ico ico ico ico
 

AMERICKÝ ZÁPAD – ZLATÝ OKRUH přidat do oblíbených

USA (roundtour) -  - AMERICKÝ ZÁPAD – ZLATÝ OKRUH
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal, úchvatný Yosemite či třpytivá velkoměsta pobřeží Pacifiku. Rozmanitost téhle cesty je doslova omračující.

Los Angeles – San Diego – Grand Canyon – Monument Valley – Las Vegas – Yosemite – San Francisco

Program zájezdu

1. Praha – Los Angeles
Odlet z Prahy do Los Angeles, transfer na hotel, ubytování, nocleh.

2. den: Los Angeles
Prohlídka Los Angeles – čeká nás Chodník slávy s otisky rukou celebrit Hollywoodu, premiérové kino Mann´s Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, čtvrtě Beverly Hills s exkluzivním centrem Rodeo Drive, pláže Venice Beach či přímořská Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně možnost návštěvy Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den: San Diego
Přejezd do San Diega. Prohlídka čtvrtí El Pueblo, Old Town, Gas Lamp a přístavu. Možná návštěva vodního parku Sea World, případně letadlové lodě Midway (vstupy fakultativně). Nocleh v San Diegu.

4. den: NP Joshua Tree
Prohlídka NP Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal a pitoreskních lesů juk krátkolistých. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty po Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem, nocleh.

5. den: NP Grand Canyon
Ráno odjezd k největší atrakci Arizony i celých USA – k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad obří hříčkou přírody o délce 446, šířce 29 a hloubce až 1,8 kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme i výlet po okraji. Odjezd směr Mexican Hat v rezervaci Navahů, nocleh.

6. den: Monument Valley
Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Možnost prozkoumat údolí ve vozech navažských indiánů (fakultativně). Čeká nás zdolání kolmé stěny (vozem) v Údolí bohů, případně i vyhlídka Muley Point, překročení řeky Colorado a návštěva NP Capitol Reef s petroglyfy a pozůstatky mormonské osady. Nocleh v Torrey.

7. den: NP Bryce Canyon
Cesta podmanivou krajinou do NP Bryce Canyon, kde se kdysi ukrýval před zákonem bankovní lupič a vrah R.L.Parker alias Butch Cassidy. Rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarovné přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z vyhlídek, i méně zdatní turisté ocení výlet do nitra kaňonu. Nocleh v Bryce.

8. den: NP Zion – Las Vegas
Průzkum NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky Virgin. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.

9. den: Las Vegas – Hoover Dam
Volný program nebo fakultativní výlet k jedné z nejvyšších přehrad světa Hoover Dam (221 m), jejíž 2,5 milionu kubíků betonu by stačilo k postavení silnice z Los Angeles do New Yorku. Nocleh.

10. den: NP Death Valley – Údolí smrti
Odjezd do NP Death Valley (Údolí smrti). Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní polokoule a vžijeme se do pocitů pionýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada přejezd k Mammoth Lakes. Nocleh.

11. den: NP Yosemite
Prohlídka jezera Mono Lake ozdobeného šedivě bílými vápencovými věžemi. Pak se protáheme průsmykem Tioga Pass do NP Yosemite. Návštěva Yosemitského údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky a vyhlídky Glacier Point s omračujícím panoramatem žulových masivů. Nocleh v Oakhurstu u NP.

12. den: NP Yosemite
Ráno návštěva pohádkového háje sekvojí obrovských Mariposa Grove (či jiný) s velikány o váze 600 tun. Pak vyrazíme k pobřeží Pacifiku s rypouši, tuleni, vinicemi a řadou dalších překvapení. Nocleh v San Simeonu v blízkosti pobřeží.

13. den: Big Sur – Monterey
Do San Franciska se vydáme po Pacific Highway, legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Tady je to pravé místo syrové přírody, pláží, surfařů či utajených rezidencí. Zastávka v Carmelu, kde v r. 1986 starostoval herec Clint Eastwood. Pobřežní cesta 17 Mile Drive nás přivede ke slavnému golfovému hřišti Pebble Beach a k zátoce Monterey, které Kaliforňané říkají "nejkrásnější setkání země a oceánu". Do Monterey zasadil J.Steinbeck knihu Na plechárně a R.L.Stevenson zde hledal inspiraci k napsání Ostrova pokladů. Příjezd do San Franciska.

14. den: San Francisco
Návštěva nejzajímavějších míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cable-car (fakultativně) a podnikneme plavbu do zátoky s výhledy na oba mosty a ostrov Alcatraz – legendární káznici, v níž byl rovněž vězněn mafián Al Capone. Nocleh v San Franciscu.

15. den: San Francisco - Praha
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

16. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena. S ohledem na klimatické podmínky je v jarních měsících možná úprava trasy, kdy namísto Mammoth Lakes, Mono Lake a Tioga Pass následuje nocleh v Bakersfieldu s prohlídkou Yosemitského NP z jihozápadní strany. Občané ČR nepotřebují při cestě do USA víza. Ta byla nahrazena elektronickým systémem cestovních autorizací (ESTA). Žádost podáte na: https://esta.cbp.dhs.gov. Registrace stojí 14 USD, a lze ji uhradit pouze platební kartou přes internetové rozhraní. Registraci může rovněž zajistit CK za 800,- Kč/os. O ESTA lze žádat pouze s biometrickým pasem. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou
platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Líbye či Somálska nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Nový pas bez razítek těchto zemí NEPOMŮŽE! Bezvízový styk se týká cest do USA na krátké turistické/obchodní pobyty, s délkou do 90 dní.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – USA – Praha s přestupem v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 14× ubytování dle programu v hotelech 3* se snídaní, doprava a transfery (vozy a mikrobusy pouze) dle programu, vstupy dle programu (vstupy do NP, Monument Valley, k vápencovým tufám jezera Mono Lake s výjimkou května), plavba v zálivu v San Franciscu ke Golden Gate Bridge, služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby a výlety (orientační ceny: Universal Studios 129 USD, Sea World 79 USD, Grand Canyon – letadlo 190 USD / vrtulník 299 USD, výprava terénním vozem v Monument Valley 85 USD, večerní Las Vegas s průvodcem (min. 5 os.) 25 USD), spropitné (orientačně 5 USD/den), vstupní autorizace do USA – žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
28. 9. 2020 - 13. 10. 2020 16 dní / 14 nocí Odlet: Praha 06:45 - Los Angeles 13:05 * Přílet: San Francisco 16:30 - Praha 16:25 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 28. 9. 2020 - 12. 10. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava služby dle programu   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 149 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 149 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Měna: 1,00 USD = 25,00 Kč
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
20. červenec 2020 (pondělí) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 82 990 Kč
 
20. červenec 2020 (pondělí) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 106 690 Kč
 
28. září 2020 (pondělí) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 74 990 Kč
 
28. září 2020 (pondělí) Odlet Přílet 16 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 98 690 Kč
 
Fotogalerie
USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA VÝCHODU USA
 
services 8 nocí / 10 dní
services služby dle programu
services Odlet 18. 7. 2020 (Praha)
od 58 990 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace