Omán

Objevte s námi to nejkrásnější, co Omán nabízí.

VÍTEJTE V OMÁNU!

Objevte s námi přírodní scenérie prodchnuté všudypřítomnou vůní kadidla, bělostné pláže, tyrkysový Indický oceán i tajuplná, ztracená pouštní města. Neváhejte a vydejte se za horkým počasím do exotické perly Ománu. Vyzkoušejte si život beduínů, projeďte se na velbloudech, ochutnejte lahodnou orientální kuchyni a pokochejte se neotřelými výhledy. Omán, turisty dosud ještě neprobádaný, má skutečně co nabídnout. 

Ubytování u moře v Ománu a tipy na aktivity

Země pouští a hor ukrývá několik památek UNESCO: archeologické naleziště Bat, středověké město Kalhat, národní park Saleel, útočiště přímorožce arabského. V pohoří Al Hadžar můžete navštívit pevnost Jabrin, ale také jeho nejvyšší vrchol Jebel Shams (3 009 m n. m.). Milovníci potápění by neměli vynechat přírodní rezervaci souostroví Dimaníjat, nákupy ve velkém stylu si užijete v největší ománské obchodní galerii Oman Avenues Mall. Pýchu metropole Muscatu  představuje velkolepá mešita sultána Kábúse.

 

Omán  Omán

UŽITEČNÉ INFORMACE

Zdraví – očkování
Omán je exotickou zemí, po zdravotní stránce ale naprosto bezpečnou. Žádná očkování do Ománu nejsou třeba. Mezi doporučená očkování patří vakcinace proti virové hepatitidě typu A, B a proti břišnímu tyfu. Před cestou je vhodné zjistit si aktuální informace o zdravotní a hygienické situaci v zemi v Centru cestovní medicíny v Praze nebo na libovolné okresní hygienické stanici.

Zdravotní péče 
Zdravotnictví v Ománu je na dobré úrovni, přičemž převažují státní kliniky. Upozorňujeme turisty, že neexistují žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v Ománu. Doporučujeme tedy uzavřít před cestou mezinárodní zdravotní pojištění.

Klima
Počasí v Ománu je poměrně rozmanité. U pobřeží bývá horké a vlhké, ve vnitrozemí naopak suché, s tropickými teplotami překonávajícími v létě i 50 stupňů. Průměrně však ručička teploměru v Ománu šplhá k 35 stupňům, výjimkou u moře nejsou ani 40stupňová vedra. Ideálním obdobím k prožití dovolené v Ománu je proto relativně chladnější perioda od října do dubna až května. V zimě se teploty pohybují v rozmezí od 28 do 35 stupňů. Od července do srpna panuje monzunové období s vysokou vlhkostí vzduchu. Období dešťů se tady říká Al khaleef.

Opalování
Co se týče opalování, samozřejmě i tady platí, že čím vyšší faktor, tím lépe. Slunce zde opravnu pálí, proto není záhodno ochranu kůže podcenit. Opalování bez vrchního dílu plavek si v Ománu odpusťte. Pro místní je to při nejmenším pohoršující.

Měna a peníze
Oficiální měnou je 1 ománský rijál (OMR) = 1000 bajsa. Směnný kurs k americkému dolaru 1 USD = 0,3845 OMR
Návštěvníci Ománu by měli být připraveni na to, že dovolená je zde finančně náročnější než kupř. ve Spojených arabských emirátech. Jsou zde totiž zpravidla vyšší ceny služeb, potravin a dalšího zboží.

Směnárny a banky 
Při cestě do Ománu si s sebou nezapomeňte vzít větší hotovost v USD nebo EUR. Peníze vyměníte v hotelech, směnárnách nebo bankách bez poplatku. V hotelích a kamenných obchodech můžete platit také cestovními šeky, eurošeky i platebními kartami.

Spropitné
Spropitné v Ománu není tolik rozšířené, jako je tomu v ostatních arabských zemích. V restauracích a hotelech je však vhodné projevit spokojenost prostřednictvím spropitného ve výši cca 10% z celkové ceny.

Elektřina
V zemi je zavedeno napětí 220 – 240 V, 50 Hz, pro které je nutný adaptér pro dvouotvorové zástrčky. Není ovšem problém, kdekoliv si jej koupit.

Omán  Omán

 CESTOVNÍ DOKLADY

Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum.

Aktuální podmínky vstupu - Omán
 

VÍZA DO OMÁNU

Víza je možné vyřídit před odletem nebo na letišti po příletu do Ománu

Pro cestu do Ománu si mohou občané České republiky vyřídit elektronická víza před odletem nebo si je koupit za stejnou cenu 20 OMR až po příletu na letiště v Ománu. Pokud si budete vyřizovat elektronické víza, můžete si je zajistit na stránce https://evisa.rop.gov.om/.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Salalah (SLL)– Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění a fakultativní služby.

Omán  Omán

INFOMACE K LETU

  • lety jsou operovány každou neděli
  • pobyty na 7 nocí a 14 nocí
  • přímý let operovaný let. společností Smartwings 
  • občerstvení na palubě: teplé menu, dezert a nealkoholický nápoj, pivo, víno, káva nebo čaj
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím