Seychely

Objevte s námi to nejkrásnější, co Seychely nabízí.

VÍTEJTE NA SEYCHELECH!

 

Destinace, známá pro rozmanitou přírodu, nádherné dlouhé bílé písečné pláže a křišťálově čiré moře. Po příjezdu na jeden ze zdejších ostrovů zjistíte, že tato slova nejsou pohádková, ale je to skutečná realita. Během mžiku se ocitnete v ráji. Seychely nabízí unikátní faunu i flóru a každý kousek ostrovů je něčím výjimečný. Zažijte ten nejkrásnější západ slunce na jedné ze zdejších pláží, které bývají pravidelně označovány v žebříčku nejkrásnějších pláží světa, v kombinaci s okolní přírodou. Seychely se rozkládají na více jak 100 kouzelných ostrovech. Dlouhou dobu nebyly osídleny a díky tomu si zachovaly jedinečnou faunu a flóru. 1. kolonii zde založili Francouzi až v polovině 18. století.

Seychely

Seychelská republika leží zhruba 1 600 km východně od pobřeží Afriky v modrozelených vodách Indického oceánu. Rozkládá se na Vnitřních a Vnějších ostrovech, které se dále člení na více jak sto malých ostrůvků. Vnitřní ostrovy, mezi které patří i nejznámější Mahé, Praslin nebo La Digue, jsou tvořeny obrovskými masivními žulovými skalisky, pocházejícími z původního kontinentu a naopak Vnější ostrovy představují nejrozsáhlejší soustavy korálových útesů. Seychely se mohou pochlubit více než sedmdesáti plážemi, a z toho jich je asi padesát označováno jako nejkrásnější pláže světa. Nejkrásnější pláž se jmenuje Grondos a nachází se na ostrově La Digue. Moře u této pláže však není vhodné ke koupání, z důvodu četných podmořských vírů. Na své si zde přijdou i milovníci potápění, pro které je nejlepší sezóna v měsících duben až květen a říjen až listopad, kdy je viditelnost pod vodou více než 30 metrů. Potápěčská centra nabízejí své služby všem zájemcům o potápění bez ohledu na zkušenosti a dokonce pořádají výlety k atolu Aldabra, který je největším korálovým útesem na světě. Seychely se mohou pochlubit památkami světového dědictví UNESCO, korálovým atolem Aldabra či přírodní rezervací Vallée de Mai nazývanou „Rajská zahrada“. Hlavním jazykem je kreolština, avšak obecně se také hodně používá angličtina a francouzština. Pokud chcete uniknout před ruchem moderní civilizace do nadpozemsky krásné přírody, jsou pro vás Seychely tou pravou volbou.

Seychely  Seychely

Zdraví a očkování
Při cestách na Seychely není v současné době vyžadováno žádné povinné očkování. U osob, pocházejících ze zemí s výskytem žluté zimnice nebo cestujících přes tyto země, je vyžadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici. Pro individuální cestovatele po zemi lze doporučit i antimalarickou profylaxi. Na další případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se informujte u vašeho praktického lékaře, ve vinohradské nemocnici v Praze (Klinika geografické medicíny) nebo na krajské hygienicko-epidemiologické stanici.

Fakultativní výlety
Jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony – Internet
Telekomunikační infrastruktura je zde bez problému. Signál může občas kolísat. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora.

Počasí
Ostrovy mají tropické podnebí. Charakteristické jsou zde dvě hlavní období. Horké a vlhké léto od listopadu do května a suchá a chladnější zima od května do listopadu. Koupat se lze po celý rok. Průměrné roční teploty se na pobřeží pohybují od 22 °C v zimě po 34°C v létě.

Elektřina
Elektrická síť je 240 V. Užívané zásuvky jsou britského typu, tedy s plochými kontakty a zemnícím kolíkem. Pro všechny elektronické přístroje s českými zástrčkami potřebujete adaptér, tzv. přechodku, kterou je lépe zakoupit s předstihem ještě v ČR.

Seychely  Seychely

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Seychely není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Bezvízový styk se týká všech nevýdělečných typů pobytu za splnění následujících podmínek: předložení platné zpáteční letenky, prokázání platné rezervace hotelu nebo zájezdu, může být vyžadováno doložení dostatku hotovosti na krytí nákladů během pobytu. Cestovní pasy musí být platné minimálně po dobu trvání zájezdu. Podmínkou pro vstup do destinace je platný cestovní pas s minimální dobou platnosti 3 měsíců po předpokládaném ukončení pobytu v destinaci. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Aktuální podmínky vstupu - Seychely

Seychely přísně kontrolují dovoz rostlin a živočichů či produktů z nich. Veškeré rostlinné a živočišné produkty je třeba deklarovat při celní kontrole při příletu do země. Dovoz řady z nich je zakázán. Přicestovat s domácím zvířetem je možné pouze na základě povolení vydaného Ministerstvem životního prostředí.

