Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

MĚSTA A PŘÍRODA VÝCHODU USA přidat do oblíbených

USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA VÝCHODU USA
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Velmi populární trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu míst, která sehrála zásadní roli v dějinách země.

New York – Niagara Falls – Gettysburg – Washington D.C. – Annapolis – Philadelphia

Program zájezdu

1. den: Praha – New York
Odlet z Prahy do New Yorku, transfer do hotelu, volný program – případně individuální návštěva některého ze zajímavých míst centra New Yorku. Nocleh na Manhattanu.

2. den: New York
Prohlídku města zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – případně metrem – projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako např. finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní SoHo (South of Houston), která je největší čtvrtí litinových fasád na světě – většina z nich pochází z let 1840–1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na „dvojčata“ Světového obchodního centra (WTC) v září 2001 se Emipire State Building stala nejvyšší budovou města. Po jedenácti letech opět primát ztratila ve prospěch nové budovy WTC (541 m). Nocleh na Manhattanu.

3. den: New York
Pokračujeme prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh na Manhattanu.

4. den: New York – Niagara Falls
Přejezd státem New York. V podvečer příjezd k Niagarským vodopádům, ubytování, volný program. Nocleh v blízkosti Niagara Falls.

5. den: Niagara Falls – Harrisburg
Pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Sílu běsnícího živlu znásobí plavba lodí Maid of the Mist do blízkosti vodní stěny. Po průjezdu Buffalem, kdysi pyšným a bohatým centrem rejdařského obchodu na Velkých jezerech, odjedeme směrem do Harrisburgu. Nocleh na trase.

6. den: Gettysburg – Washington D.C.
Návštěva Gettysburgu (vstupné v ceně), kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi pokrokovým Severem a otrokářským Jihem. Odpoledne příjezd do metropole USA Washingtonu D.C. Ubytování a částečná prohlídka města. Večer se rovněž nabízí možnost individuální návštěvy půvabné čtvrtě Georgetown s mnoha stylovými restauracemi, bary a pivnicemi. Nocleh ve Washingtonu D.C.

7. den: Washington D.C.
Prohlídka města, během níž se podíváme k Bílému domu – sídlu prezidenta, budově Kapitolu – v němž zasedá Kongres, monumentu prvního prezidenta USA George Washingtona či památníkům prezidentů Abrahama Lincolna a Thomase Jeffersona. Také navštívíme Arlingtonský hřbitov, kde je společně se svým bratrem a ženou pohřben zavražděný prezident J. F. Kennedy a počkáme na pietní výměnu stráží u hrobu neznámého vojína. Prohlédneme si také působivé památníky vietnamské a korejské války a další místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na rozsáhlé třídě The Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C.

8. den: Annapolis – Philadelphia
Odjezd do Annapolis, které díky architektonickému stylu, historii a přímořskému rázu patří k nejhezčím městečkům v USA. Sídlí zde slavná námořní akademie. Mezi kadety téhle elitní školy patří američtí prezidenti, kapitáni jaderných ponorek, astronauti či příslušníci komand SEALS. Přejezd velkolepého mostu Chesapeake Bay Bridge, jenž se klene nad zátokou Chesapeake Bay, a vydáme se napříč stejnojmenným poloostrovem do Philadelphie. Po příjezdu volný program, nocleh.

9. den: Philadephila – New York – Praha
Prohlídka historického centra města s možnou návštěvou Independence Hall a Liberty Bell – zvonu, jenž je pro všechny Američany symbolem svobody a nezávislosti. Transfer do New Yorku a odlet do Prahy.

10. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena. V jarních měsících může být regulována plavba k Niagarským vodopádům (řešeno náhradním programem). Prohlídka New Yorku zpravidla pěšky a metrem – cca $3/os./jízda. V New Yorku při požadavku na pokoj s oddělenými lůžky účtován poplatek 890,– Kč/os. Občané ČR nepotřebují při cestě do USA víza. Ta byla nahrazena elektronickým systémem cestovních autorizací (ESTA). Žádost podáte na: https://esta.cbp.dhs.gov. Registrace stojí 14 USD, a lze ji uhradit pouze platební kartou přes internetové rozhraní. Registraci může rovněž zajistit CK za 800,- Kč/os. O ESTA lze žádat pouze s biometrickým pasem. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou
platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Libye či Somálska nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Nový pas bez razítek těchto zemí NEPOMŮŽE! Bezvízový styk se týká cest do USA na krátké turistické/obchodní pobyty, s délkou do 90 dní.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – USA – Praha s přestupem v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 8× ubytování dle programu v hotelech 3* bez stravy (v NY na Manhattanu se snídaní), doprava a transfery (autobusy, mikrobusy, vozy) dle programu, vstupy dle programu (do NP a Gettysburgu), výlet lodí k soše Svobody a na Ellis Island, plavba lodí do blízkosti Niagarských vodopádů, služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby a výlety, spropitné (orientačně 5 USD/den), vstupní autorizace do USA – žádost podejte na adrese: https:// esta.cbp.dhs.gov

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
18. 7. 2020 - 27. 7. 2020 10 dní / 8 nocí Odlet: Praha 13:30 - New York 16:45 * Přílet: New York 21:25 - Praha 11:45 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 18. 7. 2020 - 26. 7. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava služby dle programu   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 117 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 117 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Měna: 1,00 USD = 25,00 Kč
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
18. červenec 2020 (sobota) Odlet Přílet 10 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 58 990 Kč
 
18. červenec 2020 (sobota) Odlet Přílet 10 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 76 990 Kč
 
Fotogalerie
USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA ZÁPADU USA
 
services 10 nocí / 12 dní
services služby dle programu
services Odlet 9. 9. 2020 (Praha)
od 59 990 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace