Kalábrijské pláže: kouzlo Karibiku s evropskou romantikou

Díky své poloze na jihu Apeninského poloostrova má Kalábrie velmi dlouhé pobřeží (800 km), které omývá ze západu Tyrhénské a z východu Jónské moře. Pláže, pokryté bílým nebo zlatým pískem, patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Najdete tu jak široké dlouhé pláže, tak romantické zátoky mezi útesy, dosažitelné pouze po moři. Nejhezčí částí kalábrijského pobřeží je úsek obklopující mys Capo Vaticano zvaný Costa degli Dei (Pobřeží bohů).

Pláž u Tropea, Kalábrie

Nejkrásnější pláže Kalábrie

Tropea

Jedinečné pláže pod útesem Tropea se vyznačují jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou, ve které jsou vidět nejjemnější detaily podvodní flóry a fauny. Dno u břehu je písčité s drobnými oblázky a svažuje se poměrně rychle. Můžete si vybrat mezi organizovanými úseky pláže (Rotonda, Cannone), nebo odlehlejšími místy jako Convento nebo Grotte del Cavaliere.

Scilla

Rozlehlá oblázková pláž leží u starého rybářského města Scilla, které bylo podle Homérovy Odyssey domovem šestihlavé obludy Skylly střežící Messinskou úžinu. Je perlou kalábrijského pobřeží zvaného „Costa Viola“ pro barvu vody, která přechází z modré v temně fialovou.

Pláže Tropea, Kalábrie
Rybářské město Scilla, Kalábrie, Itálie

Soverato

Jedno z nejlepších míst pro rodinnou rekreaci, nekonečná pláž na jónském pobřeží se sněhově bílým pískem a bujnou středomořskou vegetací. Moře je průzračné s viditelným dnem a mimořádně teplé (28–30 °C), není problém si půjčit sportovní vybavení nebo najít v blízkosti otevřenou restauraci.

Capo Vaticano

Mezi ikonické pláže Capo Vaticano, táhnoucí se podél pobřeží Costa degli Dei, patří centrální pláž Grotticelle s jemným bílým pískem a oblázky a mírně se svažujícím dnem. Přes svoji popularitu nejsou pláže Capo Vaticano přeplněné ani v hlavní sezóně.

Pláž Groticelle, Kalábrie
Jedna ze skrytých pláží na Capo Vaticano, Kalábrie, Itálie

Marina di Zambrone

Romantická, 4 km dlouhá členitá pláž s bílým pískem a neuvěřitelně průhledným mořem leží na západě Kalábrie. Je oblíbená u potápěčů a řadí se k 10 nejkrásnějším plážím Itálie.

San Nicola Arcella

Lahůdkou pro milovníky neobvyklých zážitků je několik pláží San Nicola Arcella na severozápadě Kalábrie, které si získaly popularitu díky skalnatým útvarům vyrůstajícím z moře. Nejoblíbenější z nich je pláž Grotta dell'Arco Magno.

Pláž Grotta dell'Arco Magno, Kalábrie, Itálie
Pláž v Zambrone, Kalábrie

Koupací sezóna v Kalábrii aneb kdy jet?

Nejlepší doba pro dovolenou na plážích Kalábrie začíná červnem a končí polovinou října. V této době je moře vyhřáté na 23–26 °C a dlouhé dny s téměř 11 hodinami slunečního svitu jsou ideální pro koupání i vodní sporty. Nejteplejším měsícem je červenec s 31 °C (voda 26 °C), ještě v listopadu si moře udržuje teplotu 20 °C.

Otázky a odpovědi ke koupání v Kalábrii

Jak vypadají pláže v Kalábrii?
Kde se vyskytují nejhezčí pláže Kalábrie?
Kdy je nejlepší čas na koupání v Kalábrii?

Soverato