ico ico ico ico
 

Mexiko

img Pojeďte s námi! Cena již od 42 790 Kč

 VÍTEJTE V MEXIKU! Bienvenidos a México!

Mexiko – nejvýznamnější stát střední Ameriky s více než 6 000 let dlouhou historií. Tajemná země se žhavým sluncem a křišťálově čistým mořem. Země sombrer, pekelně ostré kuchyně, tequily a rušného nočního života. Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, španělsky Estados Unidos Mexicanos, je federativní republika na americkém kontinentě.

Mexiko

Geograficky se nachází drtivou většinou území v Severní Americe, geopoliticky bývá ale často řazeno mezi státy Střední Ameriky. Pojem „Mēxihco“ pochází ze skupiny jazyků Nahuan, kterými hovořili Aztékové. Mexiko je velká a různorodá země s barvitou kulturou. Nabízí zajímavé památky indiánských dob, ducha koloniálních měst a v neposlední řadě koupání v Karibiku či Tichém oceánu. Úředním jazykem je španělština s totožnou gramatikou jako ve Španělsku. Mexiko je Země s tajemným dobrodružstvím, žhavým rozpáleným sluncem, bohatou indiánskou kulturou i koloniální minulostí. Země bohatá na umělecké a kulturní památky, krásné písčité pláže, křišťálově čisté moře, slunce a přívětivé obyvatele. Jistě si zde zamilujete exotickou kuchyni a nápoje, stejně jako všudypřítomnou radost ze života. Mexiko je zemí kontrastů, báječného jídla a především skvělou destinací pro vaši dovolenou.

Zdraví – očkování
Při cestách do Mexika není vyžadováno žádné očkování. Na případnou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme informovat se u vašeho praktického lékaře.

Klima – oblečení
V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, stejně jako v klimatizovaných prostorách, můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

Pronájem aut – výlety
Malý vůz na jeden den cca 40 USD. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 90 USD/den. Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný mezinárodní řidičský průkaz, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

Poznávací programy a fakultativní výlety
jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba vzít v úvahu zejména odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je v Mexiku dostupné, nepokrývá však celou plochu země, ale většinou jen území velkých měst. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se informujte u vlastního mobilního operátora. Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií a v internetových kavárnách. Možnosti přístupu k internetu jsou uvedeny u popisu jednotlivých hotelů.

Elektřina
Zpravidla střídavý proud o napětí 110 V, americká norma zásuvek s plochými kolíky. Adaptéry tzv. přechodky nebývají na místě k dispozici, proto se doporučuje vzít je s sebou. Na některých místech může docházet k výpadkům dodávek elektřiny, které jsou nahrazovány výrobou místními generátory v omezeném rozsahu.

Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti”) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje”, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči. Některé hotely mají pokoje s balkonem, ale i bez balkonu a s nemožností otevřít okno. Přidělení pokoje je plně v kompetenci hotelu, pokoj s balkonem je možné přidělit až po příjezdu na recepci a to za poplatek a v závislosti na aktuální obsazenosti hotelu. Některé hotely, zejména nižší kategorie, mohou mít místo skříně na oděvy pouze šatní tyč s ramínky.

Mexiko  Mexiko

Pláže – Plavání
V Cancúnu je možné se koupat v Karibském moři, vstup je zpravidla pozvolný. Pláže jsou udržované s jemným bílým pískem. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů, jako je např. plachtění nebo windsurfing.

Placení
Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD. Ve všech turistických centrech se nachází mnoho směnáren. Kurz měny se pohybuje kolem 18–19 MXN/1 USD. V Mexiku jsou akceptovány prakticky všechny druhy platebních karet.

Spropitné
Spropitné je důležitou součástí příjmu obyvatel a žijí z něj často celé rodiny. V restauracích a barech mimo hotel se obvykle dává spropitné ve výši 10–15 %. Kromě služeb v hotelu (pokojské např. zpravidla 10 USD/pokoj/pobyt) je obvyklé spropitné i místní průvodcům (cca 2 USD za osobu a celodenní výlet) a řidičům autobusů (0,50–1 USD na osobu a celodenní výlet). Za určitou normu se přijímá, že za služby, kdy je požadována symbolická záloha (např. za poskytnutí ručníků u bazénu nebo na pláži) klienti tuto zálohu nepožadují zpět. Nosiči v hotelech a na letišti očekávají cca 20 pesos za každé zavazadlo. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Mexiko  Mexiko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Mexika není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Při příletu do Mexika turisté vyplňují tzv. hraniční průvodku (Forma Migratoria Turista). Při pasové kontrole je jim díl „příjezd” odebrán a potvrzený díl „odjezd” odevzdávají při odletu (tuto průvodku musí odevzdat všichni, kdo Mexiko opouštějí). Čeští turisté se mohou zdržovat v Mexiku až 180 dní bez víza, mexičtí úředníci vyznačují povolenou dobu pobytu na hraniční průvodce a je doporučované si ji ihned překontrolovat. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Držitelé cestovních dokladů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 

 
Pojeďte s námi! Cena již od 42 790 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Ciudad de México
  • Časový posun: -7 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +52
  • Velvyslanectví: Cuvier 22, Col. Nueva Anzures Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
  • Telefon +52/55 55 31 25 44
  • Web:   www.mzv.cz/mexico

Měna

  • Měna: Mexické nové peso (MXN)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 30 °C
zítra 31 °C
pátek 32 °C
sobota 31 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / MXN
1,00 MXN = 1,02 Kč (k 06. 04. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV
qualityEXIM QUALITY
Mexiko Riviera Maya Tulum
 
od 53 290 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Playa del Carmen
 
od 52 290 Kč
podrobnosti
services 10 nocí / 12 dní services Odlet 5. 1. 2021 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Tulum
 
od 42 790 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya
 
od 69 590 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Tulum
 
od 44 090 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Tulum
 
od 49 890 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img
qualityEXIM QUALITY
Mexiko Cancún Riviera Cancún
 
od 101 990 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Playa del Carmen
 
od 46 590 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya Playa del Carmen
 
od 60 190 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
img SLV
Mexiko Riviera Maya
 
od 47 790 Kč
podrobnosti
services 11 nocí / 13 dní services Odlet 9. 12. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace