Aktivní dovolená v Dominikánské republice plná zábavy

Koupání a slunění na pláži je fajn, pokud ale patříte k těm, kteří jsou na dovolené rádi aktivní, nesmíte si v Dominikánské republice nechat ujít ani výlety do přírody a za památkami, nejoblíbenější sportovní aktivity a hlavně bujarý noční život.

Nejoblíbenější sporty v Dominikánské republice

Potápění a šnorchlování

Kurzy potápění nebo šnorchlování můžete vyzkoušet téměř všude (např. Punta Cana, Bayahibe), doporučujeme hlavně poloostrov Samaná, kde na vás kromě průzračné vody a pestrobarevných rybiček čekají i menší korálové útesy. Výbavu na šnorchlování seženete v obchůdcích u pláže nebo ve větších supermarketech. V případě zájmu o kurz potápění v angličtině kontaktujte hotelovou recepci.

Potápění

Surfing

Nejlepší podmínky pro surfování najdete na severním pobřeží Dominikány např. v Cabarete. Dominikánská republika je přímo zaslíbená vodním sportům. Kromě surfingu tady můžete vyzkoušet windsurfing, kitesurfing, vodní lyžování, plachtění a další vodní sporty.

Golf

Ani na souši není v Dominikánské republice o aktivní program nouze. Pokud vás láká „zelená krása“ dominikánských greenů, které navrhli nejlepší designeři a golfisté, nenechte si ujít hlavně:

  • mezinárodně známé hřiště Punta Espada poblíž Punta Cany designované J. Niklausem,
  • hřiště v Casa de Campo navržené P. Dyem poblíž letoviska La Romana,
  • hřiště na Playa Dorada navržené R. T. Jonesem u letoviska Puerto Plata.

Canyoning

Tuhle adrenalinovou zábavu můžete vyzkoušet u soustavy 27 vodopádů Damajagua na severu Dominikánské republiky (nedaleko Puerto Plata). Jde o zdolávání vodopádů s průvodcem. Můžete si vybrat, zda dáte přednost slaňování, seskoku do vody nebo se po vodopádu „sklouznete“.

Canyoning
Golfové hřiště v Dominikáně

Noční život v rytmu merenque

Večerní zábava v Dominikánské republice je ve znamení merengue – hudby, která vznikla právě tady. Rytmické tóny, pozitivní energie a tanec, který k merengue neodmyslitelně patří, vás zaručeně dostanou do pohodové nálady.

Noční život si v Dominikánské republice můžete užít v mnoha zábavních podnicích, restauracích, barech a na diskotékách, které se skoro každý den konají v turistických letoviscích. Jedním z nejvyhlášenějších míst večerní a noční zábavy jsou město Sosúa a metropole Santo Domingo. Obzvlášť v době oslav nového roku nebo během karnevalu se santodomingský bulvár Malecón mění na největší noční klub na světě.

Zajímavé události, akce a svátky v Dominikánské republice

ChocoMuseo

Playa Bávaro, denně po celý rok od 9 do 19 hod
V Playa Bávaro se v komplexu Mundo Auténtico na ulici Barceló Avenue nachází ideální místo pro čokoládové nadšence a děti. V továrně na čokoládu, muzeu a čokoládové dílně si můžete vyzkoušet celý proces výroby čokolády od drcení a pražení kakaových bobů až po výrobu vlastní tabulky. Prohlídka s ochutnávkou včetně dopravy z některých letovisek je zdarma, platí se jen za workshop.

Carnaval de Punta Cana

Punta Cana, 12. až 13. února 2024, 30. až 31. března 2024
Dominikánská republika je zemí karnevalů! Nejslavnější jsou karnevaly „carnestolendas“ na masopustní úterý (únor) a cimarrónský, který se slaví podle africké tradice na konci Svatého týdne (březen). Oba karnevaly vynikají hýřivou barevností podobně jako karnevaly v Brazílii. Dominikánské vesnice se na ně připravují dlouhé měsíce. Oficiálním dnem zahájení karnevalové sezóny je začátek hodování a ostrého nácviku měsíc před svátky.

Otázky a odpovědi k aktivitám v Dominikánské republice

Jaké jsou nejlepší sportovní aktivity v Dominikánské republice?
Je Dominikánská republika vhodná pro noční život?
Kde to v Dominikánské republice nejvíc žije?