Punta Cana

Objevte s námi to nejkrásnější, co Punta Cana nabízí.

Dovolená Punta Cana: karibský plážový sen

Jedna z nejlepších plážových destinací planety Punta Cana drží všechny trumfy perfektní exotické dovolené: oslnivě bílé písčité pláže s palmami, teplé karibské moře, krajinu tropického ráje, celoroční sluneční svit, pohodlné all inclusive resorty, pulsující noční život a množství zážitků ve vodě, na souši i ve vzduchu. Vydejte se na relaxační dovolenou a zapomeňte v pohodě a klidu Dominikánské republiky na své starosti.
Punta Cana

Pláže v Punta Cana: koupání v tropickém ráji

Pudrově jemný bílý a zlatavý písek, průzračné tyrkysové moře, háje kokosových palem: pláže Punta Cana zkrátka nemají konkurenci. Občas se mohou na východě, stejně jako po celém Karibiku, objevit mořské řasy (sargasum), ale žádný strach, pláže se denně čistí. Je těžké určit nejkrásnější pláž, každá má své kouzlo: surfařská Macao, nedotčená Playa Palmera, luxusní Cap Cana s golfovým hřištěm, zářivě bílá Playa Blanca, odlehlá Juanillo či hipsterské Bávaro lemované obchody a plážovými bary.

Punta Cana: popis a zajímavosti

Punta Cana na východním cípu Dominikánské republiky, kde se Atlantik setkává s Karibikem, je poměrně nová turistická oblast. Nejbližší větší město, 500 let staré Higüey s mezinárodním letištěm, je vzdálené cca 40 km. Punta Cana má jedno z nejdelších bílých písečných pobřeží v karibské oblasti – neuvěřitelných 48 km! Kromě nejkrásnějších pláží Dominikány se pyšní nádhernou přírodou; najdete tu tropickou džungli, vápencové jeskyně, hluboká jezírka (cenotes) i vodopády. Z Prahy sem doletíte přímým letem bez přestupů.
 
Umístění hotelů na Punta Cana

Zájezd do Punta Cana: co vidět, jak se bavit, kam za atrakcemi

Výlety

Zkuste např. ekopark Ojos Indigenas, přírodní rezervaci s 12 sladkovodními jezírky, kde můžete plavat a jezdit na kajaku, nebo Scape Park s cenote Hoyo Azul (14 m hluboká). Nadšenci do šnorchlování a potápění u korálových útesů se mohou vydat na výlet lodí na ostrovy Saona, Catalina a Catalinita.

Adrenalin

Proleťte se v korunách stromů na jednom z nejdelších zipline v Karibiku – Punta Cana zipline má celkem 18 plošin a 12 lanových drah (nejdelší úsek měří 800 m). Udělejte si výlet v bugině po dunách, zkuste parasailing, plavání se žraloky či výlet helikoptérou k nejvyššímu vodopádu Dominikány Salto La Jalda.

Golf

Golfová hřiště Punta Cana jsou jedinečná. Vyzkoušejte např. golfové hřiště La Cana s rozmanitým terénem a mimořádnými výhledy na moře, golfový klub Corales s dramatickými útesy a zátokami nebo golfové hřiště White Sands s perfektní infrastrukturou.

Zábava

Vyberte si z velkého množství zábavních a vodních parků pro celou rodinu v Punta Cana i blízkém okolí: vodní parky Splash Water World a Sirenis Aquagames, přírodní akvárium Seaquarium Punta Cana, opičí park v džungli Monkeyland, plavání s delfíny v Ocean World Adventure Park a další.

Noční život

Prožijte pohodový večer s koktejly v luxusních plážových klubech, protančete noc na diskotéce nebo si zahrajte v kasinu. Od hracích automatů si můžete odpočinout na koncertě nebo v kabaretu při noční show např. ve slavném klubu Coco Bongo.

Mapa - Punta Cana


Nejlépe hodnocené hotely - Punta Cana