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mauricius Východní pobřeží Belle Mare
 
od 63 990 Kč
podrobnosti
services 9 nocí / 12 dní services Odlet 10. 2. 2021 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace