Tunisko

Dovolená jako africká fantazie od bílých pláží k perlám pouště

Vítejte v Tunisku!

Vlajka TuniskaDesítky kilometrů písečných pláží, vyhřáté Středozemní moře, slunce, bohatá historie, architektonické památky, skvělá kuchyně s množstvím čerstvého ovoce, zeleniny a ryb a vstřícní lidé. To by klidně mohlo stačit pro báječnou dovolenou, ale Tunisko toho nabízí ještě víc.

Co všechno se dá podniknout na dovolené v Tunisku

  • Koupat se, slunit a lenošit na vyhlášených plážích. Ty nejpopulárnější najdete u pevninských letovisek Monastir, Nabeul, Hammamet nebo Sousse. Nádherné pláže má i jižněji položená Mahdia. Karibský šmrnc nabízejí pláže ostrova Djerba
  • Poznávat autentický život Tunisanů – nejlepší formou je návštěva místního souku, kde můžete nakupovat přímo od výrobců, ochutnávat místní speciality a obdivovat řemeslné výrobky. 
  • Dobrodružné povahy určitě nepohrdnou výletem do pouště. Objevit kouzlo Sahary z velbloudího hřbetu nebo prožít divokou jízdu po dunách ve čtyřkolce patří mezi nezapomenutelné zážitky. 
  • Filmoví fanoušci se mohou vydat po stopách Hvězdných válek. Místa, kde se natáčela slavná sága, najdete v berberských vesničkách v oblasti Tataouine (Ksar Haddada), u Matmaty nebo v Oung Jmel poblíž Nefty.
Pláže v Tunisku
Památky v Tunisku
Náš tip: Láká vás dovolená v Tunisku? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Tuniska.

Co musíte vidět a navštívit v Tunisku

Být v Tunisku a neprozkoumat centra starých měst (mediny) by byla velká škoda. Mimořádné kouzlo má medina ve městě Tunis, zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, podobně jako další medina v Sousse nebo Kairouanu. Nenechte si ujít ani římské koloseum v El-Jem, kde se natáčely scény filmu Gladiátor, projděte se malebnou modrobílou vesnicí Sidi Bou Said. Milovníci archeologie nesmí vynechat pozůstatky bájného Kartága a jedinečného fénického města Kerkouan.

Otázky a odpovědi o dovolené v Tunisku

Proč jet do Tuniska?
Jak je to s bezpečností v Tunisku?
Kde leží Tunisko?
Jak dlouho trvá let do Tuniska?

Všechny destinace - Tunisko

Mapa - Tunisko


Nejlépe hodnocené hotely - Tunisko