Mauricius

Vysněná dovolená v tropickém ráji

  1. Eximtours.cz
  2. Mauricius

Vítejte na Mauriciu!

Vlajka Mauriciu

"Nejdřív byl stvořen Mauricius a potom nebe. A to nebe bylo kopií Mauricia“ napsal Mark Twain v roce 1896 v cestopise Po rovníku a vyjádřil tím pocit, jak většina turistů vnímá tento rajský ostrov. Bílé pláže, tyrkysové zátoky, velkolepé vodopády, chrámy, kostely, barevné trhy a koloniální vily ve francouzském stylu obklopené zelení – dovolená na Mauriciu je plná překvapení.

6 důvodů, proč navštívit Mauricius

  1. Léto po celý rok: tropické klima a poloha Mauricia na jižní polokouli poskytuje i během evropské zimy skvělé podmínky pro koupání a slunění.
  2. Božské pláže: bílý jemný písek, průzračný oceán a korálové útesy lákají k lenošení na pláži i aktivitám a vodním sportům.
  3. Úžasná příroda: tropický ráj s velkou biologickou rozmanitostí a mnoha přírodními atrakcemi.
  4. Mauricijská kuchyně: i v jídle se odráží pestrá směs kultur, které tvoří tento ostrovní stát – pikantní omáčka chutney, dušená masa, kari, polévka bujabéza, čerstvé ryby, tropické ovoce.
  5. Architektura: odrazem multikulturní směsice jsou i nádherné stavební památky – barevné hinduistické chrámy, orientální pagody, mešity, elegantní koloniální budovy.
  6. Zábava: nakupování, noční život a pohodoví usměvaví lidé.
Pláž Le Morne, Mauricius

Náš tip: Láká vás dovolená na Mauriciu? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Kam zamířit na Mauricius na dovolenou

Severní pobřeží a Grand Baie: oblast vyhlášená rušným životem a pozitivní energií, fantastickým výběrem vodních sportů (vodní lyžování, windsurfing, jachting, rybolov na hlubokém moři) a mnoha obchody a restauracemi.

Grand Baie

Prosperující turistická destinace v krásné zátoce, která si stále zachovává přátelskou atmosféru malého města. Bary a noční kluby v Grand Baie se rozjíždějí po půlnoci a pokračují až do ranních hodin.

Ruiny mlýna v Balaclavě, Mauricius
Průzračný indický oceán, Mauricius

Východní pobřeží a Belle Mare: je méně zastavěné a exkluzivnější než západní část, nabízí luxusní hotely a nádherné dlouhé pláže.

Belle Mare

Jedna z nejkrásnějších oblastí Mauricia, Belle Mare, se pyšní zářivě bílou pláží a smaragdovou lagunou, možnostmi mnoha vodních sportů a kvalitním 18jamkovým golfovým hřištěm.

Beau Champ

Krásné letovisko Beau Champ leží přímo naproti ostrovu Ille d Cerf, kde si můžete užít všechny druhy vodních sportů od parasailingu po vodní lyžování a den zakončit grilováním mořských plodů na pláži.

Belle Mare, Mauricius
Sedmibarevná zem v Chamarel

Jižní pobřeží a Bel Ombre: jih Mauricia je členitější než zbytek ostrova, divoký, krásný a autentický. Nabízí dramatické scenérie útesů a rozbouřeného moře. Zahrnuje sice méně „koupacích“ pláží, ale zato skvělé šnorchlování a potápění. Přitahuje lidi, kteří si chtějí užít klid daleko od davů.

Blue Bay

V zátoce s vyhlášeným mořským parkem a letoviskem Blue Bay si užijete jedno z nejlepších šnorchlování a potápění na Mauriciu.

Bel Ombre

Letovisko Bel Ombre, které vyrostlo na místě bývalé cukrové plantáže, nabízí luxusní hotely, perfektní zázemí, tropickou zahradu, nádhernou pláž a golfové hřiště.

Ovoce na trhu v Port Louis, Mauricius
Tropická pláž, Mauricius

Západní pobřeží a Flic en Flac: oblast s nádhernými bílými plážemi a romantickými západy slunce nad oceánem je ideální pro skvělé potápění, bezpečné koupání a vodní sporty.

Flic en Flac

Nejznámější a nejdelší pláž na západním pobřeží, chráněná před jihovýchodními větry, ideální pro plavání, šnorchlování, jízdu na kajaku a potápění. Palmami lemované pobřeží letoviska Flic en Flac je plné obchodů, restaurací a barů.

Trou aux Biches

Původní rybářská vesnice Trou aux Biches z 19. století se rozvinula v městečko s obchody a restauracemi, golfovým hřištěm a jednou z nejkrásnějších pláží ostrova s bílým pískem ve stínu stromů casuarina.

Le Morne

Oblast Le Morne, to je bílá pláž snů, laguna chráněná útesy a skvělé golfové hřiště na úpatí impozantní hory. Pláž je mj. skvělá pro kitesurfing a windsurfing.

Ryby na trhu v Port Louis, Mauricius
Všudypřítomné mauricijské opice

Otázky a odpovědi k dovolené na Mauriciu

Proč si vybrat zájezd na Mauricius?
Jaké letovisko na Mauriciu je nejhezčí?
Kde jsou nejhezčí místa na Mauriciu?

Všechny destinace - Mauricius

Mapa - Mauricius


Nejlépe hodnocené hotely - Mauricius