Portugalsko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Portugalsko nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Portugalsko

POZNEJTE PORTUGALSKO!

Malebné pláže, nádherná příroda, romantická zákoutí, teplé klima, jedinečné tradice, výborná kuchyně a bohatá historie. Portugalsko přináší široký výběr možností ze sportovního vyžití, odpočinku na pláži, ale i poznání. Země, která leží na jihozápadní části Evropy, je omývána z jedné strany Atlantským oceánem a ze strany druhé hraničí s jedinou sousední zemí, s níž má zároveň velmi úzce spjaté vztahy – se Španělskem.

Portugalsko

Portugalsko, je země, která nabízí úžasné podmínky pro turistiku. Podél atlantského pobřeží naleznete velké množství nádherných, často i volných písečných pláží, vybízejících k odpočinku a příjemnému koupání v křišťálově čirých vlnách. Ve vnitrozemí na vás zase čeká nedotčená příroda v kombinaci s množstvím starobylých a unikátních staveb i barvitá kultura. Tato relativně malá zem proslula zámořskými objevy, portským vínem či melancholickými rytmy kytarového fado. Všechny tyto aspekty v kombinaci s vlídným podnebím a přátelským obyvatelstvem formují ideální místo ke strávení příjemné, ničím nerušené dovolené. Portugalsko se pro vás stane místem, kam se budete chtít vrátit.

Portugalsko

Výtečná portugalská kuchyně spojuje čerstvé, často domácí suroviny s nenáročnou úpravou. Výjimkou z tohoto pravidla je místní specialita a současně i ikona Portugalské gastronomie – sušená solená treska Bacalhau, díky níž námořníci na dlouhých plavbách nestrádali hlady. Balcalhau připravují na neuvěřitelné množství způsobů a pikantní na tom je, že právě tato oblíbená ryba v místních vodách neplave a musí se dovážet. Ze solené tresky se připravují polévky, hlavních chody, nákypy, ba i tradiční vánoční pokrm – bacalhau. Recept na smažené kuličky z brambor, cibulky, vejce a tresky kořeněné petrželkou, které se zapékají s tenkými plátky brambor, cibulí, olivami a natvrdo uvařenými vejci má v Portugalsku velmi dlouhou tradici. Zajímavá je například „a Brás“ – směs nasekaných kousků ryb, brambor, cibule a míchaných vajec nebo „com Natas“ – vrstvy tresky, cibule a brambor zapečené se smetanou. Portugalci často připravují své pokrmy v jednom hrnci. Například „cosida a portuguesa“ – považovaná za národní pokrm – je dušená zeleninová nálož s různými druhy masa.

Portugalsko

K typickým portugalským suvenýrům se řadí kožené a korkové výrobky (klíčenky, rukavice či klobouky), vlněné koberce a přikrývky, ručně tkané krajky, dekorativní keramika a malované džbánky i výrobky z proutí. Symbolem štěstí a spravedlnosti je tzv. Barcelušský kohoutek. Pěknou památkou na výlet je také malá dlaždička „azulejo“ – můžete si vybrat z motivů navštívených míst nebo si na ni nechat namalovat obrázek na přání.

Portugalsko

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Portugalska platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Portugalska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Portugalska. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

 LETOVISKA

ALGARVE
Algarve – oblast, která nabízí nádherné nekonečné písčité pláže, malebné prostředí, zábavu, odpočinek ale také příjemné letní teploty. Ocitnete-li se v Algarve, jedné z nejoblíbenějších vyhledávaných turistických oblastí Portugalska, můžete říct, že jste na samém konci Evropy. Algarve leží v jižní části země, jeho pobřeží omývá Atlantský oceán a zdejší pláže jsou často označovány za jedny vůbec z nejkrásnějších v Evropě.

FARO
Hlavní město provincie a zároveň hlavní dopravní spojka nabízející přístav a v blízkosti i mezinárodní letiště, z něhož vedou všechny spoje přes město. Městečko nabízí mnoho historických památek a je velmi oblíbeným výletním cílem. Samotná procházka historickým centrem s jeho malebnými uličkami, arabskou vstupní bránou či katedrálou s její skvostnou zahradou vás nenechá chladnými. Město leží u pobřeží a spolu se svým přístavem je chráněno nízkými písečnými ostrůvky. Na ostrov se nachází nádherná přírodní rezervace. Městská pláž pak leží necelých 7 km od městečka, je tvořena poloostrůvkem a přístupná po mostě.

Portugalsko

QUARTEIRA
Z malé rybářské vesničky, jejíž kořeny sahají až do doby římské, se postupem času stala centrální a velmi důležitá část celé oblasti Algarve. Quarteira je proslulá především pro své nádherné písčité pláže a velmi kvalitní rybářské produkty. Oblíbenou částí, je Marginal, pobřežní promenáda obklopená palmami, vybízející k procházkám a posezení v jedné z místních taveren či barů.

VILAMOURA
Největší soukromé prázdninové letovisko v Evropě nabízí služby na vysoké úrovni a je jednou z nejprestižnějších oblastí v Portugalsku. Ubytování je zde nabízeno v hotelech vysoké úrovně, soukromých vilách nebo skvostných golfových resortech. Centrum dění je soustředěno do zdejšího přístavu, kde naleznete množství restaurací, barů a možností zábavy. Zdejší golfová hřiště na mezinárodní úrovni se stala světově známá.

ARMACAO DE PERA
Oblíbené prázdninové letovisko nabízí dlouho širokou písečnou pláž a veškeré služby včetně komfortu ke strávení příjemné dovolené. Naleznete zde množství barů, restaurací, obchodů se suvenýry ale také supermarketů. Letovisko je vyhlášené také pro množství míst nabízejících výtečnou zmrzlinu.

CARVOEIRO
Bývalá menší rybářská vesnička, která se živila lovem tuňáků, je v dnešní době oblíbeným vyhledávaným cílem převážně pro rodiny s dětmi. Ubytování je nabízeno převážně v apartmánech a okolí nabízí přívětivé ceny a možnosti k zábavě i posezení. Centrum není tak velké jako v okolních nabízených oblastech a nabízí klidnější atmosféru.

PRAIA DA ROCHA
Oblast vyhlášená pro svojí širokou pláž, kdy i v hlavní sezóně nabízí dostatek prostoru pro odpočinek a relaxaci. Na hlavní třídě, která se táhne nad hlavní pláží, naleznete různé bary, kavárny, restaurace, obchody i možnosti večerní zábavy.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Lisabon
  • Časový posun: -1 hodina

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +351
  • Velvyslanectví: Rua Pêro de Alenquer, 14; 1400-294 Lisboa
  • Telefon: +351 213 010 487
  • E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: Euro (€)

Mapa - Portugalsko


Nejlépe hodnocené hotely - Portugalsko

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím