Djerba

Objevte s námi to nejkrásnější, co Djerba nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ DJERBA A ZARZISU!

Za solnou pánví Chott El Fejaj, uprostřed vod Středozemního moře, leží mystická zem, Djerba. Sympatický ostrůvek zdobí vzrostlá a svěží palmová vegetace a jeho více než 300 slunečních dnů v roce udělá radost všem odpočinek a pohodu hledajícím návštěvníkům. Dlouhé písečné pláže, vlídné zacházení, prodloužené léto, kvalitní a osvědčené hotely - to je dovolená na Djerbě. Nechte se okouzlit nedozírným, barvu měnícím mořem, které ostrov omývá ze všech stran, nastavte tvář djerbianskému slunci a všechny stíny zmizí.

Tunisko - Djerba

Kilometrové písečné pláže, klidné moře, palmové oázy, majestátní olivovníky, sluncem zalité dny, koně a oslíci pasoucí se v okolí malých vesniček, atmosféra pohody a tolerance, to jsou hlavní rysy největšího ze severoafrických ostrovů. Djerba už od samého počátku své existence proslula vysokou tolerancí, neutralitou a bezpečným a klidným zázemím, které nabízí svým návštěvníkům.

Tunisko - Djerba  Tunisko - Djerba

Ostrov má tvar želvy a nabízí mírnější podnebí než tuniská pevnina, vysokou vlhkost vzduchu, dlouhé léto a je tak ideální volbou pro všechny typy klientů. Ty nejhezčí pláže leží na severu ostrova (Sidi Mahrez), severozápad či jihozápad ostrova a Maják Taguermess s útesy jsou výzvou pro milovníky potápění. Nejmělčí moře je na jihu u tzv. Římské cesty (Al Kantara) a před městem Houmt Souk, kde mají své základny vyhlášené školy kitesurfi ngu. Nejúrodnější a nejzelenější oblastí jsou vesničky El May, Mahboubine a město Houmt Souk, které v sobě kombinuje kouzlo starého arabského města s působivými zastřešenými trhy (souky) a spleť modrobílých pitoreskních uliček, které svádí k posezení u místní speciality, šálku vynikajícího mátového čaje. Milovníkům dlouhých procházek po prázdných plážích udělá radost severní část ostrova nebo zátoka Sequia, známá také jako Modrá laguna, kde lze při troše štěstí nalézt zajímavě tvarované mušle. Při klidném moři lze pozorovat delfíny, kterých je v moři okolo Djerby několik desítek. Navíc milovníci adrenalinových sportů mohou na vodním skútru přijet na volném moři až k dovádějícím delfínům. Karety obrovské mají rády pláže v Aghiru a na Zarzisu. Jejich líhnutí však nelze prozatím pozorovat. Krásné světlo, dechberoucí východy a neopakovatelné západy slunce nad Sidi Jmour jsou výzvou pro fotografy. Golfi stům udělá radost 27jamkové hřiště, na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, cyklisté, běžci, bruslaři na in-linech (nutno přivézt s sebou), tak i dobrodruzi, ale i ti, kteří vyhledávají klidná zákoutí a soukromí. Nechte se okouzlit Djerbou a možná, podobně jako druzi bájného hrdiny Odyssea, zatoužíte zůstat a už nikdy neodjet.

Tunisko - Djerba  Tunisko - Djerba

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách organizovaných CK do Tuniska není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady (víza) k cestě do Tuniska, a to u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Děti mohou cestovat jen s vlastním pasem. Občané ČR a SR, kteří cestují individuálně a mají koupenou pouze samostatnou letenku, nemusí mít vízum, a to za předpokladu, že disponují platným cestovním pasem, a jejich pobyt na území Tuniska nepřekročí 90 dní. Pokud bude pobyt delší, musí si klient zajistit individuálně vstupní vízum na Tuniské ambasádě. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

ZDRAVÍ A OČKOVÁNÍ

Při cestách do Tuniska není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Tunisko - Djerba  Tunisko - Djerba

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí, v případě 11 denního zájezdu 10 nocí, v případě 12 denního zájezdu 11 nocí, v případě 15 denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

HOUMT SOUK
Největší město ostrova a pomyslné správní středisko, která bývá také někdy označováno jako hlavní město Djerby. Obývá ho na 44 500 obyvatel a leží nedaleko letiště. Jeho název v překladu znamená "tržiště" nebo "místo trhu" Návštěvníky upoutá živorodostí, modrobílými malebnými uličkami, které jsou plné nejrůznějšího zboží, dílniček zručných tkalců, klenotníků. Ojedinělá rybí aukce, orientální atmosféra, vůně roztodivného koření, to vše nabízí návštěva rozlehlého tržiště v centru města. Nechte se zlákat ke koupi ručně vyrobeného košíku či klobouku, šperku nebo kusu keramiky, a nezapomeňte na smlouvání, které k takovémuto nákupu neodmyslitelně patří. Téměř na každém rohu zaujme pozornost návštěvníka mešita. Jejich mystickou krásu však můžete obdivovat pouze zvenčí. K nejvýznamnějším patří Mešita cizinců a Mešita Turků, které je také vynikajícím orientačním bodem. Neúplná by byla vaše návštěva bez procházky k přístavu, kde se tyčí majestátní pirátská pevnost Borj el Kebir.

MIDOUN
Menší městečko ve vnitrozemí, cca 5 km od pobřeží. Pro množství obchůdků, kavárniček a snadnou dostupností je oblíbeným místem pro strávení příjemného odpoledne. Každý týden se zde konají tradiční trhy, kde seženete ať už čerstvé ovoce, bylinky, kožené výrobky, koření i např. živého velblouda. Po nákupech a smlouvání přijde vhod šálek osvěžujícího mátového čaje v některé z tradičních kaváren.

AGHIR
Zhruba tří kilometrová zóna rozkládající se na jihovýchodním pobřeží od Modré laguny směrem k Římské cestě. Široké písčité pláže, místy kamenité předěly a dna.

GUELLALA
Malebná hrnčířská vesnička, ležící v jižní části ve vnitrozemí. Umění hrnčířské výroby se zde dědí z generace na generaci, tamější rodiny do dnešního dne hovoří tajemným berberským dialektem. Tamější specialitou je keramika medové barvy, která zaujme svoji jednoduchou krásou. Traduje se, že v dobách kdy jednotlivé vesničky na Djerbě musely odvádět tuniskému sultánovi vysoké daně, získala Guellala výjimku a daně mohla odvádět ve formě naturálií, které představovaly keramické výrobky. Nezapomeňte se při návštěvě zeptat na kouzelného velblouda!

LA GHRIBA
Nádherná anebo zázračná..tak bývá přezdíváno synagoze, ukryté v malé vesničce Er Riadh. Současná komunita Židů na Djerbě čítá na necelé dva tisíce osob a ostrované jsou na mírumilovné po staletí trvající soužití patřičně hrdí. Podle tuniských rabínů jsou v synagoze uloženy prastaré svitky Tóry, psané na gazelí kůži.

ZARZIS
Nachází se 50 km od letiště Djerba, omývána smaragdovým mořem. S ostrovem Djerbou je spojován 7 km malebnou Římskou cestou, táhnoucí se napříč mořem. Má kvalitní hotely s osvědčenými službami. Nedaleko Zarzisu leží i kouzelný malý ostrov Biben s rybí farmou. Zkušení cestovatelé volí Djerbu, požitkáři Zarzis!

Tunisko - Djerba  Tunisko - Djerba

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Tunisko - Djerba

Mapa - Djerba

Nejlépe hodnocené hotely - Djerba

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím