1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

Pondělí, 21.12.2020

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Španělska

Jaké jsou aktuální vstupní požadavky?

Test na COVID-19

Španělsko vyžaduje od všech osob přijíždějících do země (vč. ostrovů) letecky či po moři mezinárodní potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Výsledek testu musí být vystaven v angličtině (v digitální či papírové formě). Stejná povinnost platí při odletu z ČR i při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Test nesmí být starší 72 hodin. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 6 let.

Potvrzení musí obsahovat následující údaje:

  • datum provedení testu,
  • identifikační údaje osoby,
  • název autorizovaného zdravotnického zařízení, kde byl test proveden.

Klienti mohou být vyzváni k předložení negativního výsledku testu po příletu do destinace nebo na hotelu při check-inu. V případě, že tento test klient nebude schopen doložit, bude vyzván podstoupit test (na svoje vlastní náklady) v nejbližším zdravotnickém zařízení.

Vyplnění zdravotního formuláře

Španělská vláda přijala z důvodu ochrany zdraví turistů rozhodnutí o povinnosti vyplnit před dovolenou ve Španělsku a na jeho ostrovech zdravotní formulář (tzv. FCS health control form). Aktuálně je možné formulář vyplnit pouze v elektronické podobě, a to nejdříve 48 hodin před odletem na http://www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH (ke stažení pro iOS Android).

Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, naleznete zde.

Potřebné údaje k vyplnění naleznete na cestovní smlouvě, případně kontaktujte svého prodejce. Číslo sedadla, které je vyžadováno v posledním kroku formuláře, vám však bude přiděleno až na letišti před odletem na dovolenou. Vyplnění elektronického formuláře (a tedy i vygenerování QR kódu potřebného ke vstupu do Španělska) je tedy možné dokončit až na letišti (nebo dříve se zakoupeným seatingem). QR kód lze před vstupem do země předložit ke kontrole v tištěné formě, v mobilním telefonu nebo v tabletu.

Mobilní aplikace

Turisté na Kanárských ostrovech musí mít během pobytu a 15 dní po návratu domů aktivní aplikaci Radar Covid.

Jak je to s návratem do ČR?

Před návratem z vaší dovolené je z důvodu zařazení Španělska mezi země s vyšším rizikem nákazy onemocnění COVID-19 nutné vyplnit příjezdový formulář a  po návratu podstoupit test na COVID-19 nebo karanténu. Toto opatření neplatí v případě návratu z Kanárských ostrovů.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Portugalská vláda přijala opatření o povinnosti podrobit se po příletu do destinace testu na COVID-19, který je poskytován zdarma (do obdržení výsledku testu je nutné dodržet karanténu a zdržovat se pouze na pokoji).
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Připravujeme obnovení pátečních letů na ostrov Boa Vista a Sal již od 5. 2. 2021. Zde naleznete informace pro vstup na Kapverdské ostrovy.
Představujeme vám novinku v naší nabídce – Černou Horu. Přestože tahle balkánská kráska není o moc větší než třeba Středočeský kraj, rozhodně má co nabídnout. Ne nadarmo se jí přezdívá perla Jadranu. Černá Hora se navíc stále drží mimo hledáček turistických mas, takže nápory dovolenkářů a přeplněné pláže tady nehrozí.
Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je zatím přístupný pouze za podmínky karantény.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím