Itálie

Objevte s námi to nejkrásnější, co Itálie nabízí.

Itálie je jedinečná pro každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejvíce navštěvovaným zemím světa. Pro návštevníky z České republiky je Itálie přitažlivá především nekonečnými plážemi, které omývá celkem 5 moří: Ligurské, Tyrhénské, Středozemní, Jónské a Jaderské a také svojí snadnou dostupností, kdy za méně než 2 hodiny letu se již ocitnete v kouzelném prostředí hebkých pláží, šumících palem a teplého moře... Navíc můžete počítat s kvalitní úrovní služeb a skvělou kuchyní.

 

Sicílie

Itálie má hodně co nabídnout svým turistům, je domovem olivového oleje, těstovin, výborného vína a zářícího slunce. Za svou popularitu vděčí Italská republika (Republica italiana) bohaté historii, která se do její krajiny otiskla množstvím úchvatných památek, půvabné a rozmanité přírodě, tvořené velehorskými štíty i mořským pobřežím a přátelskému lidu, který si vás získá svou jižanskou bezstarostností a impulzivností. Najdete zde bezpočet malebných míst, která nemůžete minout bez povšimnutí, tisíce historických památek, římských ruin i renesančních paláců. Vaší pozornosti předkládáme 4 italské lahůdky k výběru pro báječnou dovolenou.

Na každém návštevníkovi záleží, jak se rozhodne strávit svoji dovolenou. Itálie k tomu dává nepřeberný výběr možností. Fascinující příroda a neuvěřitelné množství kulturních památek jsou velkou výzvou nejen plážové dovolené. Byla by přece škoda neprojít se uličkami sicilské Taorminy či nevykoupat se na unikátních syrakuských plážích z bílého písku, do kterého kreslil Archimedes svoje kruhy… nebo snad odjet z Kalábrie bez večerního ruchu v uličkách městečka Tropea, které visí na skále nad mořem jako ptačí hnízdo, či bez pohledu na zadýmený kužel Stromboli při západu slunce z terasy některého vyhlídkového baru na Capo Vaticano.

  ITÁLIE / STŘEDOZEMNÍ MOŘE

Itálie

  KALÁBRIE

S její jedinečnou polohou na samém jihu Apeninského poloostrova mezi okouzlujícím Jónským a uklidňujícím Tyrhénským mořem, kde jsou impozantní vápencové útesy „obrostlé” historickými městečky střídány plážemi podél nádherného tyrkysu moře, z něhož se jako hřbety obrovských velryb tyčí Liparské ostrovy se zdálky viditelnou sopkou Stromboli.

Itálie Kalábrie  Itálie Kalábrie

  SICÍLIE

S její úžasnou přírodou, z níž nelze nevzpomenout dominantní sopku Etnu a pláže z černého lávového písku, stejně jako s historií a kulturou viditelnou na každém kroku, ať už v Syrakusách, Catanii, Palermu či Taormině.

Sicílie  Sicílie

  ISCHIA

Nevelký ostrov ležící v Neapolském zálivu, často také nazývaný jako ‚‚stále zelený ostrov”. Láká návštěvníky především svou krásnou přírodou, termálními prameny a slunnými plážemi. Ostrov nabízí možnost rekreace, zotavení i poznání. Patří mezi jedno z nejkrásnějších míst Itálie.

Ischia  Ischia

  SARDINIE

Sardinii proslulý „Zelený smaragd“ a druhý největší italský ostrov ve Středozemním moři. Najdete zde prý ty nejkrásnější pláže v Evropě. Pobřeží ostrova je rozmanité a malebné, najdete zde jak majestátné strmé útesy, tak mělké zátoky s nejjemnějším bílým pískem lemované svěží zelení. Sardinie kromě neobyčejné přírody nabízí i množství historických památek a spolu s krásným počasím, které zde trvá až do konce září, z ostrova činí oblíbený cíl turistů z celého světa.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

Upozorňujeme na skutečnost, že v hotelových bazénech v Itálii může být vyžadováno nošení koupací čepice.

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách na www.mzv.cz.

Vyberte si podle své chuti a přání a mějte krásnou dovolenou v Itálii. SALVE, ITALIA!

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

Mapa - Itálie


Nejlépe hodnocené hotely - Itálie

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím