Zanzibar

Poznejte krásu ostrova koření a bílých pláží

Vítejte na Zanzibaru!

Vlajka Zanzibaru
Africký Zanzibar je známý především díky svým krásným plážím z bělostného písku, které v kombinaci s průzračnými vodami Indického oceánu a rovníkovým sluncem vytváří dokonalý plážový ráj. Zanzibar není jediný ostrov, jak si mnozí často myslí, ale souostroví – největším z ostrovů je Unguja (často nazýván prostě Zanzibar), který jako by chtěl omámit všechny smysly svých návštěvníků. Je pokrytý bujnou tropickou vegetací, v níž se skrývají háje skořicovníků, pepřovníků, vanilkovníků, hřebíčkovce či muškátovníků a zapomenuté rybářské vesničky jen kousek od luxusních hotelových resortů na plážích jako vystřižených z katalogu.
 

8 důvodů, proč na dovolenou na Zanzibar

 1. Bělostné pláže s jemným pískem omývané průzračnými vodami Indického oceánu
 2. Teplo a slunce po celý rok a vyhřáté moře
 3. Romantická atmosféra poklidného tropického ostrova s kouzelnými západy slunce
 4. Šnorchlování a potápění u korálových útesů
 5. Stone Town aneb „Kamenné město“ s úzkými uličkami, které i přes neúprosný zub času stále nabízí odlesk dávné slávy zanzibarského sultanátu, zajímavou architekturu a jedinečnou atmosféru
 6. Zahrady s exotickým kořením, které je možné obdivovat v rámci „spice tour“
 7. Jedinečná kultura, díky barvité zanzibarské historii mix kultur různých etnik
 8. Krásná tropická příroda s možností výletů na safari
Masajové, Zanzibar
Pobřeží Zanzibaru
Náš tip: Láká vás dovolená na Zanzibaru? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Zanzibar.

Kam na Zanzibaru?

Pokud vás na dovolené lákají pohádkové pláže, vyhřáté průzračné vody Indického oceánu a exotická atmosféra, bude se vám líbit kdekoliv na Zanzibaru. Jaká místa na Zanzibaru však patří k nejoblíbenějším?
 • Nungwi – letovisko na nejsevernějším cípu ostrova s nádhernou, několik kilometrů dlouhou pláží omývá průzračné moře. Jde o ideální místo k relaxační dovolené s potápěním a šnorchlováním i možnostmi dalších aktivit.
 • Kendwa – roztomilé středisko ležící jižně od populárního Nungwi je známé romantickými západy slunce a na zanzibarské poměry živými večerními párty.
 • Kiwengwa – jeden z větších turistických resortů na severovýchodě Zanzibaru je poklidným místem s pohádkovými plážemi na dosah krásné tropické přírody.
 • Pingwe – kouzlo jednoho z nejhezčích letovisek východního pobřeží Zanzibaru spočívá v laguně, jež ho obklopuje ze tří stran.

Otázky a odpovědi o dovolené na Zanzibaru

Proč jet na dovolenou na Zanzibar?
Kam na Zanzibar?
Čím je Zanzibar známý?

Mapa - Zanzibar

Nejlépe hodnocené hotely - Zanzibar