Spojené arabské emiráty

Objevte s námi to nejkrásnější, co Spojené arabské emiráty nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Spojené arabské emiráty

VÍTEJTE V EMIRÁTECH!

Země, která vás okouzlí, země, kde se sny mění ve skutečnost, krásný nový svět. I tak může být charakterizován pouštní stát, který nabízí ideální podmínky pro celoroční koupání a odpočinek na prosluněných plážích. Spojené arabské emiráty vás budou vždy překvapovat moderní architekturou, umělými ostrovy, zábavními parky, ale i překrásnými písčitými plážemi. Poznejte zdejší kulturu, přírodu a vynikající kuchyni. Užijte si komfort místních hotelů, užijte si Emiráty!

Spojené Arabské Emiráty

Pouštní země na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů. Až budete vzhlížet k nejvyšším budovám světa, těžko uvěříte, že ještě před několika desítkami let se na stejném místě rozkládalo pár rybářských vesniček. Díky obrovským zásobám ropy patří dnes Spojené arabské emiráty k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Ohromí vás supermoderní architektura, přepychové stavby ve stylu sultánských paláců a nejluxusnější hotely. Zatímco Dubaj je známá pro své odvážné stavební projekty a výškové budovy, mezi které patří i nejvyšší budova světa Burj Khalifa, v emirátu Abú Dhabi jsou lákadlem závody rychlých aut. Na umělém ostrově Yas Island je postaven okruh F1, navíc zde můžete navštívit ojedinělý zábavní park Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou Formula Rossa. Nejsevernější emirát Ras Al Khaimah nabízí ideální podmínky pro aktivní rodinnou dovolenou se službami all inclusive, naopak emirát Fujairah je synonymem klidnější dovolené u Indického oceánu a oblíbeným místem milovníků potápění.

Spojené arabské emiráty vám představí Ženy na cestách

Emiráty jsou známé také jako nákupní ráj s mnoha přepychovými nákupními centry, mezi kterými najdete další nej – největší nákupní centrum na světě s obřím akváriem a ledovým kluzištěm Dubai Mall. Mezi další unikáty patří nákupní centrum Mall of the Emirates s lyžařským areálem Ski Dubai. Zároveň si však nenechte ujít procházku po starých orientálních bazarech, jejichž kouzlo je umocněno vůní koření a vodní dýmky. Relaxovat můžete na nádherných plážích či při golfu na jednom ze zdejších pěstěných hřišť. Zejména golfová hřiště v Dubaji vyhledávají ty největší světové sportovní hvězdy. Vynikající zážitky ze hry poskytnou profesionálním i rekreačním hráčům golfová hřiště v Ras Al Khaimah. Emiráty však nejsou jen nákupním rájem a zemí velkolepých stavebních projektů. Fascinující příroda s oázami, písečné duny, majestátní pohoří Hajar poskytují kulisu pro strávení volného času mimo areál hotelu. Ať se vydáte do pouště terénním vozem na dobrodružnou jízdu po písečných dunách, nebo na hřbetu velblouda, bude to pro vás nezapomenutelný zážitek. Čisté moře s krásnými plážemi, nezapomenutelné výlety do sluncem rozpálené pouště, lyžování na písečných dunách, luxusní obchody – to vše vám mohou Spojené arabské emiráty dopřát a prožijete tak dovolenou v zemi plné kontrastů, na kterou se nezapomíná.

  INFORMACE

Pro příjemné a bezproblémové prožití vaší dovolené vám doporučujeme, abyste se seznámili s destinací, do které jedete. Věnujte pozornost těmto informacím. Přejeme vám krásnou dovolenou!

Zdraví – očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních potížích u vašeho praktického lékaře. Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu zakázaných léků (např. na http://uaeinteract.com/travel/drug.asp) a opatřit si včas v ČR povolenou alternativu zakázaného léku.

Klima – oblečení
V subtropickém suchém klimatu je nejvhodnější lehké oblečení, zejména z bavlny. Při občasném večerním ochlazení, stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry nebo svetříky. Celoročně je v SAE vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření. Pravidla pro oblékání v Orientu zakazují krátké kalhoty, holá ramena a u žen vše, co je úzké, krátké nebo dokonce průhledné. Hotely, zejména vyšší kategorie, vyžadují oděv odpovídající kategorii hotelu a místním zvykům.

Pronájem auta – výlety
V SAE nabízíme pronájem auta i s řidičem, podrobnější informace vám podá delegát v místě. Velmi oblíbenou dopravou ve městech je taxi. Všechny vozy jsou vybaveny taxametrem, pro delší trasy mají pevně stanovené ceny. V Dubaji existuje taxi pro ženy – vůz má růžovou střechu, růžové vybavení a řídí ho žena. Pokud taxi využijete, jako adresu je lépe uvádět vždy název hotelu nebo jednoznačně známou budovu. Vlastní taxi nabízí i většina hotelů, cena je o málo vyšší. Fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami fakultativních výletů.

Fotografování
Jednotlivé osoby můžete fotografovat jen tehdy, pokud to výslovně dovolí. Muslimské ženy nesmíte fotografovat z náboženských důvodů. Dále je zakázáno fotografování policistů a členů armády a všech vojenských zařízení, policejních objektů, přístavů a letišť; u vládních budov a paláců vládců je vyžadován souhlas stráže.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je v SAE dostupné. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se informujte u svého mobilního operátora. V SAE existují 2 mobilní operátoři (Etisalat a DU), kteří mají víceméně monopol. K volání do ČR je také možné využít místní SIM kartu. Dobíjecí karty jsou dostupné v supermarketech a v mnoha restauracích či obchodech. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je možné zakoupit telefonní kartu, která vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů. Bezdrátový (Wi-Fi) přístup na internet je umožněn téměř ve všech hotelech, možnosti přístupu jsou uvedeny u jednotlivých hotelů. Ve velkých městech se nacházejí také internetové kavárny. Přístup na některé stránky může být blokován, stejně tak mohou být blokované některé mobilní aplikace.

Elektřina
Napětí v elektrické síti je 220 V/50 Hz, zásuvky jsou se třemi kolíky britského typu. Adaptéry jsou ve většině případů k dispozici na recepci hotelu (obvykle je vyžadována vratná kauce).

Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds, přes širší queensize-beds, až po nejširší kingsize-beds. Některé hotely uplatňují pravidlo, že do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky pro dítě a dítě spí na posteli spolu s rodiči.

Nápoje – alkohol
Tradičními nápoji Arabského poloostrova jsou čaj a káva, které se servírují do malých šálků a skleniček bez ouška. Čaj je většinou nabízen mimořádně sladký, zatímco káva se podává horká a neslazená, může být ochucena špetkou kardamonu nebo růžové vody. Mezi další oblíbené nápoje patří čerstvé šťávy z mnoha druhů ovoce. Nejčastěji servírovaným nápojem je voda, prodávaná ve velkých plastových lahvích. Voda z kohoutku je nezávadná, jedná se však o odsolenou mořskou vodu, která nemusí každému vyhovovat. Alkohol se v SAE podává pouze v hotelech nebo licencovaných restauracích a barech. Neprodává se běžně v supermarketech, ale pouze ve specializovaných obchodech. Konzumace alkoholu na veřejnosti je přísně zakázána. V emirátu Sharjah není alkohol dostupný ani v hotelech, je zde absolutní prohibice. V období Ramadánu může být podávání alkoholických nápojů omezeno přes den.

Pláže – plavání
V SAE jsou nádherné písčité pláže, jak veřejné, tak hotelové. Opalování „nahoře bez“ je v SAE zcela nepřípustné. Hotelové pláže jsou od veřejných oddělené plotem, který zasahuje i několik metrů do moře a není přes něj vidět. Plážové parky jsou ideální pro všechny návštěvníky SAE, jejichž hotel neleží přímo u moře a nejsou členy plážových klubů. Do plážových parků se platí vstup, lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek. Najdete zde příjemné prostředí plné zeleně, restaurace, kavárny, dětská hřiště a další doplňkové služby. Městské hotely v Dubaji zpravidla zajišťují dopravu na veřejnou pláž/do plážového parku jednou denně, informace je uvedena vždy u jednotlivých hotelů..

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

Placení – vratné kauce – spropitné
Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD. Běžný účet v hotelu lze obvykle hradit kreditními kartami. Ofi ciální směnný kurz je všude stejný, protože emirátský dirham je pevně vázán na USD v poměru 1 USD = 3,673 AED. V jednotlivých hotelech nebo směnárnách se však může lišit servisní poplatek za výměnu. Platební karty jsou přijímány i ve většině obchodů. Hotely v SAE vyžadují od klientů před ubytováním složení vratné kauce v hotovosti (EUR, USD nebo AED) či autorizaci platební karty. Kauce je klientům vrácena při odjezdu z hotelu. V případě placení kauce v hotovosti je kauce vrácena vždy v AED (dle aktuálního kurzu), vrácení kauce na kartě trvá obvykle 5-10 pracovních dní. Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Otevírací doba – nákupy
Dnem pracovního klidu je v SAE pátek, běžný pracovní týden končí čtvrtkem. Velká obchodní centra mají obvykle otevřeno od soboty do čtvrtka od 10.00 do 20.00 hodin, v pátek většinou až od 15.00 hodin. Velká nákupní centra v Dubaji jsou otevřena denně. Trhy mívají v pátek omezenou pracovní dobu, někdy mohou být zcela zavřené. Na trzích se o ceně vždy smlouvá. Obchody, supermarkety a obchodní centra mají pevné ceny.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

  CESTOVNÍ DOKLADY

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní pas s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců. Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu. Překročení povolené délky pobytu je penalizováno. Cestuje-li dítě do 18 let s rodičem jiného jména, je nutné doložit kopii rodného listu dítěte v angličtině. Cestuje-li dítě do 18 let s prarodiči nebo jinými osobami, je nutné doložit podepsané prohlášení jednoho z rodičů, že s danou osobou může cestovat (souhlas rodiče v angličtině s uvedením telefonního čísla). Při cestách do SAE je dále vyžadováno cestovní zdravotní pojištění na celou dobu pobytu.

Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

  LETOVISKA

EMIRÁT DUBAJ
Dubaj je nejznámější z emirátů, rozkládá se na ploše pouhých 4 114 km2 a v počtu obyvatel se řadí na druhé místo mezi sedmi emiráty. Ropa, známá jako černé zlato, dopomohla tomuto emirátu, skládajícímu se z více než 90 % pouště, proměnit se v místo s mnoha zahradami, parky, golfovými hřišti, moderními paláci a výškovými budovami. Extravagantní hospodářské a obchodní centrum, místo, kde se točí zboží, peníze a služby, oáza bohatství a luxusu, megametropole – to vše jsou synonyma pro stejnojmenné centrum Dubaj, které splní téměř všechny sny. Turisté sem jezdí nejen kvůli koupání na bělostné pláži Jumeirah, u které stojí ty nejluxusnější hotely, ale také za obrovskými nákupními možnostmi. Dubaj nabízí mnoho kulturních, společenských a sportovních aktivit. Mezinárodní věhlas získaly významné veletrhy a festivaly (např. nákupní festivaly Dubai Shopping Festival a Dubai Summer Surprises), mezinárodní konference, velbloudí závody či pouštní safari. Milovníci golfu ocení zdejší špičková golfová hřiště. Dubaj se v posledních letech proslavila také impozantními stavebními projekty a najdete zde hned několik nej – jediný sedmihvězdičkový hotel na světě i nejvyšší stavbu světa, gigantický krytý lyžařský areál, největší nákupní centra či slavné umělé ostrovy. Dubaj nabízí pestrou nabídku ubytování v hotelech u pláže, ve stylových boutique hotelech či v klasických městských hotelech, ze které si vybere opravdu každý.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

EMIRÁT SHARJAH
Sharjah je považován za kulturní centrum SAE a díky své centrální poloze je tzv. spojkou se všemi šesti emiráty, plochou i počtem obyvatel je na třetím místě. Stejnojmenné hlavní město je zaklíněno při pobřeží Perského zálivu a tvoří rozlehlou městskou aglomeraci s Dubají na jihu a Ajmanem na severu. I zde se však najdou pěkné písčité pláže, k nejvyhlášenějším patří oblast plážového parku Al Mamzar s několika plážemi chráněnými kamennými moly. Pláž s hotely se nachází na západním břehu zátoky Khor Khalid, laguna se směrem do vnitrozemí rozšiřuje a vytváří jezero obklopené zelení, oblíbené místo k relaxaci. V emirátu Sharjah platí přísné dodržování islámských tradic, jako jediný emirát neumožňuje prodej alkoholu.

EMIRÁT AJMAN
Pouhých 8 km severně od Sharjah leží nejmenší z emirátů – Ajman. I přes jeho malou velikost disponuje pobřežím dlouhým 16 km, které z větší části tvoří krásná písečná pláž, napojující se na pláž emirátu Sharjah. V minulosti se Ajman spoléhal zejména na příjmy z rybolovu a lovu perel, avšak dnes je díky bezcelní zóně třetím v počtu průmyslových fi rem sídlících na jeho území. V tomto emirátu se můžete stále setkat s tradičním způsobem života, navštívit typické trhy a pozorovat rybáře, jak brázdí svými bárkami moře. Návštěvníci zde ocení především klidné prostředí, krásné pláže a průzračné moře. Výhodou je také blízkost Dubaje.

EMIRÁT RAS AL KHAIMAH
Nejsevernější z emirátů je mnohými považován za nejkrásnější. Dramatické panorama vyprahlého pohoří Hajar přechází do dun červeného písku, které končí v tyrkysově modrém moři, najdete zde poušť, moře, hory i úrodná údolí. Ras Al Khaimah sousedí s Ománem, který zabírá severní poloostrov Musandam. V Ras Al Khaimah se nachází důležitý přístav Mina Saqr, ale i úrodná údolí, kde se dobře daří zemědělství a která zásobují okolní emiráty zeleninou a ovocem. Významnou roli hraje i rybolov. Ras Al Khaimah má díky strategické poloze u Harmúzského průlivu mnohem bohatší historii, než ostatní emiráty. Ve středověku se zde nacházel důležitý obchodní přístav Julfar, kde se narodil jeden z největších Arabských mořeplavců Ibn Mádžid. Na území emirátu se zachovalo 75 starých strážních věží postavených z hliněných cihel nebo kamene. V hlavním městě naleznete starou pevnost, která dnes slouží jako muzeum, za procházku stojí i starý souk, který žije stejným poklidným tempem již desítky let. Vedle Dubaje a Abú Dhabi má Ras Al Khaimah třetí nejdůležitější dostihové závodiště pro velbloudy – závodí se vždy v sobotu od poloviny září do konce dubna a návštěva velbloudího dostihu stojí určitě za to. Doporučujeme pro strávení aktivní dovolené v prostředí luxusních hotelů.

EMIRÁT FUJAIRAH
Emirát zaujímá tzv. Východní pobřeží a omývají ho vody Ománského zálivu, patřící k Indickému oceánu. Od ostatních emirátů jej odděluje pás majestátního pohoří Hajar. Společně s emirátem Ras Al Khaimah patří k nejkrásnějším místům Spojených arabských emirátů. Naleznete zde zelené úrodné plochy, vodopády a prameny. Nejznámějšími jsou minerální léčivé prameny Madhab a Gamour Springs. Nenechte si ujít návštěvu stejnojmenného hlavního města, které v sobě spojuje luxusní budovy pulzujícího moderního města s ospalou historickou částí, které vévodí stará pevnost. Tento emirát je ideální volbou pro romantickou dovolenou v pohádkovém prostředí, ale i pro rodiny s dětmi. Doporučit můžeme také kombinaci ve spojení zábavy v centru Dubaje a odpočinku na zdejší pláži s využitím služeb All Inclusive.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

EMIRÁT UMM AL QUWAIN
Emirát i stejnojmenné hlavní město leží severně od Dubaje, v oblasti, která má ze všech emirátů největší kouzlo – je zde velice klidná atmosféra a zachovaná příroda, mezi oblíbené aktivity patří pozorování ptáků v místních lagunách. Tento převážně rovinatý emirát má velmi členité pobřeží a nízký počet obyvatel. V současné době se zde rozvíjí turistický ruch, najdete zde veškerou infrastrukturu potřebnou ke strávení příjemné odpočinkové dovolené. Na okraji města byl vybudován aquapark Dreamland, jeden z největších na světě.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Abu Dhabi
  • Časový posun: +3 hodiny, v době platnosti letního času: +2 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +971
  • Velvyslanectví: Corniche Plaza, Citibank Bldg., Abú Dhabí
  • Telefon: +9712 / 678 28 00
  • Web: www.mzv.cz/abudhabi

Měna

  • Měna: Dirham (AED)

Mapa - Spojené arabské emiráty


Nejlépe hodnocené hotely - Spojené arabské emiráty

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím