Zanzibar

Poznejte krásu ostrova koření a bílých pláží

Vlajka Zanzibaru

Vítejte na Zanzibaru!

Africký Zanzibar je známý především díky svým krásným plážím z bělostného písku, které v kombinaci s průzračnými vodami Indického oceánu a rovníkovým sluncem vytváří dokonalý plážový ráj. Zanzibar není jediný ostrov, jak si mnozí často myslí, ale souostroví – největším z ostrovů je Unguja (často nazýván prostě Zanzibar), který jako by chtěl omámit všechny smysly svých návštěvníků. Je pokrytý bujnou tropickou vegetací, v níž se skrývají háje skořicovníků, pepřovníků, vanilkovníků, hřebíčkovce či muškátovníků a zapomenuté rybářské vesničky jen kousek od luxusních hotelových resortů na plážích jako vystřižených z katalogu.
 

8 důvodů, proč na dovolenou na Zanzibar

 1. Bělostné pláže s jemným pískem omývané průzračnými vodami Indického oceánu
 2. Teplo a slunce po celý rok a vyhřáté moře
 3. Romantická atmosféra poklidného tropického ostrova s kouzelnými západy slunce
 4. Šnorchlování a potápění u korálových útesů
 5. Stone Town aneb „Kamenné město“ s úzkými uličkami, které i přes neúprosný zub času stále nabízí odlesk dávné slávy zanzibarského sultanátu, zajímavou architekturu a jedinečnou atmosféru
 6. Zahrady s exotickým kořením, které je možné obdivovat v rámci „spice tour“
 7. Jedinečná kultura, díky barvité zanzibarské historii mix kultur různých etnik
 8. Krásná tropická příroda s možností výletů na safari
Masajové, Zanzibar
Pobřeží Zanzibaru

Kam na Zanzibaru?

Pokud vás na dovolené lákají pohádkové pláže, vyhřáté průzračné vody Indického oceánu a exotická atmosféra, bude se vám líbit kdekoliv na Zanzibaru. Jaká místa na Zanzibaru však patří k nejoblíbenějším?
 • Nungwi – letovisko na nejsevernějším cípu ostrova s nádhernou, několik kilometrů dlouhou pláží omývá průzračné moře. Jde o ideální místo k relaxační dovolené s potápěním a šnorchlováním i možnostmi dalších aktivit.
 • Kendwa – roztomilé středisko ležící jižně od populárního Nungwi je známé romantickými západy slunce a na zanzibarské poměry živými večerními párty.
 • Kiwengwa – jeden z větších turistických resortů na severovýchodě Zanzibaru je poklidným místem s pohádkovými plážemi na dosah krásné tropické přírody.
 • Pingwe – kouzlo jednoho z nejhezčích letovisek východního pobřeží Zanzibaru spočívá v laguně, jež ho obklopuje ze tří stran.

Mapa - Zanzibar

Nejlépe hodnocené hotely - Zanzibar

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím