Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

Řecko

img Pojeďte s námi! Cena již od 10 890 Kč

VÍTEJTE V ŘECKU!

Řecko je země jedinečných přírodních krás, země opředená dávnými mýty, dějiště bohaté historie, kolébka evropské civilizace. Řecko je jedním z nejoblíbenějších dovolenkových cílů návštěvníků nejen z České republiky, ale i z celého světa. Přispívá k tomu nepochybně velmi příznivé klima, které je stabilní od května až do konce října. Toto vše korunuje průzračné moře, hojnost historických památek, dobrá nabídka služeb a samozřejmě i výborná místní kuchyně.

Řecko
Řecko, oficiálně Helénská republika leží v jižní EvropĚ na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na četných ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Moře omývá řeckou pevninu ze tří stran. Pouze na severu vede poměrně krátká hranice Řecka s Bulharskem, Albánií, Makedonií a Tureckem po souši. Celková délka řeckého pobřeží přes 15 000 km (vzdálenost z Prahy k protinožcům do Austrálie) svědčí o neobvyklém prolínání země a moře. Bohatá krajková stuha řeckého pobřeží lemuje pevninu a ostrovy s tisíci zálivy a zátokami a dodává Řecku zvláštní podmanivý půvab a krásu, jaká je ve Středomoří ojedinělá. Nekonečné množství pláží činí Řecko velmi atraktivní lokalitou. Můžete si vybírat mezi plážemi písečnými, oblázkovými i skalnatými, mezi plážemi plnými různých atrakcí i plážemi opuštěnými. Každý si zde zcela jistě najde své místo. Ať už milujete noční život, potápíte se, rádi obdivujete památky nebo si užíváte lenošení na pláži, Řecko vám nabízí cokoliv, co si zamanete. Řecká kultura položila základy moderní evropské kultury. Mnohé poznatky byly známy již starým Řekům, kteří založili např. filozofii, divadlo, astronomii, rétoriku, moderní medicínu či demokracii. Velký je i vliv řeckého jazyka v evropských jazycích. Slova jako ekonomika, politika, matematika, televize, strategie či aristokracie jsou řeckého původu. Bílý kříž řecké vlajky je symbolem východní ortodoxní křesťanské církve a devět pruhů reprezentuje devět slabik v tradičním řeckém mottu Elefthería i thanatos (Svoboda nebo Smrt). Modrá a bílá barva potom podle jedné z mnoha teorií symbolizují moře a nebe (tedy vlny a oblaka).

  ŘECKO / STŘEDOZEMNÍ MOŘE

Řecko

Řecko se může pochlubit vynikající středomořskou kuchyní. Řecká kuchyně je poměrně pestrá, velmi zdravá a chutná. Základem řeckých jídel je olivový olej, rajčata, cukety, cibule, česnek, artyčoky, olivy, ovčí a kozí sýr. Z masa se v Řecku nejčastěji konzumuje jehněčí, skopové a samozřejmě také čerstvé ryby. Kdo bude chtít ochutnat nějaké typické řecké speciality, doporučujeme například gyros, moussaku - vynikající druh lasagne, v níž se používají k vrstvení lilky a skopové maso, špíz souvlaki a samozřejmě tzatziki. Doporučujeme také návštěvu typických taveren a kaváren, které neodmyslitelně patří k této zemi a mají své kouzlo, které nikde jinde nenajdete.

Řecko  Řecko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Turistická taxa:

Od 1. 1. 2018 byla zavedena povinná tzv. turistická taxa, která se týká všech osob cestujících na některý z řeckých ostrovů. Výše této taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* - 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* - 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5* - 4 EUR/pokoj/den.

  POHODOVOU DOVOLENOU MŮŽETE STRÁVIT NA 7 ŘECKÝCH OSTROVECH

ATTIKA
 
KORFU
KOS
 
KRÉTA
LEFKÁDA
 
RHODOS
ZAKYNTHOS

 

 
Pojeďte s námi! Cena již od 10 890 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Athény
  • Časový posun: + 1 hodina

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +30
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky: Athény, Georgiou Seferi 6, 154 52 Palaio Psychiko-Athens
  • Telefon: +30 210 671 97 01, +30 210 671 37 55
  • E-mail: athens@embassy.mzv.cz
  • Web: www.mzv.cz/athens/cz/

Měna

  • Měna: Euro (€)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 28 °C
zítra 30 °C
čtvrtek 31 °C
pátek 30 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / EUR
1,00 € = 26,67 Kč (k 03. 07. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Řecko Kos Kardamena
 
od 18 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 10. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P
Řecko Korfu Liapades
 
od 14 480 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2020 (Brno)
 
img
tipEXIM T!P
Řecko Kos Lambi
 
od 15 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 10. 2020 (Praha)
 
img
Řecko Kréta Adelianos Kampos
 
od 14 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 11. 10. 2020 (Praha)
 
img
Řecko Rhodos Ixia
 
od 16 790 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 10. 2020 (Praha)
 
img
Řecko Korfu Moraitika
 
od 13 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 27. 9. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Řecko Kos Marmari
 
od 22 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Řecko Rhodos Ialyssos
 
od 20 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
Řecko Kréta Hersonissos
 
od 20 690 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 4. 10. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS
Řecko Kréta Amoudara
 
od 17 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 30. 9. 2020 (Brno)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace