Kalábrie

Dovolená v evropském Karibiku

Vítejte v Kalábrii!

Kalábrie je jednou z nejúchvatnějších a nejmalebnějších částí Itálie. Díky své poloze v samé špičce apeninské boty a absenci průmyslu těží z nádherné divoké přírody a mimořádně čistého moře. Oblast, léta považovaná za jednu z nejchudších oblastí Itálie, se tím vyhnula nadměrné turistické zástavbě a dovolená v Kalábrii dnes může nabídnout své členité pobřeží v neporušené kráse.

6 důvodů pro dovolenou v Kalábrii

  • Panensky nedotčená příroda, divoká krása pobřeží a průzračné azurové moře
  • „Karibské“ pláže s bílým pískem, které patří k nejkrásnějším v Itálii
  • Subtropické klima, příjemné ke koupání od května do října
  • Množství aktivit: potápění, šnorchlování, výlety lodí s průhledným dnem, mořský kajak apod.
  • Památky, muzea, archeologická naleziště i rozkošné středověké vesnice hnízdící na útesech
  • Kalábrijské kulinářské speciality, plody moře, domácí těstoviny, zmrzlina tartufo
Mapa z HP
Úsek pláže u Pizzo Calabro s kostelíkem Piedigrotta
Zmrzlina Tartufo, Kalábrie

Jaké letovisko v Kalábrii si vybrat?

Tropea

Jedno z nejkrásnějších letovisek pro dovolenou v Kalábrii, město Tropea, uhnízděné na vrcholku impozantního útesu v zálivu sv. Eufemie v Tyrhénském moři, nabízí božské pláže podél Costa degli Dei, koupání v průzračném moři i labyrint okouzlujících uliček v centru města.

Pizzo

Pizzo Calabro, další kouzelné město shlížející do zálivu sv. Eufemie z vysokých útesů, překvapí krásným historickým centrem s mnoha kostely, středověkým hradem, kostelíkem v jeskyni na pláži a ikonickou pochoutkou, čokoládovou zmrzlinou „tartufo“.

Marina Di Zambrone

Marina di Zambrone, menší turistické letovisko na pobřeží Tyrhénského moře v zálivu sv. Eufemie, se pyšní 4 km dlouhou členitou pláží s bělostným pískem a krystalicky čistým azurovým mořem. Pláž v Zambrone se dlouhodobě řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

Moře u Tropea, Kalábrie, Itálie
Náš tip: Láká vás dovolená v Kalábrii? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Kalábrie.

Capo Vaticano

Skalnatý mys Capo Vaticano (se stejnojmenným letoviskem) ocení návštěvníci, kteří milují divoké moře, panenskou přírodu a klid. Pobřeží s malými zátokami s bílým pískem a křišťálovým mořem, které se od Capo Vaticano táhne na obě strany, je známé pro svoji mimořádnou krásu jako Costa degli Dei (Pobřeží bohů).

Capo Rizzuto

Trumfem vyhledávané turistické lokality Capo Rizzuto na jónském pobřeží je kromě nádherných pláží i chráněná přírodní mořská rezervace a městečko Capo Rizzuto s mohutným aragonským hradem.

Capo Vaticano, Kalábrie, Itálie
Le Castella, Capo Rizutto, Kalábrie

Lamezia Terme

Malebné přímořské kalábrijské letovisko Lamezia Terme s mezinárodním letištěm, proslulými termálními lázněmi „Terme di Caronte“, nádhernými plážemi a mnoha skrytými zátokami je plné historických památek z dob řeckého, římského a normanského osídlení.

Sant Adrea Dello Ionio

Sant'Andrea Apostolo dello Ionio je okouzlující město s výhledem na nádherný záliv Squillace v Jónském moři. Na dovolené v Kalábrii vás uchvátí bílou „karibskou“ pláží a nádherným okolím s olivovými a citrusovými háji, vinicemi a zahradami.

Středověké město Scilla, Kalábrie, Itálie

Otázky a odpovědi k dovolené v Kalábrii

Jaká jsou nejhezčí místa v Kalábrii?
Jaké je podnebí v Kalábrii?
Jak vypadá a kde leží Kalábrie?
Kolik obyvatel a jakou rozlohu má Kalábrie?

Mapa - Kalábrie

Nejlépe hodnocené hotely - Kalábrie