1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Cesta na Jižní Kypr s Cyprus Flight Pass

Cesta na Jižní Kypr s Cyprus Flight Pass

Úterý, 15.6.2021

Cesta na Jižní Kypr s Cyprus Flight Pass

Test nebo očkování

Na základě rozhodnutí vlády Kyperské republiky je od 3. 6. 2021 Česká republika zařazena do tzv. oranžové kategorie zemí. Čeští občané a cizinci s trvalým pobytem v ČR cestující na Kypr musí předložit potvrzení o negativním výsledku molekulárního PCR testu na covid-19 ne starší 72 hodin vystavené v anglickém jazyce. Povinnost se nevztahuje na děti do 11,99 let.

Testování není nutné, pokud předložíte oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce (minimálně 14 dnů od završení vakcinace). Certifikát musí obsahovat jméno a příjmení držitele, typ použité vakcíny a počet dávek. Kyperská republika si vyhrazuje právo náhodného testování i pro cestující již naočkované.

Letecké společnosti mají povinnost před odletem z ČR zkontrolovat potvrzení o testu či očkování a vyplnění Cyprus Flight Pass a nepřijmout bez něj cestujícího na palubu.

K testování využijte naše odběrové místo na letišti.

Formulář k získání Cyprus Flight Pass

Všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem na Kypr vyplnit elektronicky na adrese http://www.cyprusflightpass.gov.cy/ své údaje k získání Cyprus Flight Pass a zároveň vložit potvrzení v angličtině o negativním PCR testu nebo národní certifikát o provedeném očkování. Další potřebné údaje k vyplnění informací o letu a hotelu naleznete v dokumentu „Odbavení k zájezdu“, který odesíláme 7 dní před odletem.
Klienti, kteří přiletí na Kypr bez potvrzeného Cyprus Flight Passu, budou muset uhradit pokutu ve výši 300 euro.
Návod k vyplnění elektronického Cyprus Flight Pass pro návštěvníky Kypru.

Cestovní pojištění na dovolenou

Doporučujeme vám sjednat cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny ERV Evropa a dále připojištění C19+, které pokrývá i případné zrušení zájezdu (vč. nařízené osobní preventivní karantény) a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu.

Jak je to s návratem z Kypru?

Dle nařízení vlády ČR je před návratem z Kypru do České republiky nutné vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test na covid-19, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hodin (antigenní), resp. 72 hodin (PCR), a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit všude mimo domov respirátor s odpovídající třídou ochrany.

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař a potvrdí, že:
 • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
 • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
 • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
 • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 14 dní, ne však více než 180 dní.

Vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:

 • v případě dvoudávkového schématu nejméně 22 dní, ale ne více než 3 měsíce od aplikace první dávky,
 • ​v případě dvoudávkového schématu a v případě aplikace druhé dávky očkovací látky ne více než 9 měsíců od aplikace první dávky očkovací látky
 • případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní ale ne více než 9 měsíců od aplikace dávky očkovací látky

pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

 • test před odjezdem v destinaci (pokud ho nevyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země),
 • test po příjezdu do ČR ani karanténa.

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odjezdem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odjezdem/příjezdem u CK nebo u dané přepravní společnosti.

S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Lety na některé z Kapverdských ostrovů byly opět obnoveny. Přečtěte si, jak to nyní na Kapverdách funguje, za jakých podmínek tam můžete letět a kde sehnat překlad testu do portugalštiny.
Albánie je první letní destinací, která je na obou cestovatelských semaforech zelená a od 21. 6. je možná cesta zcela bez testů či potvrzení.
Bulharsko je první z oblíbených letních destinací, do které můžete cestovat na dovolenou k moři zcela bez omezení. Pro vstup není nově nutný test ani očkování!
Co je třeba udělat před cestou na pobřeží Costa Cálida a Costa Almería? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu pro cestování na španělskou pevninu.
Jak se liší podmínky vstupu do Itálie a na její ostrovy? Kam vám stačí antigenní test a kam musíte mít PCR? Jak je to s rouškami a zákazem vycházení?
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím