Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU *** přidat do oblíbených

Rusko (Petrohrad) -  - PETROHRAD – BENÁTKY SEVERU
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Rusko / Petrohrad. Petrohrad je s téměř 5 milióny obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je položeno nejseverněji na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu, který je součástí Baltského moře. Petrohrad je legendární město, postavené za těžkého úsilí mnoha tisíc dělníků, pracujících až do smrtelného vyčerpání. Je místem mnoha významných historických událostí a nabízí více než úchvatné památky z dob osmnáctého až dvacátého století. Nejskvostnější stavbou Petrohradu je Zimní palác s překrásnými, zlatem zdobenými interiéry. Nechala jej postavit sama dcera Petra Velikého – Alžběta. Můžete se vydat do největší galerie na světě – Ermitáže, ve které se nacházejí necelé tři miliony uměleckých děl z celé Evropy. Na 440 tisíc dělníků se podílelo na stavbě jedné z největších katedrál na světě – Katedrály svatého Izáka. Nemůžete si nechat ujít pravděpodobně nejznámější památku Petrohradu – Jantarovou komnatu. Místnost, jejíž zdi jsou vykládány pouze pravým jantarem a čistým zlatem. Mezi nejnavštěvovanější historické budovy patří také první stavba v Petrohradu – Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla. Ta byla založena roku 1703 na mělčině řeky Něvy. Čtyřkilometrový Něvský prospekt je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Z mnoha památek ve městě je možné jmenovat alespoň některé. Patří k nim Admiralita – budova v klasickém stylu carského impéria, která byla po 200 let sídlem velitelství námořnictva. Baňatých věžiček pravoslavných kostelů je v Petrohradu celá řada, asi nejzajímavější jsou Katedrála sv. Izáka se zlatou kopulí a krásným interiérem a „Chrám Na prolité krvi“ – postavený na místě atentátu na Alexandra II. Od dubna do září je jednou z největších atrakcí Sankt-Petěrburgu zvedání třinácti petrohradských mostů – zejména na Malé a Velké Něvě. Na většině mostů se otevírají obě ramena, na některých, jako např. na Trojickém mostě, jen jedno. Mosty se otevírají proto, aby mohly městem proplout vysoké lodě, plující po řece Něvě z Finského zálivu do Ladošského jezera a dále po velkých ruských řekách až do Moskvy. Návštěva Petrohradu se jistě stane nezapomenutelným zážitkem.

vízum Petrohrad - informace a formulář

Program zájezdu

1. den: Praha–Petrohrad
Dopoledne odlet z Prahy, přivítání s průvodcem, který vám sdělí úvodní informace o Petrohradu, ubytování, nocleh.

2. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, prohlídka Ermitáže – jednoho z největších muzeí na světě (vstupné cca 17 EUR), navštívíte nejkrásnější architektonický klenot Ruské federace – barokní areál Petrodvorec (vstupné cca 35 EUR).

3. den: prohlídka Petrohradu
Snídaně, výlet do Puškino – Carské selo, bývalé rezidence ruských imperátorů. Zdejší palác a parky jsou zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO (vstupné cca 29 EUR), v odpoledních hodinách navštívíte Petropavlovskou pevnost s katedrálou Petra a Pavla (vstupné cca 12 EUR) a další památky.

4. den: Petrohrad-Praha
Snídaně, individuální volno. Transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • 3 noci ve dvoulůžkovém pokojí 3* hotelu se snídaní, leteckou dopravu Praha - Petrohrad - Praha, transfer na/z letiště, 2× prohlídka města s česky hovořícím průvodcem, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • cestovní pojištění, elektronické vstupní vízum do Petrohradu (zařídí CK za 300 Kč/osoba), fakultativní výlety a vstupy, jízdné městské hromadné dopravy.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 16 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.
přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
  • Něco se pokazilo něco se nepovedlo. Kontaktujte nás, prosím, přes formulář a my s Vámi dokončíme rezervaci.
Kalkulace
25. 9. 2020 - 28. 9. 2020 4 dny / 3 noci Odlet: Praha 11:20 - Petrohrad 14:40 * Přílet: Petrohrad 15:30 - Praha 17:00 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 25. 9. 2020 - 28. 9. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava snídaně   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za dospělou osobu: 15 390 Kč


* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Aktuální teplota: 11 °C
Měna: 100,00 RUB = 34,31 Kč
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
25. září 2020 (pátek) Odlet Přílet 4 dny Praha snídaně Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 15 390 Kč
 
25. září 2020 (pátek) Odlet Přílet 4 dny Praha snídaně Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 20 480 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace