Lyžování v Itálii

Kde si s rodinou i kamarády užijete pohodovou lyžovačku? Pojeďte s námi letos do Alp v Itálii a zažijte zimní dobrodružství i vy!

V oblíbených zimních střediscích, jako jsou Livigno, Val di Fiemme, Bormio nebo Kronplatz pro vás máme komfortní ubytování kousek od širokých udržovaných svahů. Prima lyžování si tu vychutnáte, ať už jste profíci, nebo úplní začátečníci. Snowboardisti se navíc budou mít šanci předvést i v místních snowparcích.

Itálie vás ale dostane hlavně svou vynikající kuchyní. Vychutnáte si třeba čerstvou pizzu nebo pořádnou porci výtečných těstovin.

Tak neváhejte a pojeďte s námi!

Itálie - lyžování

Itálie je k lyžování přímo stvořená, o čemž svědčí rok od roku stoupající počet návštěvníků lyžařských středisek. Během rozvoje lyžování v Itálii byla některá střediska postupně propojována pomocí lanovek a vleků. Vzniklo tak spojení čtyř středisek v rámci Dolomiti Superski známé jako Sella Ronda nebo přeshraniční Via Lattea (Mléčná dráha) propojující italská střediska s francouzským Montgenevre. Skiareály se pyšní širokou paletou sjezdovek různého druhu, délky a strmosti čítající více než 3 000 kilometrů.

 

 

Itálie

V každém stredisku vás čeká v průměru 60 kilometrů lyžařských tratí. Italští provozovatelé středisek poskytují vysoce nadstandardní servis. Vždy dbají na výbornou upravenost sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány, takže vás nečeká nemilé překvapení v podobě holých strání. Na sjezdovky vás dopraví moderní sedačkové lanovky a gondoly, které zajištují rychlou a pohodlnou cestu. Lyžařských vleků je v Itálii minimum. Díky přítomnosti ledovců a vysoké nadmořské výšce zde můžete lyžovat po celé zimní období. Běžkaři ocení mnoha kilometrové běžecké tratě, na kterých se budou moct kochat nádhernou panenskou přírodou. Ani příznivci „jednoho prkna” a extrémního lyžování nepřijdou v Itálii zkrátka. Pro ně jsou připraveny snowparky a mnoho volných terénů.

Itálie  Itálie

Kromě lyžování můžete vyzkoušet horolezectví na zamrzlých vodopádech, jízdu na sněžných skútrech, skoky na lyžích a mnoho dalších zimních sportů a radovánek. Z hlediska ubytování si můžete vybrat ze široké nabídky pohodlných hotelových pokojů a prostorných komfortně zařízených apartmánů. Od většiny hotelů a apartmánů je nutno dojíždět na sjezdovky skibusem, najdou se však i ubytovací kapacity přímo na sjezdovkách. Hotely nabízejí výhodné slevy pro rodiny s dětmi. Nesmíme také zapomenout na vynikající italskou kuchyni a nabídku beauty a wellness aktivit, která je nedílnou součástí mnoha hotelů. Závěrem je nutno zmínit, že italská střediska jsou pro české lyžaře velmi snadno dostupná, cesta trvá šest až osm hodin. Během cesty si vychutnáte nádherná panoramata italských hor, jejich klida sluneční paprsky, které zde svítí v průměru 300 dní v roce.

Termín pobytu
Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem, který je určen datumem v ceníku.

Časy nástupu a odjezdu
Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14. hodině, nejpozději však do 20. – 23. hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10. hodiny dopolední, ne však před 7. hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20./23. hodinou a 7. hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

Ubytování
Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

*   velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
**   jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
***   objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
****   objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
*****   hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.


Stručná charakteristika ubytování v apartmánech

Mono   obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo   ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo   2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Quadrilo   3 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením


Itálie  Itálie

Infant
Infant 0–1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou konfortu ubytovaní.

Kauce (apartmány)
V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

Závěrečný úklid
Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě – viz popis jednotlivých apartmánů.

Parkování
Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

Internet/Wi-Fi
Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotel nabízí často Wi-Fi připojení vy vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

Skibus
Skibus je zpravidla zpoplatněn (orientačně cca € 2/osoba/jízda). V některých střediscích je zdarma pokud má klient platný skipas (např. Bormio, Livigno) či místní regionální kartu (např. Kronplatz, Fiemme). V některých oblastech bývá zdarma (např. Val di Sole). Upozorňujeme, že tato informace včetně příkladových středisek je pouze orientační a nezávazná, uvedená pravidla se mohou měnit a CK na ně nemá vliv.

Skipasy
U destinace Itálie je možno přikoupit skipasy pro vybraná střediska a hotely (vždy formou volitelného příplatku k ubytování, nelze samostatně). Ceníky skipasů, které lze takto přikoupit předem u Exim tours, jsou prezentovány na úvodní straně příslušného střediska i v proklicích zde viz níže. Pokud je k hotelu možné přikoupit skipas, je tato informace uvedena i přímo v popisku konkrétního hotelu v záložce "Sportovní aktivity za poplatek". Vždy se jedná o skipasy na 6 dní (neděle-pátek pro pobyty s ubytováním sobota-sobota; pondělí-sobota pro pobyty s ubytováním neděle-neděle). Příslušný skipas lze pak vybrat formou volitelného příplatku v kalkulaci ceny po prokliku na webu "pokračovat v kalkulaci" u konkrétní hotelové nabídky.
Na skipasy klienti obdrží s odbavením voucher, na základě kterého jim budou skipasy vydány na příslušné pokladně, či skipas kanceláři (skipass office) ve středisku. Skipas pro dítě je zdarma pouze v doprovodu 1 dospělé platící osoby. Při vyzvednutí skipasu budete požádáni o kauci cca 5 EUR/skipas.

V sezoně Zima 2019-2020 nabízíme k zakoupení přímo u CK následující typy skipasů:
6 dní - Fiemme-Obereggen, Kronplatz-Plan de Corones, Paganella, Paganella Combi, Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta, Superskirama, Bormio. Ceník skipasů ZDE

Sjezdové tratě a přepravní zařízení
Sjezdové tratě se značí třemi typy, které se liší svojí obtížností a barvou. Modře někdy zeleně značené sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. Červené sjezdovky jsou určeny pro středně zdatné lyžaře a černé sjezdovky jsou určeny pro zkušené lyžaře. Úprava sjezdových tratí vzhledem k bezpečnosti lyžařů je prováděna většinou v brzkých ranních hodinách. Areály mohou nabízet několik typů přepravního zařízení - vlek, sedačka a gondola (uzavřená).

Itálie  Itálie

Důležité upozornění
Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Může se jednat především o přemístění, zrušení či pozměnění skibusových zastávek nebo jejich tras, nedostupnost např. snowparků nebo některého přepravního zařízení a drobné odchylky v rozsahu či formě stravování, složení lůžek, služeb nabízených za poplatek apod. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb může být omezenou věkovou hranicí. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Několik upozornění při používání přepravního zařízení
Je důležité dodržovat bezpečnostní doporučení vždy umístěné u vchodu do lyžařského areálu, většinou v několika světových jazycích. Musí se dodržovat všechna pravidla areálu, jejich porušení může být i pokutováno.
K 1. lednu 2005 byl vydán italský zákon, který všem dětem do 14 let dává za povinnost používat předepsané lyžařské přilby. V ostatních lyžařských zemích je přilba pro děti pouze doporučována.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně je zahrnuto: ceny zahrnují pouze ubytování se stravováním uvedeným v popisu každého ubytovacího subjektu. Hotely, penziony obvykle se snídaní či polopenzí. Apartmány bez stravování. Ceny jsou kalkulovány na osobu a uvedený počet dní. V ceně obvykle není zahrnuta pobytová taxa, která je splatná na místě. (Viz popis subjektu)

V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění, služby delegáta, skipasy (pokud není přímo u konkrétního hotelového popisku uvedeno jinak), nic co není uvedeno v cena zahrnuje.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA SKIRAMA DOLOMITI

Lyžařská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta leží v severozápadní části Trentina. Táhne se od brennerské dálnice a pokračuje téměř 100 kilometrů západním směrem. Tato oblast bývá někdy také označovaná názvem Val di Sole. Na východní straně téměř sousedí s další lyžařskou oblastí Dolomiti Superski. Střední část je tvořena pohořím Dolomiti di Brenta s až neuvěřitelnými vrcholky a na západě se tyčí vysoké hory Adamella a Ortleských Alp. Oblíbenost této oblasti rok od roku stoupá, jelikož zde dochází k neustálé modernizaci přepravního zařízení a zlepšování lyžařského servisu.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
39 95 22 10 311 km     112/132 km   110/168 km    27/38 km 


Skirama Dolomity

1. Marilleva - Folgarida   2. Madonna di Campiglio - Pinzolo   3. Paganella   4. Folgaria - Lavarone   5. Tonale - Ponte di Legno

NABÍDKA OBLASTI
Lyžařská oblast Skirama Dolomiti nabízí celkem 380 km sjezdovek. Tvoří ji osm samostatných skiareálů, z nichž nejznámější je Madonna di Campiglio, kde se pravidelně pořádají závody Světového poháru a kde najdete skvělé a různorodé terény. Středisko Tonale / Ponte di Legno je známé díky ledovci Presena, kde lze lyžovat po celý rok. Mezi velká střediska patří stále oblíbenější Marilleva / Folgarida, která je propojená s Madonnou di Campiglio. Skiareál Monte Bondone překvapuje svou kvalitou, díky níž si vydobyl své místo mezi lyžaři. Nejvíce do svého rozvoje investovalo středisko Paganella. Dalšími lyžařskými areály v této oblasti jsou Folgaria / Lavarone, Pinzolo a Pejo.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA DOLOMITI SUPERSKI

Lyžařská oblast Dolomiti Superski, nacházející se v provincii Trentino na severu Itálie, je jedničkou mezi zimními lyžařskými oblastmi díky své velké rozloze a krásné přírodě. Unikátní stavba a složení Dolomit dává pohoří růžovorudé zabarvení při východu a západu slunce, čemuž se říká enrosadira. Díky příměsy hořčíku a železa ve vápenci se hory za jasných podvečerů z jasně červené postupně promění v tmavě růžové.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
135 221 87 23 940 km     348/442 km   326/589 km    73/128 km 


Dolomiti Superski

1. Val di Fiemme   2. Val di Fassa  3. Tre Valli   4. Val Gardena   5. Kronplaz   6. Cortina d´Ampezzo

NABÍDKA OBLASTI
Lyžovat se v této oblasti začalo již v roce 1895 ve střediscích Val Gardena a Cortina d‘ Ampezzo. V roce 1912 byl položen základ pro vznik oblasti Sella Ronda, když jeden z lyžařů podnikl dvoudenní trasu okolo masivu. V roce 1935 se konal první závod v obřím slalomu na Marmoladě. Nejproslulejším závodem se pak stala olympiáda v Cortině v roce 1956, která velkou měrou přispěla k rozvoji tohoto střediska. V současné době je oblast Dolomiti Superski pravidelným hostitelem závodů Světového poháru. Největší proměnou prošla tato lyžařská oblast v 70. letech, kdy se začala střediska postupně sdružovat do proslulého spojení Dolomiti Superski. Dnes čítá Dolomiti Superski celkem 12 středisek, jejichž spojením máte k dispozici neuvěřitelných 1 220 km sjezdovek a 420 vleků a lanovek. Jednotlivá střediska nabízejí lokální skipasy nebo si můžete pořídit rozšířený skipas Dolomiti Superski, který platí ve všech 12 střediscích. Čtyři z těchto středisek, jimiž jsou Val Gardena, Val di Fassa e Carezza, Alta Badia a Arabba / Marmolada, tvoří lyžařský okruh Sella Ronda vedoucí kolem masivu Gruppo del Sella, který zahrnuje 280 sjezdových tratí o celkové délce dosahující 410 km a 170 přepravních zařízení. Lze ho na lyžích absolvovat oběma směry buď kratší zelenou trasou měřící 39 kilometrů nebo protisměrnou oranžovou trasou, která je o 3 kilometry delší. Obě trasy znamenají převýšení zhruba 8 000 metrů a nejvyšší bod leží ve výšce téměř 2 500 m. Nadmořská výška okruhu se pohybuje v rozmezí 1 535 - 2510 m n. m. V Dolomiti Superski vás vždy budou čekat upravené přehledně značené sjezdovky. Díky skvělému systému umělého zasněžování je možné zde lyžovat po celou zimní sezónu. Běžkaři se mohou těšit na 1 170 kilometrů permanentně upravovaných tratí. Pokud nepatříte k vášnivým lyžařům můžete svůj čas strávit na kluzištích, lezeckých stěnách, při paraglidingu nebo jízdou na sněžných skútrech.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA ALTA VALTELLINA

Lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic se Švýcarskem a skládá se ze čtyř vynikajících středisek, kterými jsou Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Tato oblast se vyznačuje dlouhými údolími, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy převyšující z velké části 3 000 m. Alta Valtellina nabízí celkem 210 km skvěle upravených sjezdovek.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
32 23 12 4 97 km     50/45 km   85/135 km    17/20 km 

Alta Valtelina

1. Livigno   2. Bormio - San Colombano - Santa Caterina

NABÍDKA STŘEDISKA

Skipas Alta Valtellina vám umožní zkombinovat lyžování ve všech skiareálech. V každém středisku si můžete samozřejmě zakoupit i jednotlivý skipas. Všechna střediska jsou výborně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami. Každé z nich je však něčím výjimečné. Livigno je ze všech čtyřech skiareálu největší, Bormio se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 m, Santa Caterina nabízí velmi náročné svahy pro pokročilé lyžaře a San Colombano je klidnejší areál, který se nachází nejvýše ze všech středisek. Oblast Alta Valtellina se v roce 1985 proslavila pořádáním závodu Ski World Championship a v roce 1995 The World Cup Finals. Nezapomnělo se ani na běžkaře, kteří mají v Alta Valtelline k dispozici 97 kilometrů upravovaných tratí. Nádherná a neposkvrněná příroda národního parku Stelvio vás ohromí. Ne příliš daleko je to také do světoznámého lyžařkého městečka St. Moritz, které láká k výletu do švýcarské části Alp. V Bormiu lze navštívit krytý termální bazén s vodou o teplotě 38 °C a venkovním bazénem s výhledem na zasněžené Alpy. Do Livigna zase můžete vyrazit za skvělými nákupy v bezcelní zóně, na procházku po městské „promenádě“ plné stylových italských obchůdků, za návštěvou moderního bazénového a saunového komplexu Aquagranda, za projíždkou na koních zasněženými pláněmi nebo jízdou v autě či na skútru po zamrlém jezeře. Bohatá nabídka večerní zábavy je zde samozřejmostí. Středisko San Colombano je jedním z nejlepších míst pro vyznavače freeridu. Pokud milujete volný terén, čeká na vás právě zde. Santa Caterina nabízí díky své jedinečné poloze přímo v Národním parku Stelvio úžasné turistické trasy zasněženou romantickou přírodou.

DALŠÍ NABÍDKA

Na našich stránkách naleznete také nabídku hotelů z dalších lyžařských středisek. Někdy i hotelů, které nelze přesně polohou určit do konkrétního střediska, tzn. musí se např. dojíždět větší porce kilometrů k areálu, což na druhou stranu může nést benefity v podobě nižších cen za jinak stejnou kvalitu služeb.

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Řím
 • Časový posun: 0 hodin

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +39
 • Velvyslanectví: Konzulát České republiky v Itálii: Via dei Gracchi 322, Roma, 00 192
 • Telefon: +39 063 609 571
 • Web: www.mzv.cz/rome

Měna

 • Měna: Euro (€)

3 Peaks (Drei Zinnen)

Zasvěcený tip na dovolenou v Jižním Tyrolsku. Středisko stranou největšího zájmu turistů slibuje přeci jen méně zaplněné svahy. Středisko též známé jako "Sextner Dolomiten" s hlavními obcemi Sexten, Toblach či Innichen. K dispozici je lyžařům přibližně 93 km sjezdovek, 19 vleků, 7 sedaček a 6 lanovek.

3 Peaks  Alta Badia

Alta Badia

Lyžařské středisko v srdci Dolomit. Nachází se v přírodní oblasti na úpatí masivu Sella. Je tak jedním ze středisek na slavném okruhu "Sella Ronda". V této oblasti mají Dolomity jedinečný tvar a scenérie jsou zde opravdu úchvatné. Na lyžaře zde čeká přiblžně 130 km sjezdovek, s 11 vleky, 30 sedačkami, 11 lanovkami a vláčkem.

Ahrntal

Lyžařská oblast Skiworld Ahrntal zahrnuje dvě hlavní střediska - Klausberg a Speikboden. Moderní přepravní kapacity a skvěle upravené tratě jsou zárukou kvalitního lyžování. Areál Klausberg disponuje přibližně 23 km sjezdovek s 6 sedačkami a 2 lanovkami, Speikboden pak cca 38 km sjezdovek s 4 sedačkami a 2 lanovkami.

Ahrntal  Gitschberg Jochtal

Gitschberg Jochtal

Jedna z nejbližších italských oblastí pro českého lyžaře, na začátky údolí Puster. Z Prahy do Rio Pusterie, jedné z obcí oblasti, to je pouhých 620 km. Obce Meransen je pak o několik nadmořských metrů výše. Oblast Gitschberg Jochtal s výhledem na údolí Eisack, nabízí nádhernou lyžařskou dovolenou pro celé rodiny. Celkem se zde lyžuje na cca 50 km svahů pohoří Pfunder, s 16 modernímí přepravními zařízením (vleky, sedačky, lanovky).

Misurina

Malý areál s vlekem, sedačkou a dvěma sjezdovkami. Zdejší vrcholky se tyčí nad místním jezerem Lago di Misurina.

Misurina  Monte Bondone

Monte Bondone

Menší, zato renomovaný areál nedaleko od Trenta. Nabízí překrásné panoramatické výhledy z vrcholu Palon. V rozmezí nadmořských výšek 1 300 - 2 090 m se nachází celkem na 20 km sjezdových tratí, lehčí a střední úrovně, s populární 4 km dlouhou sjezdovkou "Gran Pista".

Pejo

Pejo 3 000 je malý lyžařský areál ve Val di Sole. Nabízí 3 sedačky a 2 lanovky, přičemž ta nejnovější Funivor Pejo 3000 vyjíždí až právě do této nadmořské výšky, odkud je pak možný sjezd na jeden "zátah" až do 1 400 m n. m. v Pejo Fonti. Celkově se počet kilometrů sjezdovek šplhá k 16 km. Malý lyžařský vlek s modrou sjezdovkou je také v údolní obci Cogolo.

Pejo  Ratschings

Ratschings

Lyžařský areál Ratschings (Racines) Jaufen je definován třemi základními parametry: efektivní, vždy odlišný a přírodní. Středisko je položeno mezi 1 300 - 1 900 m n. m. a patří svým vybavením mezi nejmodernější v Jižním Tyrolsku. K dispozici je na 25 km sjezdovek, převážně červené obtížnosti, s trochou modrých alternativ na vrcholku a spodku střediska.

Sulden

Lyžařský areál Sulden am Ortler je středně velké středisko s 40 km sjezdovek všech úrovní, vlekem, 6 sedačkami a 3 kabinkami. Stoupá z 1 900 m n. m. až do výšky 3 250 m n. m. a nabízí tak dostatečné sněhové podmínky většinou již od poloviny listopadu až do začátku května. Zimní dovolená v této oblasti s nádhernými přírodními scenériemi je nezapomenutelným zážitkem.

Sulden  Schnalstal Kurzras

Schnalstal Kurzras (Val Senales)

Oblast s ledovcem (Schnalstaler Gletsher) s vrcholem Grawand v nadmořské výšce 3 251 m. Centrem oblasti je rezortní městečko Kurzras v 2 011 metrech nad mořem. Sjezdové lyžařské středisko Val Senales promění zimní prázdniny na nezapomenutelnou dovolenou pro celou rodinu díky krátké čekací době na vlecích a 30 km perfektně upravených sjezdovek.

 

 Itálie je k lyžování přímo stvořená, o čemž svědčí rok od roku stoupající počet návštěvníků lyžařských středisek. Během rozvoje lyžování v Itálii byla některá střediska postupně propojována pomocí lanovek a vleků. Vzniklo tak spojení čtyř středisek v rámci Dolomiti Superski známé jako Sella Ronda nebo přeshraniční Via Lattea (Mléčná dráha) propojující italská střediska s francouzským Montgenevre. Skiareály se pyšní širokou paletou sjezdovek různého druhu, délky a strmosti čítající více než 3 000 kilometrů.

Itálie

V každém stredisku vás čeká v průměru 60 kilometrů lyžařských tratí. Italští provozovatelé středisek poskytují vysoce nadstandardní servis. Vždy dbají na výbornou upravenost sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány, takže vás nečeká nemilé překvapení v podobě holých strání. Na sjezdovky vás dopraví moderní sedačkové lanovky a gondoly, které zajištují rychlou a pohodlnou cestu. Lyžařských vleků je v Itálii minimum. Díky přítomnosti ledovců a vysoké nadmořské výšce zde můžete lyžovat po celé zimní období. Běžkaři ocení mnoha kilometrové běžecké tratě, na kterých se budou moct kochat nádhernou panenskou přírodou. Ani příznivci „jednoho prkna” a extrémního lyžování nepřijdou v Itálii zkrátka. Pro ně jsou připraveny snowparky a mnoho volných terénů.

Itálie  Itálie

Kromě lyžování můžete vyzkoušet horolezectví na zamrzlých vodopádech, jízdu na sněžných skútrech, skoky na lyžích a mnoho dalších zimních sportů a radovánek. Z hlediska ubytování si můžete vybrat ze široké nabídky pohodlných hotelových pokojů a prostorných komfortně zařízených apartmánů. Od většiny hotelů a apartmánů je nutno dojíždět na sjezdovky skibusem, najdou se však i ubytovací kapacity přímo na sjezdovkách. Hotely nabízejí výhodné slevy pro rodiny s dětmi. Nesmíme také zapomenout na vynikající italskou kuchyni a nabídku beauty a wellness aktivit, která je nedílnou součástí mnoha hotelů. Závěrem je nutno zmínit, že italská střediska jsou pro české lyžaře velmi snadno dostupná, cesta trvá šest až osm hodin. Během cesty si vychutnáte nádherná panoramata italských hor, jejich klida sluneční paprsky, které zde svítí v průměru 300 dní v roce.

Termín pobytu
Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem, který je určen datumem v ceníku.

Časy nástupu a odjezdu
Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14. hodině, nejpozději však do 20. – 23. hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10. hodiny dopolední, ne však před 7. hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20./23. hodinou a 7. hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

Ubytování
Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

*   velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
**   jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
***   objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
****   objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
*****   hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.


Stručná charakteristika ubytování v apartmánech

Mono   obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo   ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo   2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Quadrilo   3 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením


Itálie  Itálie

Infant
Infant 0–1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou konfortu ubytovaní.

Kauce (apartmány)
V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

Závěrečný úklid
Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě – viz popis jednotlivých apartmánů.

Parkování
Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

Internet/Wi-Fi
Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotel nabízí často Wi-Fi připojení vy vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

Skipasy
U destinace Itálie je možno přiobjednat skipasy pro vybraná střediska. Ceníky skipasů možných k dokoupení u Exim tours jsou prezentovány na úvodních stranách střediska. Na skipasy klienti obdrží s odbavením voucher, na základě kterého jim budou skipasy vydány na příslušné pokladně, či skipass kanceláři ve středisku. Skipas pro dítě je zdarma pouze v doprovodu 1 dospělé platící osoby. Ve vybraných ubytovacích kapacitách a termínech v Itálii je skipas zdarma – viz popisek a ceník kapacit. Při vyzvednutí skipasu můžete být požádáni o kauci cca 5 EUR/skipas.
Nabídku skipasů k zakoupení předem u CK si můžete prohlédnout zde .

Skibus
Skibusy ve střediscích jsou zpravidla zdarma, ale v některých případech jsou zpoplatěny.

Sjezdové tratě a přepravní zařízení
Sjezdové tratě se značí třemi typy, které se liší svojí obtížností a barvou. Modře někdy zeleně značené sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. Červené sjezdovky jsou určeny pro středně zdatné lyžaře a černé sjezdovky jsou určeny pro zkušené lyžaře. Úprava sjezdových tratí vzhledem k bezpečnosti lyžařů je prováděna většinou v brzkých ranních hodinách. Areály mohou nabízet několik typů přepravního zařízení - vlek, sedačka a gondola (uzavřená).

Itálie  Itálie

Důležité upozornění
Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Může se jednat především o přemístění, zrušení či pozměnění skibusových zastávek nebo jejich tras, nedostupnost např. snowparků nebo některého přepravního zařízení a drobné odchylky v rozsahu či formě stravování, složení lůžek, služeb nabízených za poplatek apod. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb může být omezenou věkovou hranicí. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Několik upozornění při používání přepravního zařízení
Je důležité dodržovat bezpečnostní doporučení vždy umístěné u vchodu do lyžařského areálu, většinou v několika světových jazycích. Musí se dodržovat všechna pravidla areálu, jejich porušení může být i pokutováno.
K 1. lednu 2005 byl vydán italský zákon, který všem dětem do 14 let dává za povinnost používat předepsané lyžařské přilby. V ostatních lyžařských zemích je přilba pro děti pouze doporučována.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně je zahrnuto: ceny zahrnují pouze ubytování se stravováním uvedeným v popisu každého ubytovacího subjektu. Hotely, penziony obvykle se snídaní či polopenzí. Apartmány bez stravování. Ceny jsou kalkulovány na osobu a uvedený počet dní. V ceně obvykle není zahrnuta pobytová taxa, která je splatná na místě. (Viz popis subjektu)

V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA SKIRAMA DOLOMITI

Lyžařská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta leží v severozápadní části Trentina. Táhne se od brennerské dálnice a pokračuje téměř 100 kilometrů západním směrem. Tato oblast bývá někdy také označovaná názvem Val di Sole. Na východní straně téměř sousedí s další lyžařskou oblastí Dolomiti Superski. Střední část je tvořena pohořím Dolomiti di Brenta s až neuvěřitelnými vrcholky a na západě se tyčí vysoké hory Adamella a Ortleských Alp. Oblíbenost této oblasti rok od roku stoupá, jelikož zde dochází k neustálé modernizaci přepravního zařízení a zlepšování lyžařského servisu.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
39 95 22 10 311 km     112/132 km   110/168 km    27/38 km 


Skirama Dolomity

1. Marilleva - Folgarida   2. Madonna di Campiglio - Pinzolo   3. Paganella   4. Folgaria - Lavarone   5. Tonale - Ponte di Legno

NABÍDKA OBLASTI
Lyžařská oblast Skirama Dolomiti nabízí celkem 380 km sjezdovek. Tvoří ji osm samostatných skiareálů, z nichž nejznámější je Madonna di Campiglio, kde se pravidelně pořádají závody Světového poháru a kde najdete skvělé a různorodé terény. Středisko Tonale / Ponte di Legno je známé díky ledovci Presena, kde lze lyžovat po celý rok. Mezi velká střediska patří stále oblíbenější Marilleva / Folgarida, která je propojená s Madonnou di Campiglio. Skiareál Monte Bondone překvapuje svou kvalitou, díky níž si vydobyl své místo mezi lyžaři. Nejvíce do svého rozvoje investovalo středisko Paganella. Dalšími lyžařskými areály v této oblasti jsou Folgaria / Lavarone, Pinzolo a Pejo.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA DOLOMITI SUPERSKI

Lyžařská oblast Dolomiti Superski, nacházející se v provincii Trentino na severu Itálie, je jedničkou mezi zimními lyžařskými oblastmi díky své velké rozloze a krásné přírodě. Unikátní stavba a složení Dolomit dává pohoří růžovorudé zabarvení při východu a západu slunce, čemuž se říká enrosadira. Díky příměsy hořčíku a železa ve vápenci se hory za jasných podvečerů z jasně červené postupně promění v tmavě růžové.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
135 221 87 23 940 km     348/442 km   326/589 km    73/128 km 


Dolomiti Superski

1. Val di Fiemme   2. Val di Fassa  3. Tre Valli   4. Val Gardena   5. Kronplaz   6. Cortina d´Ampezzo

NABÍDKA OBLASTI
Lyžovat se v této oblasti začalo již v roce 1895 ve střediscích Val Gardena a Cortina d‘ Ampezzo. V roce 1912 byl položen základ pro vznik oblasti Sella Ronda, když jeden z lyžařů podnikl dvoudenní trasu okolo masivu. V roce 1935 se konal první závod v obřím slalomu na Marmoladě. Nejproslulejším závodem se pak stala olympiáda v Cortině v roce 1956, která velkou měrou přispěla k rozvoji tohoto střediska. V současné době je oblast Dolomiti Superski pravidelným hostitelem závodů Světového poháru. Největší proměnou prošla tato lyžařská oblast v 70. letech, kdy se začala střediska postupně sdružovat do proslulého spojení Dolomiti Superski. Dnes čítá Dolomiti Superski celkem 12 středisek, jejichž spojením máte k dispozici neuvěřitelných 1 220 km sjezdovek a 420 vleků a lanovek. Jednotlivá střediska nabízejí lokální skipasy nebo si můžete pořídit rozšířený skipas Dolomiti Superski, který platí ve všech 12 střediscích. Čtyři z těchto středisek, jimiž jsou Val Gardena, Val di Fassa e Carezza, Alta Badia a Arabba / Marmolada, tvoří lyžařský okruh Sella Ronda vedoucí kolem masivu Gruppo del Sella, který zahrnuje 280 sjezdových tratí o celkové délce dosahující 410 km a 170 přepravních zařízení. Lze ho na lyžích absolvovat oběma směry buď kratší zelenou trasou měřící 39 kilometrů nebo protisměrnou oranžovou trasou, která je o 3 kilometry delší. Obě trasy znamenají převýšení zhruba 8 000 metrů a nejvyšší bod leží ve výšce téměř 2 500 m. Nadmořská výška okruhu se pohybuje v rozmezí 1 535 - 2510 m n. m. V Dolomiti Superski vás vždy budou čekat upravené přehledně značené sjezdovky. Díky skvělému systému umělého zasněžování je možné zde lyžovat po celou zimní sezónu. Běžkaři se mohou těšit na 1 170 kilometrů permanentně upravovaných tratí. Pokud nepatříte k vášnivým lyžařům můžete svůj čas strávit na kluzištích, lezeckých stěnách, při paraglidingu nebo jízdou na sněžných skútrech.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA ALTA VALTELLINA

Lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic se Švýcarskem a skládá se ze čtyř vynikajících středisek, kterými jsou Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Tato oblast se vyznačuje dlouhými údolími, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy převyšující z velké části 3 000 m. Alta Valtellina nabízí celkem 210 km skvěle upravených sjezdovek.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
32 23 12 4 97 km     50/45 km   85/135 km    17/20 km 

Alta Valtelina

1. Livigno   2. Bormio - San Colombano - Santa Caterina

NABÍDKA STŘEDISKA

Skipas Alta Valtellina vám umožní zkombinovat lyžování ve všech skiareálech. V každém středisku si můžete samozřejmě zakoupit i jednotlivý skipas. Všechna střediska jsou výborně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami. Každé z nich je však něčím výjimečné. Livigno je ze všech čtyřech skiareálu největší, Bormio se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 m, Santa Caterina nabízí velmi náročné svahy pro pokročilé lyžaře a San Colombano je klidnejší areál, který se nachází nejvýše ze všech středisek. Oblast Alta Valtellina se v roce 1985 proslavila pořádáním závodu Ski World Championship a v roce 1995 The World Cup Finals. Nezapomnělo se ani na běžkaře, kteří mají v Alta Valtelline k dispozici 97 kilometrů upravovaných tratí. Nádherná a neposkvrněná příroda národního parku Stelvio vás ohromí. Ne příliš daleko je to také do světoznámého lyžařkého městečka St. Moritz, které láká k výletu do švýcarské části Alp. V Bormiu lze navštívit krytý termální bazén s vodou o teplotě 38 °C a venkovním bazénem s výhledem na zasněžené Alpy. Do Livigna zase můžete vyrazit za skvělými nákupy v bezcelní zóně, na procházku po městské „promenádě“ plné stylových italských obchůdků, za návštěvou moderního bazénového a saunového komplexu Aquagranda, za projíždkou na koních zasněženými pláněmi nebo jízdou v autě či na skútru po zamrlém jezeře. Bohatá nabídka večerní zábavy je zde samozřejmostí. Středisko San Colombano je jedním z nejlepších míst pro vyznavače freeridu. Pokud milujete volný terén, čeká na vás právě zde. Santa Caterina nabízí díky své jedinečné poloze přímo v Národním parku Stelvio úžasné turistické trasy zasněženou romantickou přírodou.

DALŠÍ NABÍDKA

Na našich stránkách naleznete také nabídku hotelů z dalších lyžařských středisek. Někdy i hotelů, které nelze přesně polohou určit do konkrétního střediska, tzn. musí se např. dojíždět větší porce kilometrů k areálu, což na druhou stranu může nést benefity v podobě nižších cen za jinak stejnou kvalitu služeb.

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Řím
 • Časový posun: 0 hodin

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +39
 • Velvyslanectví: Konzulát České republiky v Itálii: Via dei Gracchi 322, Roma, 00 192
 • Telefon: +39 063 609 571
 • Web: www.mzv.cz/rome

Měna

 • Měna: Euro (€)