Ajman

Klidná dovolená, na jakou se nezapomíná

Vítejte v emirátu Ajman!

Každý ze sedmi Spojených arabských emirátů nabízí luxusní dovolenou na nádherných plážích. Pokud hledáte autentičtější zážitek, emirát Ajman je tajným tipem a stále ještě málo objeveným klenotem. Nabízí nedotčené písečné pláže, moderní výstavbu i tradiční arabská tržiště, upravené parky, přírodní rezervaci i živý přístav. Ajman je cenově dostupnější volbou než sousední Dubaj a Abú Dhabí, ovšem se stejným luxusem.

Poznejte Ajman, nejmenší emirát SAE

Ajman měří jen 259 km² a spolu s emirátem Sharjah tvoří na pobřeží Perského zálivu příměstskou aglomeraci Dubaje. Patří k němu ještě dvě malé vnitrozemské exklávy Manama a Masfout. Nehledě na svoji velikost je to jeden z nejstarších emirátů, v minulosti největší centrum lovu perel na světě. Je vzdálený slabou půlhodinu od dubajského letiště a pouhých 35 km od centra Dubaje.

Ajman a jeho hlavní město Ajman

Srdcem emirátu je stejnojmenné hlavní město, rozkládající se kolem 16 km dlouhého, rozvětveného zálivu, kde ještě v 18. století bylo pouhých pár domů s jednou opevněnou budovou, sídlem vládce. V současnosti je město Ajman pátým největším městem v SAE, žije tu více než 90 % obyvatel emirátu a jeho přístav s kapacitou pro 1 500 společností obsluhující více než 1 000 plavidel ročně je základem ekonomiky státu.
Město Ajman
Pohoří Hajar v exklávě Masfout, Ajman
Posezení na soukromé pláži v Ajmanu, Spojené arabské emiráty

Pro koho je vhodná dovolená v Ajmanu?

  • Pro milovníky moře, slunce a tepla. Má skvělé počasí v zimním období.
  • Pro pohodáře se zájmem o volné pláže, kteří zároveň chtějí být v dosahu atrakcí, zábavy a nakupování v rušnějších sousedních emirátech Dubaj a Abú Dhabí.
  • Pro objevitele, kteří milují tradiční atmosféru Emirátů, staré pevnosti, velbloudí závody, břišní tance, souky, kavárny a restaurace s vynikající kuchyní.
  • Pro golfové nadšence, fanoušky vodních sportů a dalších aktivit. K nejoblíbenějším patří potápění, jízda na kajaku a vodních skútrech, wakeboarding, paddleboarding nebo rybaření.
  • Pro milovníky luxusu – v Ajmanu najdete několik slavných luxusních hotelových resortů (Ajman Saray Luxury collection, Fairmont Ajman, The Oberoi Beach Resort Al Zorah), kde si můžete být jisti, že dostanete vyhlášené služby a kvalitu a budete se cítit jako v paláci.
  • Pro rodiny s dětmi, které ocení jak perfektní pláže, tak i nabídku rodinné zábavy (Dino Live, aquapark Funtastico Splash, Pygmy Zoo, Al Jurf Park).
Ajmanská mešita
Pláž Ajman
Muzeum Ajman ve staré pevnosti, SAE
Náš tip: Láká vás dovolená v Ajmanu? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené v Ajmanu

Proč jet na dovolenou do Ajmanu?
Kde leží Ajman?
Jak daleko je Ajman od ostatních emirátů?
Jak dlouho trvá let do Ajmanu?
Jaký je časový posun mezi ČR a Ajmanem?

Oblasti v destinaci - Ajman

Mapa - Ajman

Nejlépe hodnocené hotely - Ajman