Italské pláže: svůj ideál si vybere každý

Italské pobřeží se táhne 7 600 km a každá jeho část může nabídnout jiné zážitky s koupáním. Stovky italských pláží každoročně získávají „modrou vlajku“, na druhé straně je dobré vědět, že na některé pláže se vybírá vstupné a někde je vstup podmíněný pronájmem slunečníku s lehátkem. V hotelových bazénech může být vyžadováno nošení koupací čepice.

Kalábrie, pláž Tropea
  • Pláže Jadranského moře jsou nekonečně dlouhé a široké, s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody. Letoviska Bibione, Caorle nebo Rimini patří mezi nejoblíbenější cíle českých turistů pro snadnou dostupnost i charakter pláží, vhodných pro rodiny s malými dětmi, možnost zábavy i atraktivních výletů.
  • Pobřeží Tyrhénského mořeje více členité, zubatější a rozmanitější. Skalnaté úseky se střídají s rovinami, pláže jsou užší a často vklíněné mezi útesy. Mezi oblíbené destinace patří Toskánsko s ostrovem Elba nebo neapolské ostrovy Ischia a Capri.
  • Na jihu Itálie najdete nepřelidněné pláže všeho druhu, jak pláže karibského typu, tak romantické skalnaté laguny s útesy a jeskyněmi. Pobřeží Kalábrie, Sardinie i Sicílie vás uchvátí čistou průzračnou vodou, krásou přírody i možností koupání od dubna do října.

7 nejlepších pláží, kterým dávají přednost sami Italové

Pláž Pelosa ve Stintinu na Sardinii patří mezi italské hvězdné pláže, s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do vody. Mělkým mořem se dá přebrodit na blízký ostrůvek.

Cala Goloritzé na Sardinii je tak krásná, že v roce 1995 byla vyhlášená za „Národní monument Itálie“. Malá pláž se pyšní pískem barvy slonoviny a neuvěřitelně průhledným mořem.

Pláž Pelosa, Sardinie
Cala Goloritzé, Sardinie

Pláž Scala dei Turchi na Sicílii je skutečně originální. Do moře vyčnívá obrovská plochá bílá skála erodovaná mořem, které tu má neskutečnou barvu.

Baia dei Saraceni, ověnčená Modrou vlajkou, patří mezi nejmalebnější místa v celé Ligurii.

Scala dei Turchi „turecká skála“ na Sicílii
Baia dei Saraceni, Ligurie

Cala Bianca v národním parku Cilento je perlou tyrhénského pobřeží a vyhledávanou destinací pro rodiny s dětmi.

San Vito Lo Capo na Sicílii je rájem pro rodiny s malými dětmi, za vše hovoří ocenění Modrou vlajkou i cena italských pediatrů.

Cala Violina ve Scarlinu je asi nejkrásnějším místem Toskánska. Jedná se o pohádkovou zátoku s jemným bílým pískem a průzračnou vodou, kterou obklopuje zeleň. 

Otázky a odpovědi k Itálii

Kde v Itálii jsou nejkrásnější pláže?
Jaké pláže jsou nejvhodnější pro malé děti?
Jak se liší pláže Jaderského a Tyrhénského moře?
Kde je nejčistší moře v Itálii?