Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

VZHŮRU DO YELLOWSTONU přidat do oblíbených

USA (roundtour) -  - VZHŮRU DO YELLOWSTONU
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Deštné pralesy, divoký Pacifik, majestátní vulkány, horská jezera. A přírodní symfonie nejstarší rezervace světa Yellowstone pohltí i ty nejnáročnější milovníky přírody.

San Francisco - NP Lassen - NP Redwood - NP Crater Laek - St. Helen - Mt. Rainier - NP Olympic - Seattle - Washington - NP Glacier - NP Yellowstone - Salt Lake City

Program zájezdu

1. Praha - San Francisco
Odlet z Prahy do San Franciska. Po příletu transfer do hotelu v Sacramentu či jeho okolí.

2. den: Sacramento - Lake Tahoe - Virginia City
Dopolední prohlídka Sacramenta, jehož existence je pevně spojena s objevem zlaté bonanzy u Americké řeky. Odtud se vydáme k jednomu z nejvýše položených, nejčistších a nejchladnějších jezer světa – Lake Tahoe, které obklopeno hlubokými lesy a žulovými skalisky připomíná obrovský poloprázdný lavor. Později odpoledne navštívíme půvabnou osadu Virginia City, jejíž život jakoby ustrnul v době vrcholící stříbrokopecké horečky. Nocleh v Reno či okolí.

3. den: NP Lassen Volcanic
Cestou na západ zastávka u jezera Donner, kde v roce 1846 zaskočila zima osadníky, část z nich přežila jen díky pojídání mrtvých druhů. Odjíždíme do NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a bázeň vzbuzující síla – taková je rezervace plná bahenních sopek a puklin s unikajícím plynem. Nocleh v Redding.

4. den: NP Redwood - lesní katedrály
Lesní katedrály rezervace Redwood. Návštěva pohádkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikány o výšce až 115 m. V srdci rezervace spatříme elektrizující rozhraní pásu lesa, skal a oceánu. Nocleh v Grants Pass/Medford.

5. den: NP Crater Lake: zázrak azurového moře
Návštěva Kráterového jezera – horského plesa barvy nejmodřejšího inkoustu uvnitř strmých stěn kráteru vyhaslé sopky. Přírodní drahokam Oregonu je s hloubkou 589 m i suverénně nejhlubším jezerem v USA. Přejezd ke Columbia River, nocleh v okolí The Dalles.

6. den: St. Helens - Svatá Helena: příběh zkázy pyšné sopky
Dopolední cesta překrásným prostředím Columbia River Gorge s možností návštěvy vodopádů Multnomah či Bridal Veil Falls. Pak odjezd k sopce Mt. St. Helens, kterou výbuch v roce 1980 připravil o třetinu hmoty a zdevastoval její okolí k nepoznání. Vulkán je zašpuntován silnou vrstvou lávy, ale zdání klame, sopka je stále aktivní. Nocleh na trase.

7. den: Mt. Rainer: bílý obr
O něco dále na severu si prohlédneme vulkán Mt. Rainier. Návštěva horského střediska Paradise, kam davy lidí netáhne jen sopečný původ velikána, ale zejména nespoutaná divočina, modrozelená jezera, alpinské louky, vodopády a třpytivé ledovce. Odpoledne přejezd k pobřeží Pacifiku, nocleh.

8. den: NP Olympic - deštné pralesy
Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako NP Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 aktivních ledovců – a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě! Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Port Angeles či okolí.

9. den: Seattle: Amazon, Microsoft, káva či temný grunge?
Jízda trajektem do Seattlu, energického města s továrnami Boeing, společností Microsoft a hudebním stylem grunge. Návštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Nocleh v Everett či okolí.

10. den: North Cascades: jezerní labyrint Amerických Alp
Dopoledne návštěva montážních hal obřích dopravních letadel Boeing. Podél řeky Skagit a v zajetí divoké přírody Kaskádových hor se vypravíme do NP North Cascades. Kvůli ledovcům a strmým vrcholům se rezervaci říká americké Alpy. Procházka deštným pralesem a zastávky na vyhlídkách. Nocleh ve Winthrop.

11. den: Washington - přehrada Coulee
Putování státy Washington, Idaho a Montana. Cestou překročíme mohutnou Columbia River, čtvrtou největší řeku USA, a prohlédneme si obří hydroelektrárnu Coulee Dam. Nocleh v Kalispell či okolí.

12. den: NP GLACIER: ve stopách grizzlyů
Příjezd do NP Glacier. Jezero McDonald nás doprovodí k vysokohorské cestě Going-to-the-sun-Rd.,po níž se vydáme do nadmořské výšky dvou kilometrů s jednou z vůbec nejkrásnějších scenerií Skalistých hor. Možnost pěší túry. Žádný strach! Medvědi grizzly žijí v odloučených částech rezervace. Nocleh v Great Falls.

13. den: zemí nekonečného nebe
V Great Falls na řece Missouri si připomeneme objevitelskou cestu Lewise a Clarka. Odpoledne po příjezdu do NP Yellowstone částečná prohlídka severních částí rezervace. Nocleh ve West Yellowstone/Gardiner/Cooke City.

14. den: NP Yellowstone: Colterovo peklo
Prohlídka nejslavnější rezervace USA – po svém objeviteli přezdívané Colterovo peklo. A skutečně, sopečná kotlina se hluboko pod povrchem činí. Úzkými štěrbinami se ženou gejzíry vroucí vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a přitom zarostlá hustými lesys bizony, losy, vlky a medvědy. Nocleh ve West Yellowstone/Gardiner/Cooke City.

15. den: NP Grand Teton
Po dokončení prohlídky Yellowstonu přejezd do NP Grand Teton. Je menší, zato vyniká strmými horskými hřbety, které francouzským traperům připomínaly po mnoha měsících odloučení prsa jejich manželek. Nocleh v Idaho Falls/Pocatello.

16. den: Salt Lake City: město mormonů
Přejezd do Salt Lake City s ústředím mormonské církve a katedrálou Mormon Temple, muzeem a rodným domem legendárního vůdce církve Birghama Yunga. Podle času se rovněž podíváme k Velkému solnému jezeru a nekonečným solným pláním. Nocleh v Salt Lake City.

17. den: Salt Lake City - Praha
Dopoledne volný program, transfer, odlet do Prahy.

18. den: přílet do Prahy

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programu vyhrazena. V červnovém termínu může být na některých místech upravena trasa na základě klimatických podmínek a dopravních restrikcí zejména v NP Glacier.Základním přepravním prostředkem zájezdu zpravidla bývá vůz Premium SUV Chevrolet Suburban nebo podobný typ vozu pro 6 os. & průvodce.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – USA – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 16x ubytování dle programu v hotelech 3* bez stravy, doprava a transfery (vozy a mikrobusy - pouze) dle programu, vstupy dle programu (do národních parků, na vyhlídkovou věž Space Needle v Seattlu, do montážních provozů letadel Boeing), služby česky či slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), fakultativní služby a výlety, spropitné, vstupní autorizaci do USA -žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov

přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img img
img img
img
 
Kalkulace
1. 9. 2020 - 18. 9. 2020 18 dní / 16 nocí Odlet: Praha 06:20 - San Francisco 11:45 * Přílet: Salt Lake City 17:02 - Praha 14:30 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 1. 9. 2020 - 17. 9. 2020   Vyberte typ pokoje  
 
Strava služby dle programu   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 169 980 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 169 980 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a celková za všechny osoby v uvedeném typu pokoje s uvedeným stravováním.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Měna: 1,00 USD = 25,00 Kč
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cestovní kancelář Cena
 
1. září 2020 (úterý) Odlet Přílet 18 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 2 osoby Ano Eximtours 84 990 Kč
 
1. září 2020 (úterý) Odlet Přílet 18 dní Praha služby dle programu Pokoj pro 1 osobu Ano Eximtours 108 390 Kč
 
Fotogalerie
USA (roundtour) -  - MĚSTA A PŘÍRODA VÝCHODU USA
 
services 8 nocí / 10 dní
services služby dle programu
services Odlet 18. 7. 2020 (Praha)
od 58 990 Kč
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace