1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

Čtvrtek, 1.4.2021

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

Od 31. 3. 2021 platí ve Španělsku povinnost nosit roušky ve všech vnitřních i venkovních prostorech pro všechny osoby starší 6 let (v případě Kanárských a Baleárských ostrovů platí výjimka z nošení roušek na pláži a u bazénu, pokud je zde možné mezi osobami dodržet bezpečnou vzdálenost 1,5 m).

Jaké jsou aktuální vstupní požadavky?

Test na COVID-19

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.

Vyplnění zdravotního formuláře

Španělská vláda přijala z důvodu ochrany zdraví turistů rozhodnutí o povinnosti vyplnit před dovolenou ve Španělsku a na jeho ostrovech zdravotní formulář (tzv. FCS health control form). Aktuálně je možné formulář vyplnit pouze v elektronické podobě, a to nejdříve 48 hodin před odletem na http://www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH (ke stažení pro iOS Android).

Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, naleznete zde.

Potřebné údaje k vyplnění naleznete na cestovní smlouvě, případně kontaktujte svého prodejce. Číslo sedadla, které je vyžadováno v posledním kroku formuláře, vám však bude přiděleno až na letišti před odletem na dovolenou. Vyplnění elektronického formuláře (a tedy i vygenerování QR kódu potřebného ke vstupu do Španělska) je tedy možné dokončit až na letišti (nebo dříve se zakoupeným seatingem). QR kód lze před vstupem do země předložit ke kontrole v tištěné formě, v mobilním telefonu nebo v tabletu.

Mobilní aplikace

Turisté na Kanárských ostrovech musí mít během pobytu a 15 dní po návratu domů aktivní aplikaci Radar Covid.

Jak je to s návratem do ČR?

Před návratem z pevninského Španělska a Kanárských ostrovů do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního testu (ne starší 24 h) nebo PCR testu (ne starší 72 h), po návratu je nutná samoizolace do předložení negativního výsledku dalšího PCR testu (do 5 dnů od příjezdu).
Před návratem z Baleárskách ostrovů do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního testu (ne starší 24 h) nebo PCR testu (ne starší 72 h). 

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte vytištěné písemné lékařské potvrzení v anglickém jazyce, při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

  • test před odletem v destinaci (pokud ho nevyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země),
  • vyplnění elektronického příjezdového formuláře,
  • test po příjezdu do ČR ani karanténa.
Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odletem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 vyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.
 
Požadované lékařské potvrzení v anglickém jazyce vystaví váš lékař a potvrdí v něm, že:
  • nemáte klinické známky onemocnění COVID-19,
  • prokazatelně jste prodělali onemocnění COVID-19,
  • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
  • od prvního pozitivního výsledku PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

S dotazy ohledně potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví, které toto rozhodnutí vydalo.
 

Další články

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.
Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím