Djerba

Dovolená v přívětivé oáze uprostřed Středomoří

Vítejte na Djerbě!

Znalci říkají, že Djerba je nejlepší tuniskou plážovou destinací: klima je mírnější než na tuniské pevnině, voda naopak teplejší, pláže se stovkami palem mají karibský půvab a nebývají přeplněné. Ostrov tvaru želvy, ležící v srdci Středomoří na jihovýchodě Tuniska, nabízí veškerá lákadla spojená s letní dovolenou plnou slunce.

Proč zvolit dovolenou na Djerbě? 

  • Pro mimořádně příjemné klima a nádherné pláže, které zdobí dlouhé úseky zlatého písku, palmy a čisté teplé moře.
  • Pro krásu ostrova, který nabízí: palmové háje, olivovníky, množství květin a barevných ptáků i některé z nedotčených zátok, připomínajících bájné zahrady Eden. Mimo to, Djerba se dokázala vyhnout nadměrné urbanizaci.
  • Pro přívětivost obyvatel a jejich tradice, barevné domy, úzké uličky, krámky a souky. Náboženské památky (mešity, kostely i synagoga) jsou důkazem tolerance a mírumilovnosti ostrova.
  • Pro místní gastronomii, ve které labužníci ocení tuniské sladkosti, plné medu, datlí a mandlí, grilované ryby, kuskus i tuniský salát.
  • Pro možnosti mnoha aktivit, od dlouhých procházek po prázdných plážích s pozorováním delfínů přes potápění, surfování a golf až po noční diskotéky.
Pevnost Borj el Kebir, Houmt Souk, Djerba
Pláž Sidi Mahrez, Djerba, Tunisko
Guellala, Djerba

Letoviska na Djerbě – kde prožít dovolenou

Houmt Souk

Největší město a centrum Djerby, Houmt Souk, okouzluje atmosférou starého arabského města se zastřešenými trhy (souky), mešitami, pirátskou pevností i spletí modrobílých uliček, plných řemeslných krámků i kavárniček, které svádí k posezení u místní speciality, šálku mátového čaje.

Midoun

Malebné městečko Midoun asi 5 km od pobřeží je jedním z mála míst v Tunisku, kde se stále mluví berbersky. Je vyhlášené svými týdenními trhy, kde seženete všechno od čerstvého ovoce přes keramiku, šperky, kožené výrobky a koření až po živého velblouda.

Aghir

Letovisko Aghir, tříkilometrový pobřežní pás na východě ostrova, zahrnuje několik plně vybavených hotelových komplexů s nabídkou lázeňských procedur a nejrůznějších vodních sportů. Pláže jsou tu dlouhé, písčité, s kamennými předěly nebo ostrůvky palem.
Modrá laguna, Djerba, Tunisko
Náš tip: Láká vás dovolená na Djerbě? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Djerbu.

Guellala

Malebné „hrnčířské“ městečko Guellala s obyvatelstvem převážně berberského původu je proslulé svojí keramikou, která se tu vyrábí už od doby Římanů. Specialitou jsou velké nádoby o objemu 300 l pro uchovávání obilí, datlí, olivového oleje a vody.

Zarzis

Letovisko Zarzis sice neleží na ostrově, ale s Djerbou ho spojuje sypaná hráz, tzv. Římská cesta. Od letiště v Djerbě je vzdálené asi 50 km.Zarzis je velmi klidné a příjemné rekreační středisko, obklopené olivovými a palmovými háji, s krásnými plážemi z nejjemnějšího zlatobílého písku.

Věděli jste? Djerba okouzlila i slavného francouzského romanopisce Gustava Flauberta, který ji v jednom ze svých románů popisuje jako „ostrov pokrytý zlatým prachem, zelení a ptáky, kde jsou citroníky vysoké jako cedry a vzduch je tak sladký, že brání umírání.“
Pláž Djerby, Tunisko
Ras R’mal, Djerba

Otázky a odpovědi k dovolené na Djerbě

Kam jet na Djerbu?
Čím je zajímavá Djerba?
Jak vypadá a kde leží Djerba?

Mapa - Djerba

Nejlépe hodnocené hotely - Djerba