Vývoz produktů z divokých zvířat, ryb a mořské fauny bez zvláštního povolení je přísně zakázán. V případě vývozu produktů z kokosové palmy je třeba požádat o zvláštní povolení na Ministerstvu životního prostředí.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Seychely

 

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha - Mahe – Praha v turistické třídě včetně letišt­ních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 14 denního zájezdu na 11 nocí), služby anglicky hovořící asistence, stravování dle programu a vybraného hotelu, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let a fakultativní služby.

Seychely

OBLASTI

OSTROV MAHÉ
Krásný malebný ostrov uprostřed Indického oceánu, o délce 27 km a šířce 8 km, ukrývá nejen na 70 nádherných pláží a tropickou zeleň, ale také jedno z nejmenších hlavních měst světa, Victorii. Metropole, nazvaná podle britské panovnice Victorii, se pyšní starými domy z koloniální éry i zmenšenou replikou věže s hodinami z londýnského mostu Vauxhall, ale rovněž typickými trhy se zeleninou a květinami, rybami i suvenýry či Natural History Museem a pýchou ostrova Botanical Gardens s množstvím tropických rostlin, jejichž krása vám vezme dech. Doslova na každém kroku na vás dýchá příjemná atmosféra a podmanivé kouzlo ospalého městečka.

OSTROV PRASLIN
Druhý největší ostrov Seychel leží 44 km severně od Mahé. Je vyhledávaným a oblíbeným cílem pro turisty a leží zde jedna z nejvyhlášenějších pláží světa, Anse Lazio. Je vhodná pro plavání i šnorchlování a na její třpytivý bílý písek i tyrkysovou modř laguny určitě dlouho nezapomenete. Na ostrově rostou jako na jediném místě na světě rostou největší kokosévé ořechy, zvané Coco de mer.

OSTROV LA DIGUE
Jeden z menších ostrůvků se pyšní nádhernou flórou a faunou. Velmi často je tento kouzelný ostrůvek označován jako nejromantičtější místo na světě.

OSTROV SILHOUETTE
Ostrov Silhouette je třetím největším ostrovem Seychel a nabízí rozmanitou přírodu, unikátní pohoří,bohatou flóru a nádherné bělostné pláže.

Seychely  Seychely

Zajímavé události, akce a svátky na Seychelách

FetAfrik

Mahé, 25. května 2024
FetAfrik, festival známý také jako Den Afriky, oslavuje africké dědictví Seychel a představuje hudbu, tanec, umění i kulinářské speciality, propojující africké a kreolské vlivy. Na festivalu probíhajícím každoročně v květnu na ostrově Mahé se prezentují umělci a hudebníci z celé Afriky.

Den nezávislosti

Seychely, 18. června 2024
Den nezávislosti Seychel (18. 6.) je státním svátkem plným živých aktivit. Tento den si Seychelané připomínají historii a kulturu svého národa a užívají si nejrůznější akce. Hlavní město Victoria ožívá průvody, hudební show a sportovními akcemi, Beau Vallon v Mahé pořádá koncerty a další slavnosti. 

Festival Nanebevzetí Panny Marie

La Digue, 15. srpna 2024
Svátek Nanebevzetí v La Digue je událost, na kterou se Seychelané těší celý rok a která přitahuje mnoho návštěvníků, turistů i místních obyvatel z jiných ostrovů. Začíná se mší pod širým nebem a následují procesí, průvody, pouliční párty, živá hudební vystoupení, sportovní akce a zápolení, kachní závody, taneční soutěže aj. Stánky s občerstvením nabízejí tradiční kreolská jídla a program bývá tak nabitý, že se často musí rozložit do více dní.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Victoria
  • Časový posun: + 3 hodiny, v době platnosti letního času +2 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +251
  • Zastupitelský úřad: Velvyslanectví Addis Abeba, Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No 289, Addis Ababa, P. O. Box 3108
  • Telefon: 00251 115 516 382
  • Web: www.mzv.cz/addisababa
  • E-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: seychelská rupie (SCR)

Mapa - Seychely


Nejlépe hodnocené hotely - Seychely