1. Eximtours.cz
 2. Mexiko
 3. Mexiko City
 4. Mexico City
 5. Velký okruh Mexikem

Velký okruh Mexikem

 • Popis okruhu
 • 1.DEN
  Odlet z Prahy s přestupem. Přílet do metropole Mexico City ve večerních hodinách, poté transfer do historického centra města a ubytování v hotelu. Nocleh.

  2.DEN
  Po snídani prohlídka dominant centrálního náměstí Constitución s budovami Palacio Nacional, metropolitní katedrálou a obřadním centrem Aztéků. Poté přejezd asi 50 km za město k největší archeologické zóně – Teotihuacán (přezdívané Město bohů), které dominují „Třída mrtvých“ a pyramidy Slunce a Měsíce. Společná prohlídka centra, které zaniklo dřív, než se vlády nad okolním územím ujali Aztékové. Večerní návrat do města. Nocleh.

  3.DEN
  Ráno odjezd do města Puebla kolem vulkánů Iztaccihuatl a Popokatépetl se zastávkou na překvapivou snídani v horách. Návštěva Puebly, která si zachovala koloniální půvab díky více než 70 kostelům a množství dalších historických staveb, jejichž fasády jsou zdobeny pestrými, ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán, navečer příjezd do města Oaxaca a ubytování v hotelu. Nocleh.

  4.DEN
  Po snídani návštěva kulturních centra údolí Oaxaca – pyramidy, které vystavěli Zapotékové a Mixtékové na plošině kopce Monte Alban. Dochované struktury staveb a pradávných reliéfů spolu s unikátní polohou přinášejí opravdu mimořádný zážitek. Následuje prohlídka okolních údolí se zastávkou na plantážích agáve, kde se vyrábí stále oblíbenější Mezcal – kořalka „s červem“, a oběd na venkovské haciendě. Odpoledne návrat do města, prohlídka malebného centra Oaxaca, jeho tržišť nebo volno na pozorování ruchu a atmosféry náměstí. Nocleh.

  5.DEN
  Brzy ráno přejezd (s přestávkami asi 7 hodin) přes krásné pohoří Sierra Madre del Sur velmi rozmanitou krajinou k nejkrásnějším plážím na pobřeží Tichého oceánu. V odlehlých oblastech okolo rybářského přístavu Puerto Angel, dosud málo zasaženým cestovním ruchem, objevíte ideální místo na odpočinek a načerpání energie. Ubytování v hotýlku na pláži. Nocleh.

  6.DEN
  Celodenní volno na písčité, přes kilometr dlouhé pláži, na které slunce vychází a zapadá do Tichého oceánu, nebo fakultativně krátký výlet do malé přírodní rezervace, kde se vydáte na pramici mezi mangrovový porost za krokodýly a vodním ptactvem. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání, zábavu a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku. Nocleh.

  7.DEN
  Další čas na odpočinek a relaxaci na opravdu úžasném místě nebo fakultativně výlet člunem na oceán za pozorováním mořských živočichů (delfínů, želv a případně velryb). Cestou koupání a šnorchlování v krytých zátokách a samozřejmě rybaření. Báječné pokrmy pro trosečníky. V podvečer příjezd do Tehuantepecu k přenocování. Nocleh.

  8.DEN
  Ráno pokračuje putování do velmi atraktivního státu Chiapas – území s nejvyšším procentem původních kmenů. Cílem je tradiční indiánská metropole San Cristobal de Las Casas, ale cestou ještě bude zastávka u kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na vodnaté řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi skalisky vysokými až 1000 m. K večeru ubytování v historickém centru Sao Cristobalu – malebného koloniálního města v horách. Krátká procházka na zorientování a něco dobrého k večeři. Nocleh.

  9.DEN
  Po snídani prohlídka pěší zóny s rušným životem a návštěva pestrobarevného trhu s množstvím exotického ovoce, zeleniny, koření a květin. Potom výlet do částečně autonomních  domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života, odívání a rituálů Indiánské vesnice, ochutnávka místní jednoduché kuchyně a pro zájemce krátký pěší výlet na posvátnou horu. Odpoledne návrat do města a volno k nákupům nebo mlsání místních dobrot. Nocleh.

