Panama

Objevte s námi to nejkrásnější, co Panama nabízí.

VÍTEJTE V PANAMĚ!

Panamská vlajkaV Panamě si na své přijdou opravdu všichni – od milovníků odpočinku u nádherných pláží s bílým pískem, přes dobrodruhy toužící po poznávání úchvatné panamské přírody bohaté na deštné pralesy, národní parky, jezera, vzácnou faunu a flóru až po milovníky historických památek.

Panama

Panama – dovolená na křižovatce dvou oceánů a dvou kontinentů

Panama je v našem povědomí spojena většinou jen v souvislosti s Panamským průplavem, který v současnosti patří k nejvýznamnějším vodním cestám na světě. Vznikl přehrazením řeky Río Chagres a má délku 82 km. Díky němu je cesta mezi Atlantským a Tichým oceánem zkrácena až o několik dní. Panama ale nabízí návštěvníkům mnohem více! Vždyť více než jedna třetina rozlohy tohoto státu spadá pod některý z národních parků. Může se pochlubit stále zelenými panenskými pralesy, jezery, džunglemi, vzácnou faunou i flórou i mořskými živočichy. Nabízí půvabné pobřeží a ostrovy s nádhernými plážemi. K vidění je zde také velké množství koloniálních staveb, muzeí a parků.

Dovolená v Panamě – dobrodružství i pohoda

Panama má rozlohu o něco menší než Česká republika (77 082 km2) a pouze 3,17 miliónu obyvatel. V celé Panamě naleznete vlídné přivítání a přátelskou pohostinnost. Můžete zde vyzkoušet národní kuchyni, např. čtvercové tamales v banánové slupce, horké křupavé empanadas nebo panamskou populární pochoutku z ryby – ceviche. Mezi nejvyhledávanější místa Panamy patří její hlavní město Ciudad de Panama s nádherným historickým centrem přezdívaným „koloniální Panama“, zelenými parky, jež lákají k odpolednímu posezení v krásném prostředí, katedrálou San José, Panamským kanálem, muzeem průplavu a muzeem národní historie, prezidentským palácem, tržištěm a mnoha dalšími lákadly a atraktivitami.

Panama – skvělé nakupování i filmové kulisy

Vzhledem k relativně nízkým cenám považuje mnoho turistů město Panama za ráj nákupů. Původní staré město, známé jako Stará Panama, v 16. století vyhořelo – jeho pozůstatky naleznete cca 3,5 km západně od centra nového města. Doporučujeme zejména návštěvu Panamského kanálu a historického města Panama City, kde se natáčely scény z filmu s Jamesem Bondem Quantum of Solace.

Panama  Panama

Praktické informace pro zájezdy do Panamy

Zdraví a očkování

Při cestách do Panamy není vyžadováno žádné zvláštní očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Klima - oblečení

V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké, zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna, stejně jako v klimatizovaných prostorách, můžete využít i lehké pulovery, bundy nebo svetříky.

Mobilní telefony

Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GMS mobilních telefonů je z Panamy omezeno. O rozsahu a možnostech vašeho roamingu se informujte u vlastního mobilního operátora. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je však snadno dostupné zakoupení telefonní karty, která vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů.

Internet

Přístup na internet je většinou za poplatek a je uveden v popisu jednotlivých hotelů. V každém velkém městě fungují internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

Místní zvláštnosti ubytování

Hotelové pokoje jsou vybaveny dvojitýni postelemi (tzv. letiště) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds, přes širší queensize-beds, až po nejšiřší king-size-beds. V některých hotelech je současně uplatňována kategorie tzv. amerického dvoulůžkového pokoje se dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umísťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na posteli společně s rodiči.

Elektřina

V Panamě je střídavý proud napětí 110 V, americká norma zásuvek s plochými kolíky. Adaptéry tzv. přechodky je lépe si pořídit předem.

Pláže – plavání

Pláže písečné bílé. Mezi nejlepší pláže v Panamě patří Punta Chame Bay, Playa Blanca de Portobelo, nejnavštěvovanější pláží je Cayo Slipper. Téměř na všech plážích jsou velice dobré podmínky pro potápění a šnorchlování, to vše v průzračné čisté modré vodě a v obklopení bílých korálových útesů.

Vstupní formality do Panamy

Při turistických cestách do Panamy, není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní doklad musí mít minimální platnost 6 měsíců od data vstupu do země. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Upozornění - dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 2 990 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Aktuální podmínky vstupu - Panama

Panama  Panama

Nejkrásnější letoviska Panamy

Playa Blanca

Jedna z nejkrásnějších a dlouhých pláží se nachází u Tichého oceánu v provincii Coclé. Naleznete zde jeden z neprestižnější hotelů sítě Decameron - Royal Decameron Golf, Beach, Resort & Villas.

Ciudad de Panama

Leží u pobřeží Panamského zálivu, východně od Panamského průplavu do Pacifiku. Je politickým, kulturním a administrativním i ekonomickým centrem země. Spousta turistů by byla jistě překvapena siluetou mrakodrapů, kterou město nabízí a kterou je možné spatřit z velké dálky. Střed města je charakteristický nespočetnými obchůdky s módním zbožím z celého světa.

Panama  Panama

Důležité informace před dovolenou v Panamě

Zeměpisné údaje

  •     Hlavní město: Ciudad de Panamá
  •     Časový posun: -6 hodin, v době platnosti letního času -7 hodin
  •     Úřední jazyk: úředním jazykem v Panamě je španělština

Kontaktní údaje

  •     Telefonní předvolba: +507

Honorární konzulát ČR v Panamě

Consulado Honorario de la República Checa
Hotel Crowne Plaza, Ciudad de Panamá, Panamá

Kontaktní spojení:

Měna

  •     Měna: Panamská balboa (PAB) nebo americký dolar (USD)