Dominikánská republika

Objevte s námi to nejkrásnější, co Dominikánská republika nabízí.

 1. Eximtours.cz
 2. Dominikánská republika


" Široké bělostné pláže lemované bujnou tropickou vegetací ..."

Dominikánská republika je tropickým rájem v srdci Karibiku. Ostrov, ležící v těsné blízkosti obratníku Raka, má velice příjemné klima a množství historických památek z dob Kryštofa Kolumba. Historická La Hispaniola, milí a pohostinní obyvatelé, dlouhé panenské pláže s jemným pískem, nádherné hory s tropickou vegetací, kokosové palmy podél pobřeží, moře jedinečných barev, fascinující západy slunce a skvělá kuchyně, která nezklame žádného gurmána. Vychutnejte všechna lákadla a užijte si perfektní dovolenou.

Dominikánská republika

Dominikánská republika má 650 kilometrů bílých písečných pláží a tyrkysová barva moře dělá z této země nezapomenutelné místo, kam se budete chtít vracet. Rozkládá se na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Ostrovní stát sousedí na západě s Republikou Haiti, na severu jej ohraničuje Atlantský oceán, na jihu Karibské moře a na východě ho kanál de la Mona odděluje od Portorika. Ty nejkrásnější pláže najdete právě zde – i podle vyjádření organizace UNESCO. A nespornou výhodou je i skutečnost, že dovolená vás v Dominikánské republice vyjde mnohem levněji, nežli na jiných karibských ostrovech…
Pro Evropany ostrov objevil Kryštof Kolumbus, který sem připlul 6. prosince 1492 během své první výpravy do nového světa. Když po návratu do Španělska podal zprávu králi a královně o kráse řek, stínu v palmových hájích, ptactvu a rostlinách, prohlásil, že není krásnější země na světě. Již roku 1496 bylo založeno Santo Domingo, které je dodnes hlavním městem země. Žije zde přibližně polovina všech obyvatel ostrova. Staré koloniální město „Zona Colonial“ je dnes součástí světového dědictví UNESCO. Typickým rysem zdejší krajiny jsou kokosové palmy podél pobřeží i vysoké královské palmy, jaké najdete právě jen na karibských pastvinách. Ovocné stromy klesají pod tíhou plodů, jako jsou mango, avokádo, papája, nebo guava, zatímco u snídaní se stůl prohýbá pod tíhou ananasů, granadill, melounů a banánů. Cestovní ruch je v posledních dvaceti letech hlavním motorem ekonomiky země. Dominikánská republika má jedny z nejkrásnějších pláží na světě, mino jiné díky průzračně čisté vodě a dostatku slunečních paprsků. Cestovatele lákají veliké luxusní hotely s konceptem služeb All Inclusive („vše v ceně“), který zde vznikl – a byl právě zde vybroušen k dokonalosti. Většina hotelů poskytuje komplexní služby včetně zábavy pro děti všech věkových kategorií. Dominikánská republika patří do oblasti s vlhkým tropickým podnebím. Teploty jsou tu po celý rok téměř neměnné, průměrná denní teplota vzduchu se pohybuje okolo 29 stupňů, moře má v průměru jen o dva stupně méně.

Exotickou Dominikánskou republiku vám představí Ženy na cestách

Zdraví - očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není v současné době vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u vašeho praktického lékaře.

Klima – oblečení
V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

Pronájem auta
Malý vůz na jeden den cca 50 USD. Speciální vůz (mikrobus,vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 70 USD/ den.Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let. V zemi se jezdí na pravé straně. Objemová jednotka u benzínových čerpadel je americký galon. Na dálnicích se platí mýtné.

Mobilní telefony
V Dominikánské republice funguje mobilní telefonické spojení v oblastech, kde se turisté pohybují, většinou bez větších závad. Na překážku může někdy být kolísající síla signálu. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora.

Dominikánská republika  Dominikánská republika

Internet
Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Ve většině pobytových míst fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

Elektřina
V navštívených oblastech zpravidla střídavý proudo napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. V Dominikánské republice je většinou můžete zakoupiti na místě za cenu 1 - 2 USD. Ve všech zemích regionu dochází k výpadkům dodávek elektrické energie, i když v Dominikánské republice to nebývá obvyklé. Hotely vyšších kategorií mají většinou propodobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queen size-beds až po nejširší king size-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti nebo dospělá osoba na přistýlce spí na postelích společně s osobami na pevném lůžku.

Pláže – Plavání
Pláže jsou populárním místem víkendového odpočinku místních obyvatel. Také během svátků jako jsou Vánoce, Nový rok, Velikonoce nebo 1. květen jsou pláže oblíbeným cílem návštěv Dominikánců a také turistů z dalších zemí regionu, zejména v oblasti Boca Chica a Juan Dolio, která není daleko od hlavního města. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing. Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech někdy s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

Placení
Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD nebo EURA v hotovosti nebo cestovní šeky v USD i v EUR (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Běžný účet v hotelu i nákupy v nákupních střediscích lze obvykle hradit kreditními kartami jakojsou VISA a EUROCARD/ MASTERCARD. Směnný kurs je ve směnárnách lepší než v hotelech.

Dominikánská republika  Dominikánská republika

Spropitné
Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze,v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10 -15 % účtu, za odnesení zavazadel 1 - 2 USD podle kategorie hotelu, uklízečce hotelového pokoje obvykle 5 USD/ pokoj /týden.Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

Váhy a míry
Pokud jde o váhy a míry, používá Dominikánská republika oficiálně metrickou soustavu, ale v praxi se setkáte i se starými španělskými nebo americkými jednotkami, jako jsou unce, libry, galony či pinty. Rum, pivo a další tekutiny se zpravidla prodávají v nádobách s objemem asi 0,75 litru.

Fotografování
V některých muzeích a v blízkosti všech vojenských zařízeních je fotografování zakázáno. Kromě toho se nedoporučuje fotografovat představitele armády ve službě.

Gastronomie
Dominikánská republika se pyšní mnoha gastronomickými zařízeními, která jsou vedena zkušenými šéfkuchaři, jejichž výtvory uspokojí i toho nejnáročnějšího gurmána. Typická dominikánská kuchyně je velmi bohatá a různorodá. Nejznámějším pokrmem je zřejmě „La bandera” (prapor) obsahující bílou rýži, fazole, maso, zeleninu a smažené zralé banány. Každý kraj má svoje regionální speciality, a pokud budete mít možnost, určitě nevynechejte například sváteční „sancocho prieto“, pokrm vytvořený ze sedmi druhu místních mas.

Dominikánská republika  Dominikánská republika

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - OSTROV NA POMEZÍ KARIBSKÉHO MOŘE A ATLANTSKÉHO OCEÁNU

Dominikánská republika

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Dominikánské republiky není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Dominikánské pohraniční orgány požadují samostatné cestovní dokumenty – pasy s aktuální fotografi í – i pro děti. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Santo Domingo
 • Časový posun: -5 hodin, v době platnosti letního času -6 hodin

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +1809
 • Velvyslanectví: Velvyslanectví Havana (od 1.10.2014 vykonává pro Dominikánskou republiku konzulární působnost) Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana
 • Telefon - velvyslanectví ma Kubě: (+53-7) 8833201, 8833467
 • Telefon - honorární konzulát Santo Domingo: +1809 685 6900, +1809 682 7605, +1809 221 5602
 • Web: www.mzv.cz/havana
 • E-mail: havana@embassy.mzv.cz

Měna

 • Měna: Dominikánské Peso (RDS)

Mapa - Dominikánská republika


Nejlépe hodnocené hotely - Dominikánská republika

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím