Abú Dhabí

Dovolená mezi pouští, nebem a mořem

Vítejte v Abú Dhabí!

Abú Dhabí (Abú Zabí) je místem, kde se cestovatelům plní sny. Ať si vymyslíte cokoliv, v Abú Dhabí to najdete – bílé pláže, průzračné moře, divokou přírodu, dobrodružství ve vodě, v poušti i ve výškách, zábavu, relaxaci, staré památky i moderní architekturu, luxusní obchodní centra i umění.

Abú Dhabí (v arabštině „Země gazely“) je největším ze sedmi arabských emirátů. Zabírá 87 % celkové rozlohy SAE (72 732 km2) a patří mu více než 700 km pobřeží a téměř 200 převážně neobydlených ostrovů, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů ptáků. Díky bohatým ropným polím je Abú Dhabí, spolu se sousední Dubají, nejbohatším a nejrozvinutějším emirátem federace. Na rozdíl od turisticky slavnější Dubaje si Abú Dhabí zásluhou pomalejšího růstu zachovalo více ze své historie a kultury.

Velká mešita šejka Zayeda, Abú Dhabí
Pláž v Abú Dhabí

Kde prožít dovolenou v Abú Dhabí

Emirát Abú Dhabí se skládá ze tří hlavních oblastí.

Město Abú Dhabí

Hlavní město emirátu Abú Dhabí i federace SAE je politickým a historickým centrem Emirátů, sídlem prezidenta federace a kulturním srdcem země. Větší část leží na ostrově, ale s pevninou ho spojují tři mosty. Abú Dhabí je dynamickou metropolí s moderní výškovou výstavbou, sítí kulturních center světové úrovně (muzeum Louvre Abú Dhabí), závodní dráhou formule 1, množstvím historických památek, nákupních center, gurmánských restaurací a luxusních hotelů.

Východní oblast Al Ain

Jen 90 minut jízdy od Abú Dhabí se rozkládá zelené „zahradní město“ Al Ain, jedno z nejstarších trvale obydlených míst na světě (součást seznamu světového dědictví UNESCO). Najdete tu památky na dávnou historii, staré pevnosti, paláce i archeologické parky, velbloudí trhy, jezdecký a golfový klub a pulzující trhy, nabízející tradiční emirátská řemesla, koření, koberce a parfémy. Největší atrakcí je ovšem velkolepá oáza Al Ain. Na 1 200 ha můžete vidět starověký zavlažovací systém falaj, který dodnes vyživuje místní pastviny a více než 147 000 datlových palem a ovocných stromů.

Západní oblast Al Dhafra

Největší a nejméně obydlená část Abú Dhabí zabírá více než dvě třetiny emirátu. Al Dhafra se táhne podél stovek kilometrů pobřeží a může se pochlubit nádhernými plážemi, ostrovy, starobylými pevnostmi, neuvěřitelnou divočinou a písečnými dunami pouště Rub' al Khali („Prázdná čtvrť“). Na severním okraji pouště leží historická oáza Liwa, ohromující kontrastem zelených datlových hájů a červených písečných dun, které se zvedají až do výšky 150 m. Oáza se táhne v délce více než 100 kilometrů.

Náš tip: Láká vás dovolená v Abú Dhabí? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Palác Emirates, Abú Dhabí
Pevnost Jahili v oáze Al Ain

7 důvodů, proč se vydat na dovolenou do Abú Dhabí

  1. Všestranná, luxusní a bezpečná destinace: nabídka prvotřídních hotelů a vynikající infrastruktury.
  2. Počasí: Abú Dhabí láká na léto a příjemné teploty moře v Perském zálivu po celý rok.
  3. Fantastická krajina s rozmanitou scenérií: poušť, slaná jezera s růžovými plameňáky, nádherné písečné pláže s korálovými útesy, pohoří Jebel Hafit s pouštním parkem.
  4. Kulturní památky: od Velké mešity šejka Zayeda přes muzeum Louvre Abú Dhabí až po slavný most Zahy Hadid zaujme Abú Dhabí každého milovníka umění a architektury.
  5. Zážitky: procházky pod palmami ve staletých oázách, pouštní safari, projížďky na kajaku mangrovovými lesy, velbloudí výpravy do pouště, výuka starověkého sokolnického umění.
  6. Nekonečná zábava pro malé i velké: zábavní a vodní parky (Ferrari World, Yas Waterworld), noční život i nakupování v nejlepších světových nákupních centrech.
  7. Vynikající kuchyně: v Abú Dhabí ochutnáte speciality z celého světa a originální mix maghrebské, indické, libanonské i evropské kuchyně.

Věděli jste? Třetí a nejnovější most (r. 2010), který spojuje město Abú Dhabí s pevninou, je atrakcí sám o sobě. Most šejka Zayeda, vytvořený britskou architektkou Zahou Hadid, je považovaný za nejsložitější most na světě. Most se zakřivenými oblouky, které evokují zvlněné písečné duny, je 842 m dlouhý, 64 m vysoký a díky svému osvětlení vyvolává dojem neustálého pohybu.

Mangrovy v Abú Dhabí
Duny v poušti Rub' al Khali

Otázky a odpovědi k dovolené v Abú Dhabí

Co je a kde leží Abú Dhabí?
Proč si vybrat zájezd do Abú Dhabí?
V čem se Abú Dhabí liší od Dubaje?
Jak dlouho trvá cesta do Abú Dhabí?

Oblasti v destinaci - Abú Dhabí

Mapa - Abú Dhabí

Nejlépe hodnocené hotely - Abú Dhabí