Co dělat v Abú Dhabí: výlety do pouště, památky i nakupování

Emirát Abú Dhabí nabízí víc než jen skvělé pláže a slunné počasí. Sportovně založení návštěvníci si mohou vybírat z řady outdoorových aktivit, jako jsou jízda po dunách, výpravy na velbloudech, golf, mořský kajak, apod. Ani milovníci památek a architektury nepřijdou zkrátka – mohou vidět stopy pradávné historie i supermoderní architektonická díla. V Abú Dhabí je pořád co dělat.

Sandboarding v Abú Dhabí
Mangrovy v Abú Dhabí a připravené kajaky
Pevnost Jahili

Abú Dhabí pro sportovce

  • Potápění a šnorchlování: souostroví Abú Dhabí nabízí řadu skvělých potápěčských lokalit vhodných i pro vrakové, hlubinné či útesové ponory. V teplém moři Perského zálivu se můžete potápět po celý rok a krásy podmořského života můžete objevovat i při méně náročném šnorchlování.
  • Vodní sporty: v Abú Dhabí vás čeká široká nabídka vodních sportů jako windsurfing, vodní skútry, wakeboarding, wakeskating, kneeboarding, paddleboarding apod.
  • Jízda na kajaku: vzrušující aktivita, při které můžete pozorovat přírodu a divoká zvířata, probíhá v mangrovech Abú Dhabí. Síť kajakářských kanálů mangrovovými porosty je dlouhá 1,7 km.
  • Golf: golfoví nadšenci mohou vybírat z několika perfektních golfových hřišť světové úrovně.

Kam se vydat na výlet během dovolené v Abú Dhabí

Poušť

Skvělým způsobem, jak se bavit, jsou výpravy do pouště Rub' al Khali v terénních autech nebo na velbloudech, pouštní safari a také sjíždění dun (sandboarding) pro adrenalinové nadšence.

Arabian Wildlife Park

Přírodní park, který zabírá větší část ostrova Sir Bani Yas, je domovem více než 17 000 volně žijících zvířat.

Hrobky Jebel Hafit

Na úpatí impozantní hory Jebel Hafit, největšího vrcholu Abú Dhabí, najdete více než 500 starověkých hrobek, jejichž stáří se odhaduje na 5 000 let (UNESCO).

Pevnost Al Jahili

Jedna z největších pevností ve Spojených arabských emirátech, postavená v 90. letech 19. století v zeleném zahradním městě Al Ain dnes slouží jako kulturní centrum a galerie.

Pouštní park Jebel Hafit v Al Ain

Park nenechá lhostejným žádného milovníka archeologie. Unikátní archeologické pozůstatky starověkého osídlení oblasti pochází z období neolitu před 8 000 lety.

Pouštní safari, Abú Dhabí
Starověké hrobky v Jebel Hafit

Nejzajímavější památky v Abú Dhabí

Velká mešita šejka Zayeda

Jedna z největších mešit na světě, mistrovské architektonické dílo, které se může pochlubit 1 096 sloupy, zdobenými ametysty, jaspisy a zlatem, 82 kopulemi z bílého mramoru a nádvořím s jednou z nejkrásnějších mramorových mozaik na světě. Jako jediná mešita v emirátu Abú Dhabí umožňuje vstup i nemuslimům včetně žen. Vstup do mešity je volný, ale je nutné se zaregistrovat na webových stránkách mešity.

Qasr Al Hosn

Nejstarší kamenná budova ve městě Abú Dhabí (tzv. Bílá pevnost), byla postavena v roce 1761 jako kuželovitá strážní věž na obranu jediné sladkovodní studny ve městě. Dnes v ní sídlí muzeum historie země.

Louvre Abú Dhabí

Výsledek partnerství mezi Francií a SAE a zároveň největší muzeum umění na Arabském poloostrově. Za vidění stojí futuristická budova muzea od francouzského architekta Jeana Nouvela s kupolí ze 7 850 kovových hvězd, které vytvářejí efekt slunečních paprsků pronikajících skrz palmové listy v oáze.

Velká mešita šejka Zayeda, Abú Dhabí
Detail futuristické kupole muzea Louvre Abú Dhabí od Jeana Nouvela
Věděli jste, jaký je dress code do Velké mešity šejka Zayeda? Pro muže i ženy platí zákaz krátkého, průhledného i těsného oblečení, samozřejmostí jsou zakrytá ramena i kolena. Ženy musí mít zakrytou i hlavu a pravděpodobně si budou muset přes oděv ještě přehodit tradiční oděv abája (k zapůjčení v mešitě). Před vchodem je nutno zout si boty.

Jak se bavit v Abú Dhabí

  • Ferrari World Abú Dhabí – zábavní park pro celou rodinu. Kromě nejrychlejší horské dráhy na světě „Formula Rossa“ tu najdete i nejmodernější simulátory, elektrické motokáry, živá vystoupení apod.
  • Yas Marina Circuit – slavný okruh závodů formule 1 na ostrově Yas Island v Abú Dhabí. Vyzkoušejte závodní auta na vlastní kůži!
  • Wadi Adventure – dobrodružný park na úpatí hory Jebel Hafit vhodný pro rodiny. Surfařská stěna, 1 100 m umělých kanálů pro rafting na divoké vodě, bazén apod.
  • Yas Waterworld – unikátní vodní park na ostrově Yas. Nabízí 238 m dlouhý tornádový tobogán a 3 m vysoké vlny na Bubble's Barrel, největší surfovatelné vlně na světě pro flowboardy a bodyboardy.
  • Warner Bros World – zábavní park na ostrově Yas, setkání s ikonickými postavami z oblíbených filmů (Batman, Superman, Scooby-Doo).
Okruh Yas Marina v noci, Abú Dhabí
Qasr Al Hosn
Ferrari World Abú Dhabí

Nakupování

Zajímají vás hypermoderní nákupní centra nebo tradiční trhy (souky)? V Abú Dhabí najdete obojí. Parfémy, móda, řemeslné výrobky, koření, koberce, čerstvé ovoce – nakupování v Abú Dhabí je skutečným potěšením.

Otázky a odpovědi k aktivitám v Abú Dhabí

Kam se vydat na výlet v Abú Dhabí?
Jaké jsou možnosti zábavy pro děti v Abú Dhabí?
Které památky stojí za vidění v Abú Dhabí?
Jaké sporty se dají provozovat v Abú Dhabí?