Samana

Objevte s námi to nejkrásnější, co Samana nabízí.

VÍTEJTE V OBLASTI SAMANÁ!

Na toto neobyčejné místo každoročně připlouvají plejtváci dlouhoploutví, aby zde vyvedli své potomstvo. Nově otevřené mezinárodní letiště sice zvyšuje počty turistů, ale stále je to oblast panenské přírody s nádhernými plážemi, na něž dopadá stín kokosových palem. Samaná je poloostrov na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky a nejvíce zařízení cestovního ruchu se nachází v okolí města Las Terrenas. Dalším oblíbeným městem oblasti je Santa Bárbara de Samaná, která byla v roce 1756 zbudována jako pevnost na ochranu před útoky pirátů. Město je ideální základnou pro výlety do okolí anebo pro ochutnávku místní kuchyně.

Dominikánská republika

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Dominikánské republiky není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Po příletu na cílové letiště je třeba zakoupit tzv. turistickou kartu za cenu 10 USD v hotovosti/osoba včetně dětí. Kartu je třeba vyplnit podle vzoru, který je součástí vašich cestovních dokladů, a její vrácenou část uschovat pro odjezd ze země. Cestovní pasy musí být platné po dobu pobytu a odletu ze země. Dominikánské pohraniční orgány požadují samostatné cestovní dokumenty – pasy s aktuální fotografií – i pro děti. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Při zpáteční cestě bývá mezipřistání v Kanadě, kde platí pro občany České a Slovenské republiky bezvízový styk. Držitelé cestovních dokladů jiných států se ohledně povinnosti tranzitního víza mohou informovat na velvyslanectví Kanady.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Samana – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 14 denního zájezdu na 12 nocí, v případě 13 denního zájezdu na 11 nocí, v případě 12 denního zájezdu na 10 nocí, v případě 11 denního zájezdu 9 nocí, v případě 10 denního zájezdu 8 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/ pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, vstupní vízum / turistická karta v ceně 10 USD splatná v hotovosti na místě.

Upozornění: Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. doublebeds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje”, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti nebo dospělá osoba na přistýlce spí na postelích společně s 2 osobami na pevném lůžku.

  LETOVISKA A ZAJÍMAVÁ MÍSTA

 

Samaná

Národní park Los Haitises
Tato přírodní rezervace se nachází na vápencovém podloží na náhorní rovině a je porostlá bujnou vegetací: džunglí a mangrovy. Díky vysoké vlhkosti se zde nachází velmi rozmanitá vegetace s mnoha druhy vzácných rostlin a také více než 100 druhy exotického ptactva. Jedná se o místo s nejbohatší biodiverzitou v celém Karibiku s mnoha endemickými druhy. Z živočišných druhů zde najdete například kapustňáky, netopýry, hroznýše, mořské želvy, volavky a papoušky. V některých místních jeskyních se nachází malby původních obyvatel z předkolumbovské éry.

Las Terrenas
Toto není jen jedno z nejkrásnějších míst ostrova, ale také místo, kde můžete z bezprostřední blízkosti spatřit od ledna do března úchvatné přírodní představení. Asi 3 000 plejtváků o délce až 18 metrů sem z Grónska připlouvá pářit se a vyvést potomstvo v Banco de la Plata. Další zajímavostí je nedaleký vodopád El Limón, kde voda z výšky 60 metrů dopadá do překrásného jezera, v jehož průzračné vodě se můžete vykoupat.

Cayo Lavantado
Tento ostrůvek je přístupný pouze na člunu a je oázou klidu jako stvořenou k dokonalému odpočinku. Tyrkysově modrá voda se zde snoubí s bílým pískem a neporušenou přírodou

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Samaná

Oblasti v destinaci - Samana

Mapa - Samana

Nejlépe hodnocené hotely - Samana

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.