Kalábrie

Objevte s námi to nejkrásnější, co Kalábrie nabízí.

KALÁBRIE - KARIBIK V EVROPĚ!

Kalábrie patří mezi nejžádanější turistické oblasti celého Středomoří. Idylicky krásnou krajinu s překrásnými přírodními scenériemi i majestátními horami v nejjižnější části Apeninského poloostrova umocňuje smaragdově průzračná mořská voda, která se řadí k nejčistším v Evropě. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality.

Itálie Kalábrie

Kalábrie je obklopena dvěma moři, z východu region omývají vlny Jónského moře a ze západu moře Tyrhénského. Celková délka pobřeží činí 780 kilometrů. Mají pláže s jemným pískem, výborné podmínky pro milovníky potápění i pitoreskní městečka. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy vás jednodušše uchvátí. Ideální období zde vládne od května do července, kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30 °C. V červenci, a především v srpnu, teplota dosahuje 40 °C. V listopadu už bývá v horách napadlý sníh, ale moře je ještě teplé, má kolem 20 °C. Centrem Kalábrie je historické městečko Tropea, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Místní uličky lákají k procházce zejména večer, kdy zde můžete nakoupit různé suvenýry a nasát místní atmosféru. Nejkrásnější oblast Kalábrie nese název Capo Vaticano. V těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a křišťálově průzračnou vodou. V naší nabídce si můžete vybrat několik hotelů, které jsou situovány přímo v této vyhledáváné oblasti.

Itálie Kalábrie  Itálie Kalábrie

Nezapomenutelné jsou i podvečery s pohledem na blízké Liparské ostrovy se stále činnou sopkou Stromboli, která je nejaktivnější sopkou v Evropě. Fakultativně můžete s námi vyplout na ostrovy Vulcano, Lipari i Stromboli, nebo trajektem proplout do „země, kde kvetou citronovníky”, na Sicilii, do Taorminy. Kalábrie se může pochlubit velmi rozmanitou a pikantní kuchyní. Ve zdejších chutích a vůních se mísí pevnina s mořem. Jsou silné a pronikavé, od palčivé vůně papriček až po sametově jemnou vůni medu z pomerančových květů, sladce cukrovou vůni cibule z městečka Tropea či bohaté aroma sýrů ze svahů Monte Poro. Kalábrie je typická pěstováním různých druhů paprik, malých i větších papriček a feferonek (pepperoncino) všech velikostí a barev. Feferonky jsou součástí mnoha světových specialit, ne nadarmo je gastronomie jižní Itálie vyhlášená mezi gurmány celého světa.

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Itálie Kalábrie  Itálie Kalábrie

 CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká přeprava Praha – Lamezia Terme – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč/ pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby, pobytová taxa (v popisu hotelu).

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

 LETOVISKA

Kalábrie

LAMEZIA TERME
Lamezia Terme, město rozprostírající se mezi horami a mořem se člení do 3 částí – Nicastro, Sambiase a San Eufemia. Jak již z názvu města vypovídá, naleznete zde termální prameny, zvané "Terme di Caronte", románského původu. Lamezia nabízí kromě mezinárodního letiště různé nákupní možnosti a také spoustu možností zábavy.

CAPO VATICANO
Capo Vaticano – letovisko ležící v nádherné rekreační oblasti v jižní části Kalábrie a nachází se nedaleko historického italského města Tropeo. Capo Vaticano uchvátí každého velmi členitým pobřežím, kde skály prudce padající do moře a střídají se zátokami s písečnými plážemi s křišťálově průzračnou vodou. Kromě koupání na rozmanitém pobřeží Capo Vaticano jsou zde i ideální podmínky pro potápěče. Zdejší pobřeží nabízí překrásné pohledy na nedaleké Liparské ostrovy s impozantní sopkou Stromboli.

TROPEA
Tropea, jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochází z řecko-normanské doby. Z ní se dochovalo nepřeberné množství historických památek, jako např. normanská katedrála z 11. st., kostel Sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, kostel Sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města. Pobřeží je vyhledáváno kvůli křišťálovému moři a plážím s bílým jemným pískem zpestřeným výskytem skalnatých útesů. K vaší spokojenosti přispěje i mnoho zábavních podniků a restaurací s místními specialitami.

PIZZO
Městečko Pizzo je jedním z historicky nejznámějších měst jižní části Itálie. Gastronomickou specialitou je místní čokoládovo-oříšková zmrzlina Tartufo, která zde před více jak 100 lety vznikla. Její název pochází z podoby této zmrzliny, která připomíná lanýže, což je vzácná pochutina, typ houby, kterou hledají v lesích speciálně vycvičení psi. Jedná se o zmrzlinovou kouli tvořenou oříškovou a čokoládovou zmrzlinou, uvnitř které je tekutá čokoláda a celá je obalené v kakau.

ZAMBRONE / MARINA DI ZAMBRONE
Prázdninová lokalita na pobřeží Tyrhénského moře se nachází přibližně 5 km od Tropea a patří k nejoblíbenějším místům ke strávení dovolené v Kalábrii. Svou oblibu čerpá především díky jedinečné široké písečné pláži v délce skoro 3 km, která lemuje celé letovisko.

CAPO RIZZUTO
Vyhledávaná turistická oblast ležící na Jónském pobřeží, známá díky křišťálově modrému moři a krásným písečným zátokám. V této lokalitě se nachází největší chráněná přírodní mořská rezervace v Jižní Itálii. Oblíbeným cílem výletů je městečko Le Castella, kde na pobřežním ostrůvku u města stojí mohutný aragonský hrad.

SANT ANDREA DELLO JONIO
Oblast na západním Jónském pobřeží, jež je lemována více než 10 km dlouhým úsekem krásné široké písečné pláže, nabízející skvělé koupání na zcela otevřeném moři. Podle legendy právě v těchto místech ztroskotal bájný Odysseus při návratu na rodnou Ithaku.

Itálie Kalábrie  Itálie Kalábrie

Mapa - Kalábrie

Nejlépe hodnocené hotely - Kalábrie

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím