Aktivní dovolená v Dominikáně plná zábavy

Koupání a slunění na pláži je fajn, pokud ale patříte k těm, kteří jsou na dovolené rádi aktivní, nesmíte si v Dominikánské republice nechat ujít ani výlety do přírody a za památkami, nejoblíbenější sportovní aktivity a hlavně bujarý noční život.

Nejoblíbenější sporty v Dominikánské republice

Potápění a šnorchlování

Kurzy potápění nebo šnorchlování můžete vyzkoušet téměř všude (např. Punta Cana, Bayahibe), doporučujeme hlavně poloostrov Samaná, kde na vás kromě průzračné vody a pestrobarevných rybiček čekají i menší korálové útesy. Výbavu na šnorchlování seženete v obchůdcích u pláže nebo ve větších supermarketech. V případě zájmu o kurz potápění v angličtině kontaktujte hotelovou recepci.

Potápění

Surfing

Nejlepší podmínky pro surfování najdete na severním pobřeží Dominikány např. v Cabarete. Dominikánská republika je přímo zaslíbená vodním sportům. Kromě surfingu tady můžete vyzkoušet windsurfing, kitesurfing, vodní lyžování, plachtění a další vodní sporty.

Golf

Ani na souši není v Dominikáně o aktivní program nouze. Pokud vás láká „zelená krása“ dominikánských greenů, které navrhli nejlepší designeři a golfisté, nenechte si ujít hlavně:

  • mezinárodně známé hřiště Punta Espada poblíž Punta Cany designované J. Niklausem,
  • hřiště v Casa de Campo navržené P. Dyem poblíž letoviska La Romana,
  • hřiště na Playa Dorada navržené R. T. Jonesem u letoviska Puerto Plata.

Canyoning

Tuhle adrenalinovou zábavu můžete vyzkoušet u soustavy 27 vodopádů Damajagua na severu Dominikány (nedaleko Puerto Plata). Jde o zdolávání vodopádů s průvodcem. Můžete si vybrat, zda dáte přednost slaňování, seskoku do vody nebo se po vodopádu „sklouznete“.

Canyoning
Golfové hřiště v Dominikáně

Noční život v rytmu merenque

Večerní zábava v Dominikáně je ve znamení merengue – hudby, která vznikla právě tady. Rytmické tóny, pozitivní energie a tanec, který k merengue neodmyslitelně patří, vás zaručeně dostanou do pohodové nálady.

Noční život si v Dominikánské republice můžete užít v mnoha zábavních podnicích, restauracích, barech a na diskotékách, které se skoro každý den konají v turistických letoviscích. Jedním z nejvyhlášenějších míst večerní a noční zábavy jsou město Sosúa a metropole Santo Domingo. Obzvlášť v době oslav nového roku nebo během karnevalu se santodomingský bulvár Malecón mění na největší noční klub na světě.


 
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím