Mauricijské pláže: tropický sen v lagunách s bílým pískem

Tropické klima, tyrkysově průzračná voda a nekonečné bílé pláže s kokosovými palmami dělají z Mauricia plážovou destinaci snů.

Celý ostrov je obklopen korálovými útesy a lagunami s jemným pískem. Laguny jsou díky útesům chráněné před větrem a vlnami, takže koupání v nich je božské, stejně jako šnorchlování, potápění a další vodní sporty. Ideální podmínky pro dovolenou tu najdou rodiny s malými dětmi, laguny jsou relativně mělké a až na výjimky v nich nehrozí vlny ani silné proudy.

Pláž Mauricia

Je dobré vědět: Všechny pláže na Mauriciu jsou veřejné a to platí i pro hotelové pláže. Můžete směle navštěvovat i pláže u soukromých vil a resortů, i když se jejich majitelé mohou tvářit, že pláž je pouze pro jejich hosty. Fanoušci naturismu by měli vědět, že na Mauriciu není povolený nudismus a nejsou tu žádné nudistické pláže.

Pláže severního pobřeží Mauricia

Na severu Mauricia je největší koncentrace a rozmanitost pláží s množstvím aktivit, jako jsou vodní lyžování, windsurfing, plachtění, hlubinný rybolov atd. Pláže nabízejí i více turistických atrakcí a jsou ideální pro milovníky akční a poznávací dovolené.

Grand Baie

V nádherném smaragdovém zálivu Grand Baie je opravdu živo a najdete tu nejširší výběr vodních sportů na ostrově – od tandemových seskoků po plachtění a hlubinné rybaření.

Trou aux Biches

Asi 2 km dlouhou pláž Trou aux Biches chrání korálový útes, který dosahuje téměř až ke břehu. Čistá voda, hedvábný bílý písek a mírné proudy jsou ideální pro rodiny i fanoušky šnorchlování a potápění.

Pláž Pereybere

Pláž Pereybere s jemným bílým pískem je velmi oblíbená u turistů i místních. Díky tomu, že je voda v laguně poměrně hluboká a křišťálově čistá, si tu užijete skvělé opalování i šnorchlování.

Pláž Trou aux Biches, Mauricius
Pláž Peyrebere

Pláže východního pobřeží Mauricia

Podél východního pobřeží jsou pláže více panenské a méně přeplněné než pláže na severu. Okouzlující dlouhé a široké pláže s jemným bílým pískem jsou lemované zelenou vegetací. Počítejte ale s tím, že východní pobřeží je větrnější a jsou tu i silnější mořské proudy.

Pláž Blue Bay

Zátoka s křišťálově čistou vodou v mnoha odstínech modré – přes týden je pláž Blue Bay docela prázdná, o víkendech se ovšem zaplňuje místními obyvateli. Při pobytu na této pláži nezapomeňte navštívit mořský park Blue Bay Marine Park s unikátní sítí korálových útesů bohatých na mořský život.

Ile aux Cerfs

Nádherný ostrov Ile aux Cerfs se nachází uvnitř velké laguny na východním pobřeží, voda je tu klidná a neobyčejně průzračná, čistě bílé pláže rámují svěže zelené palmy. Pláže svádí k různým aktivitám, od jízdy na banánovém člunu až po pirátskou loď pro děti a golf na golfovém hřišti Ile aux Cerfs.

Belle Mare

Mnozí považují Belle Mare za nejkrásnější pláž na Mauriciu. Pláž je obklopena nedotčenou přírodou a má dlouhé úseky bílého písku lemované zelenými stromy kasuarinami.

Pláže Ile aux Cerfs
Belle Mare, Mauricius

Náš tip: Navzdory obrázkům bílých pláží s velejemným pískem si při zájezdu na Mauricius nezapomeňte vzít s sebou boty do vody. Některé pláže mohou obsahovat úlomky korálů nebo drobné kamínky, které nemusí být příjemné pro choulostivé nohy.

Pláže jižního pobřeží Mauricia

Jižní pobřeží je divoké, krásné, plné úžasných scenérií a členitější než zbytek ostrova. Je tu sice méně pláží ke koupání, o to více si užijete klid a skvělé šnorchlování i potápění.

Bel Ombre

Pláže kolem Bel Ombre jsou jedny z nejmalebnějších na Mauriciu díky nedotčeným úsekům jemného zlatého písku, tyrkysové laguně, svěží zeleni stromů a pobřežnímu korálovému útesu s rozmanitým podmořským světem.

Pláž Riviere des Galets

Pláž Riviere des Galets mezi městy Souillac a Bel Ombre nabízí neobvyklý kontrast k většině pláží na Mauriciu. Nejen kvůli velkým vlnám, tříštícím se o pobřeží, ale i pro neobvyklý povrch z vyleštěných černých oblázků.

Pláž St Félix

Kousek ráje s tyrkysovým mořem, bílým pískem a zelenými palmami. Vzhledem k silným mořským proudům a mnoha korálům je tato pláž vhodná spíš k dokonalému opálení daleko od přeplněných pláží Mauricia než ke koupání.

Pláž Bel Ombre, Mauricius
Pláž Riviere des Galets

Pláže západního pobřeží Mauricia

Západní pláže nabízejí jemný zlatavý písek, krásnou přírodu a možnost mnoha sportů. Je tu jak skvělé potápění, tak bezpečné koupání pro rodiny s dětmi.

Flic en Flac

Pláž Flic en Flac je 8 km dlouhý pás bílého písku v mělké tyrkysově modré laguně. Celé pobřeží Flic en Flac je poseto stromy přesličníky a je chráněno korálovým útesem, který blokuje mořské proudy, takže je skvělým místem pro děti a méně zdatné plavce.

Pláž Tamarin

Zátoka Tamarin Bay, pojmenovaná podle stromů Tamarind, je pokrytá směsí jemného zlatavého písku a drobných kamínků. Zátoka, která není chráněná korálovým útesem, je vyhledávaným místem surfařů. Největší atrakcí mauricijské pláže Tamarin jsou delfíni, se kterými si tu můžete „zaplavat“.

Pláž Le Morne

Pláž (4 km) u letoviska Le Morne s dramatickou scenérií hory, zářivě bílým pískem a průzračnou vodou, je díky povětrnostním podmínkám jednou z nejlepších kite a windsurfingových destinací na světě.

Pláž Flic en Flac na Mauriciu
Pláž Le Morne, Mauricius

Otázky a odpovědi ke koupání na Mauriciu

Které jsou nejkrásnější pláže Mauricia?
Jak vypadají pláže na Mauriciu?
Jaké se liší pláže v jednotlivých oblastech Mauricia?