Jaké aktivity nepropást v Tunisku a kam se vydat?

Za sportem

Vedle klasických plážových vodních sportů, jako je windsurfing, plachtění nebo vodní lyžování, nabízí Tunisko i skvělé podmínky k potápění, zvlášť v oblasti Cap Bon u Tabarky, Bizerte, u Port el Kantaoui nedaleko Sousse nebo kolem útesů Ras Taguerness na ostrově Djerba. Místní potápěčská centra jsou na velmi dobré úrovni.
Potápění k vrakům lodí je v Tunisku velmi oblíbené

Za přírodou

Pro ty, kteří chtějí poznat autentické venkovské Tunisko, bude zajímavý národní park Ichkeul a jeho jezero, zapsané v seznamu UNESCO jako unikátní biosférická rezervace. Možnost pozorovat kolem 300 000 druhů stěhovavých ptáků a 200 druhů zvířat včetně buvolů se jen tak nepoštěstí.

Za dobrodružstvím

Výlety do pouště na velbloudech nebo čtyřkolkách jsou skvělou aktivitou a dobrodružstvím samy o sobě. Fanoušci filmové ságy Hvězdné války si k nim mohou přidat cíle, kde se natáčely některé díly série – Ksar Haddada a Ksar Oued Soltane v oblasti Tataouine (původní berberské opevněné vesnice), vesnici Matmata nebo Ong Jemal v hlubinách pouště Tozeur, kde stále stojí neporušené město Mos Espa. Jeho dostupnost ale není úplně jednoduchá, pro návštěvu se doporučuje prohlídka s průvodcem.

Za atmosférou

Není lepší způsob, než se brouzdat medinami starých měst, kde se živá tržiště střídají s klidem zapadlých uliček. Projít si slavnou medinu v Tunisu, Kairouanu nebo Sousse, dát si kávu nebo usrkávat mátový čaj v některé z desítek místních kavárniček. 
Ksar Ouled Soltane, Tunisko
Ruiny římského chrámu v Douze

Za památkami

Tady je nabídka Tuniska až marnotratná. Můžete kráčet po stopách bájného Kartága, objevovat podzemí římských domů ve starověkém městě Bulla Regia nebo ruiny města Dougga s berberskou, punskou, antickou i byzantskou minulostí. Žádný div, že i Dougga se dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Na zmíněném seznamu je i modrobílé městečko Sidi Bou Said, svaté město Kairouan nebo ohromující římské koloseum v El-Jem.

Otázky a odpovědi o aktivitách v Tunisku

Jaké aktivity se dají provozovat v Tunisku?
Co nejzajímavějšího navštívit na dovolené v Tunisku?