  10.DEN
  Po snídani odjezd směr Palenque. Cestou krásným pohořím strávíte odpoledne u efektních kaskád Aqua Azul na řece Shumul-Ha. Podle aktuálních podmínek možnost výletu podél řeky k mohutným vodopádům s doprovodem místního Indiána s mačetou nebo „jen“ procházky po okolí a osvěžující koupání v kouzelné „modré vodě“ protékající bujnou tropickou vegetací. Odpolední oběd v lůně tropické přírody a sjezd do města Palenque. Ubytování v hotelu a nocleh.

  11.DEN
  Dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Paleque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „El Mundo Maya“ (mayského světa). Džungle během staletí pohltila 98% staveb kdysi mocného městského státu. Záhady vzestupu a pádu této skvělé civilizace lákají vědce a návštěvníky z celého světa, stejně jako starověká architektura a přírodní rezervace, ve které je možné zpozorovat opice a tukany. Poté přejezd na poloostrov Yucatán k pobřeží Karibiku. Pozdě večer ubytování v hotelu v Tulumu. Nocleh.

  12.DEN
  Celý den u blankytných vod Karibského moře. Ráj plný kokosových palem, slunce a bílého písku. Koupání na nejkrásnějších přírodních plážích, odpočinek, dlouhé procházky nebo možnost nahlédnout pod mořskou hladinu u největších korálových útesů na západní polokouli se spoustou druhů pestrobarevných ryb. Večeře ve výborné restauraci s bohatým výběrem masa a mořských plodů. Nocleh.

  13.DEN
  Ranní prohlídka starobylého přístavu Tulum, pyramid vystavěných na útesech Karibiku. Ještě jeden den relaxace na nejkrásnějších plážích Karibiku. Možnost výletu k některé z „cenote“ – unikátní přírodní úkaz s osvěžujícím koupáním. Návštěva krasové jeskyně zatopené sladkou vodou je opravdovým zážitkem a stále více vyhledávanou atrakcí. Odpoledne přejezd do městečka Valladolid. Nocleh.

  14.DEN
  Poznávání rovinatého státu Yucatán, kde jsou klidné vesničky a přírodní rezervace Rio Lagartos na pobřeží Mexického zálivu. Výlet člunem úzkou zátokou, jejíž mangrovový porost je domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových čítající 40 000 jedinců. Na závěr mayská bahenní lázeň a koupel ve sladké vodě. Při obědě výborná příležitost ochutnat plody moře. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní „canote“. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. Nocleh.

  15.DEN
  Po snídani společná prohlídka pyramid Chichén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán, která byla zvolena novodobým divem světa. Pyramidy zasvěcené kmenovým bohům, hřiště na pelotu, observatoř, velká obětní studna „cenote“, Chrám bojovníků a mnoho dalších staveb bylo kdysi centrem zaniklé mayské kultury. Odpoledne přesun na letiště do Méridy, odlet do Mexico City a návazně let do Prahy s přestupem.

  16.DEN
  Přílet do Prahy

 • Cena zahrnuje
  • leteckou přepravu Praha–Mexiko City-Merida-Mexiko City–Praha, letištní taxy a další poplatky
  • doprava klimatizovaným minibusem/autobusem
  • 14x nocleh v hotelech ***/**** se snídaní
  • služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce
  • služby místních průvodců dle potřeby
 • Poznámka
 • Minimální počet účastníků: 12

  Cena nezahrnuje: cestovní a covid pojištění, stravu mimo snídaně (doporučené kapesné cca 400 USD), vstupy (cca 50 USD), fakultativní výlety (cca 50 USD), spropitné

  ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

   

Fotogalerie

 • Chichen Itza
 • Teotihuacan
 • Oaxaca
 • Puebla Kostel Panny Marie
 • Tehuacán
 • Tichý oceáln
 • Tichý oceán
 • gastronomie
 • San Cristobal de Las Casas
 • kaňon Sumidero
 • typické trhy
 • Laguna Bacalar
 • Tulum
 • Cenote
 • Valladolid
 • Mérida
 • Mezcal