Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

MĚSTA A PŘÍRODA ZÁPADU USA přidat do oblíbených

USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA ZÁPADU USA
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon a další skvosty přírody amerického jihozápadu.

Los Angeles – Grand Canyon – Lake Powell – Zion – Las Vegas – Údolí smrti – San Francisco

Program zájezdu

1. Praha – Los Angeles
Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh.

2. den: Los Angeles
Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérového kina Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den: NP Joshua Tree
Prohlídka národního parku Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a pitoreskních lesů juk krátkolistých (Joshua Tree). V rezervaci podnikneme nenáročnou procházku. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty pojedeme po legendární Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem USA. Nocleh ve Williams.

4. den: NP Grand Canyon
Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z mnoha překrásných vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u jezera Lake Powell. Nocleh v Page.

5. den: Lake Powell – Bryce Canyon
Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Coloradu. Zázračná oáza vodních sportů a rodinné rekreace vznikla v roce 1963 zatopením kaňonu Glen Canyon, na jehož jižním konci vyrostla přehrada s výškou 200 metrů. Napuštění umělého jezera s délkou dvě stě kilometrů trvalo bezmála 25 let. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do NP Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkosti rezervace Bryce Canyon či v jeho okolí.

6. den: NP Zion – Las Vegas
Průzkum národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Mezi nimi Panenská řeka – Virgin River. Kaňon je místy těsný a vzbuzuje pocity úzkosti a strachu. Paiutští indiáni se v těchto uzavřených soutěskách báli moci rozhněvaných bohů a po setmění by do nich za nic nevkročili. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Brzy odpoledne následuje přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici, tzv. Stripu, spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.

7. den: NP Death Valley – Údolí smrti
Putování NP Údolí smrti s nejnižším (86 m pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní polokoule. V roce 1913 zde byla naměře na rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo pouze v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8. den: Sierra Nevada – NP Sequoia
Návštěva národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sekvojí. Kdo nikdy předtím neviděl tyhle obrovité stromy na vlastní oči, zůstane při pohledu na ně stát s otevřenými ústy. Sekvoje váží obvykle 600 tun, dorůstají do stametrové výšky a běžně se dožívají věku 3200 let. Krále mezi králi spatříme na místě Giant Forest. Je jím gigantická sekvoje General Sherman Tree. Obvod stromu měří 32 metrů a jeho váhu odhadují přírodovědci na 1385 tun. Kromě člověka neexistuje nic, co by ohrožovalo jejich existenci. Tlustá kůra je bezpečně chrání před požáry, hmyzem i parazitujícími houbami. Na překážku může být jen výška a váha, neboť mělký kořenový systém někdy neudrží hmotu dřevin. Nocleh ve Fresnu.

9. - 10. den: San Francisco
Přejezd do San Franciska. Když se nad střechami bílých domů válejí cáry mlhy z Pacifiku, vypadá jako přízrak. A když se pak v třpytu zapadajícího slunce rozzáří dozlatova, lidé naprázdno polykají neschopni vstřebat gejzír nádhery. Žádný div, že v průzkumech veřejného mínění je trvale považováno za nejhezčí město USA. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatníků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cable-car (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce (v ceně) s výhledy na oba majestátní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obávaný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11. den: San Francisco – Praha
Dopoledne volný program ve městě, odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den: přílet do Prahy.

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena. Občané ČR nepotřebují při cestě do USA víza. Ta byla nahrazena elektronickým systémem cestovních autorizací (ESTA). Žádost podáte na: https://esta.cbp.dhs.gov. Registrace stojí 14 USD, a lze ji uhradit pouze platební kartou přes internetové rozhraní. Registraci může rovněž zajistit CK za 800,- Kč/os. O ESTA lze žádat pouze s biometrickým pasem. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou
platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Libye či Somálska nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Nový pas bez razítek těchto zemí NEPOMŮŽE! Bezvízový styk se týká cest do USA na krátké turistické/obchodní pobyty, s délkou do 90 dní.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – USA – Praha s přestupem, v turistické třídě, včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 10× ubytování dle programu v hotelech 3* se snídaní, doprava a transfery (autobusy, mikrobusy, vozy) dle programu, vstupy do NP dle programu, plavba v San Francisku ke Golden Gate Bridge, služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby a výlety (orientační ceny: Universal Studios 129 USD, Grand Canyon – letadlo 190 USD / vrtulník 299 USD, letadlem nad Lake Powell 163 USD, večerní Las Vegas s průvodcem (min. 5 os.) 25 USD), spropitné (orientačně 5 USD/den), vstupní autorizace do USA – žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
9. 9. 2020 - 20. 9. 2020 12 dní / 10 nocí Odlet: Praha 06:45 - Los Angeles 13:05 * Přílet: San Francisco 19:35 - Praha 20:05 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 9. 9. 2020 - 19. 9. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava služby dle programu   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 119 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 119 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Měna: 1,00 USD = 25,00 Kč
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
17. srpen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 12 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 67 990 Kč
 
17. srpen 2020 (pondělí) Odlet Přílet 12 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 84 890 Kč
 
9. září 2020 (středa) Odlet Přílet 12 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 59 990 Kč
 
9. září 2020 (středa) Odlet Přílet 12 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 76 890 Kč
 
Fotogalerie
USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA VÝCHODU USA
 
services 8 nocí / 10 dní
services služby dle programu
services Odlet 18. 7. 2020 (Praha)
od 58 990 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace