Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

PERU - ZA TAJEMSTVÍM INKŮ přidat do oblíbených

Peru (roundtour) -  - PERU - ZA TAJEMSTVÍM INKŮ
tipEXIM T!P
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Okruh bájnou zemí Inků s posvátným Machu Picchu a poznáním indiánského života na rákosových ostrovech Vám ozřejmí i jiné životní hodnoty.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Limy

2. den: Lima
Přílet do Limy. Po vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa, kterou v roce 1535 založil španělský dobyvatel Francisko Pizarro na březích řeky Rimac. Projdete se přes náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo i po čtvrti Miraflores. V muzeu Larco je uchována největší sbírka keramiky s erotickými motivy z předkolumbovského období. Ohromné podzemní katakomby pod klášterem San Francisco ukrývají více než 25 000 kosterních pozůstatků. Vedle koloniální architektury najdete i moderní budovy, nákupní galerie, luxusní obchody a restaurace s vybranými lahůdkami bohaté peruánské kuchyně. Návrat do hotelu, nocleh v Limě.

3. den: Paracas - Nazca
Přejezd z Limy do Paracasu na místní letiště. Odtud se vydáte malým letadlem k planině Nazca, kde budete mít možnost z výšky spatřit unikátní obrazce v poušti, které znázorňují např. opici, pavouka, ptáka nebo postavu připomínající kosmounauta a vzhledem ke své velikosti jsou dobře viditelné pouze z dostatečně výšky. Kromě obrazců je planina poseta i přesnými geometrickými obrazci a čárami. Původ obrazců se nedokázal nikdy uspokojivě vysvětlit a stále existuje velké množství teorií o jejich vzniku. Přelet zpět do Paracasu, následně transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Paracasu.

4. den: Ballestas - Nazca
Dnešní den začnete výletem lodí na ostrovy Ballestas. Tato oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a bohatému mořskému životu. Dříve se tu těžilo guáno, což je ptačí trus bohatý na fosfor a amoniak a sloužil jako surovina pro výrobu hnojiv. Po návratu do přístavu přesednete na transfer na letiště v Limě. Přelet do Arequipy. Transfer na hotel, ubytování a nocleh v „bílém městě“ Arequipa.

5. den: Arequipa
Prohlídku Arequipy začnete návštěvou pozoruhodného kláštera Santa Catalina, uchvacujícího komplexu dlážděných uliček a elegantní budovy, který byl otevřen pro veřejnost teprve v roce 1970 a řadí se mezi významné památky tohoto regionu. Projdete se po „Plaza Mayor“, navštívíte kostel "La Compania de Jesus".Odpoledne návštěva okolí města - Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocleh v Arequipě.

6. den: La Calera - Chivay
Odjezd směr Colca Valley. Minete místa, kde se téměř zastavil čas. Cestou je možné obdivovat nádhernou krajinu, kde se ve volné přírodě pasou lamy a alpaky. Projedete kolem několika půvabných vesniček, v jejichž okolí jsou dodnes visuté terasy s políčky, kde místní pěstují obilí i zeleninu, zahlédnete závěsné hrobky nebo malé zavlažovací kanály, které jsou vytesané do kamenů. Zastávka u termálních pramenů La Calera. Příjezd do Chivay, ubytování v hotelu a nocleh.

7. den: kaňon Colca - Cruz del Condor - Puno
Brzy ráno přejedete k vyhlídce „Mirador de la Cruz del Cóndor“. Budete mít jedinečnou možnost spatřit andské kondory, kdy rozpětí jejich křídel mnohdy dosahuje až tři metry. Majestátní kondoři nad nejhlubším kaňonem světa (4.160 metrů v severní části) na pozadí andských vrcholů a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z největších zážitků na této cestě. Příjezd do Puna, nocleh.

8. den: jezero Titicaca - Los Uros - Taquile
Dnešní výlet zahájíte plavbou po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa rozkládajícím se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Vaší další zastávkou bude ostrov Taquile, který se někdy také nazývá peruánský Alcatraz, neboť zde bývalo vězení. Místní raritou jsou tkané látky a především pletené čapky. Návrat do Puna v odpoledních hodinách.

9. den: Puno - Cuzco
Přejezd do Cuzca panoramatickou cestou Andami (zasněžené vrcholky And, prudké strže, krásná údolí a pasoucí se lamy dokreslují nezapomenutelné scenérie. Cestou návštěva kamenných hrobek v Sillustani, které je považováno za největší pohřebiště světa. V průběhu cesty bude několik zastávek na fotografování a také na oběd v místní restauraci. Příjezd do hotelu v Cuscu, ubytování a nocleh.

10. den: Svaté údolí - Aquas Calientes
Celodenní výlet do posvátného údolí Inků Valle Sagrado. Dle aktuálních podmínek buď návštěva města Pisac a jeho vyhlášeného trhu nebo návštěva vesnice Chichero. Pokračovat se bude do archeologického naleziště Ollantaytambo. Tato mocná pevnost má tu čest, že zažila jednu z mála porážek, kterou Inkové způsobili španělským dobyvatelům, kdy byl v roce 1536 Hernando Pizarro nucen uprchnout zpět do Cusca poté, co nedokázal prolomit opevnění. Přejezd vlakem podél řeky Urubamba do městečka Aquas Calientes, kde se v okolních kopcích ukrývá poklad v podobě bájného inckého města. Ubytování v hotelu, nocleh v Aquas Calientes.

11. den: Machu Picchu
Dnes na vás čeká nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7. 1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti.“ Návrat do Cusca. Nocleh.

12. den: Cuzco
Prohlídka nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Mancem Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cuzco znamená v kečuánštině pupek, střed. Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Procházka po centrálním náměstí Plaza de Armas, kde se pod koloniálními arkádami ukrývají rozmanité obchůdky, směnárny a kavárny. Prohlédnete si Pizzarův palác, katedrálu s černým Kristem - patronem města, chrám Koricancha a klášter Santo Domingo. Před zítřejším odletem je ještě nutné zajít si do města a ochutnat lahodné pisco sour. Nocleh v Cuscu.

13. den: Cuzco - Lima
Transfer na letiště. Odlet do Limy a následně odlet do Prahy (s přestupem).

14. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 16 osob. Změna programu vyhrazena. Podmínkou pro vstup do Peru pro občany ČR je cestovní pas s min. platností 6 měsíců po návratu.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Peru – Praha s přestupem a místní přelet v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 11x ubytování dle programu v hotelech 3* se snídaní, 3x oběd, doprava a transfery dle programu, prohlídky a vstupy dle programu, přelet nad planinou Nazca, služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby a výlety, spropitné (orientačně 5 USD/den).

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
26. 10. 2020 - 8. 11. 2020 14 dní / 11 nocí Odlet: Praha 06:00 - Lima 18:05 * Přílet: Lima 19:55 - Praha 17:45 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 27. 10. 2020 - 7. 11. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava služby dle programu   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 211 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 211 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Aktuální teplota: 11 °C
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
26. říjen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 14 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 105 990 Kč
 
26. říjen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 14 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 122 890 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace