Letecká přeprava zavazadel

Vše, co potřebujete vědět, než nastoupíte na palubu letadla

Informace a praktické rady

  • Své zavazadlo zřetelně označte jménem, telefonním číslem a adresou.
  • Doklady, cennosti, osobní věci a léky si nezapomeňte vzít s sebou na palubu letadla.
  • Všechna zavazadla si pečlivě zamkněte. Doporučujeme je navíc zabalit do fólie nebo ochranného obalu, abyste předešli jejich případnému poškození.
  • Visačky a štítky z minulých cest odstřihněte – předejdete tak špatnému doručení zavazadla.
Exim tip: Zajděte si na některou z našich poboček a požádejte prodejce o visačku na kufr. Díky ní se vaše zavazadlo nikde nezatoulá.

Pokyny k odletu

Všechny informace o odbavení zavazadel najdete v Pokynech k odletu, které jsou standardně zasílány elektronicky 5-7 dní před zahájením zájezdu na e-mail objednavatele. V pokynech najdete i další informace, jako čas odletu, číslo pojistky, potvrzení ubytování a další.

Odbavená zavazadla

Odbavená neboli zapsaná zavazadla se přepravují v zavazadlovém prostoru. Jako zapsané zavazadlo použijte dobře uzavřený kufr nebo jiné cestovní zavazadlo, které si neberete na palubu letadla. Maximální hmotnost zavazadla u letecké společnosti Smartwings je 23 kg na osobu, pokud není v cestovních dokumentech uvedeno jinak. U jiných leteckých společností se váhové a rozměrové limity liší, proto doporučujeme tyto informace před cestou ještě ověřit.
Váhu zavazadel není možné v rámci zájezdu nebo rodiny sčítat. Každý cestující má nárok na přepravu 1 ks odbaveného zavazadla. Nadváhu zavazadla si můžete objednat rovnou při zakoupení zájezdu, pokud si ji budete chtít zakoupit později, neváhejte nás kontaktovat.
 
Kontaktujte nás i v případě, jestli si plánujete na dovolenou vzít třeba surfové prkno, jízdní kolo nebo potápěčskou a golfovou výstroj. Vše je třeba ohlásit naší cestovní kanceláři s dostatečným předstihem, kdy naši pověření pracovníci zjistí kapacitní možnosti letecké společnosti a výši příplatku.

Příruční zavazadla

Příručním zavazadlem se myslí nezapsané zavazadlo, které máte u sebe na palubě. Do letadla si s sebou můžete vzít na osobu pouze jedno zavazadlo.

Co se týče rozměrů příručního zavazadla, doporučuje se maximální délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm, přičemž součet všech tří rozměrů by měl být maximálně 115 cm. Zavazadlo do hmotnosti 8 kg je zdarma, nad tento limit je za pak poplatek.

I příruční zavazadla podléhají rentgenové kontrole. Letištní bezpečnostní služba netoleruje žádné nebezpečné kovové a ostré předměty. Určitě si s sebou neberte nůžky, pilníky, otvíráky a další nebezpečné věci. Důležité informace ohledně bezpečnostní kontroly najdete zde.

Nezapomeňte, že příruční zavazadlo musí být v letadle umístěno pod sedadlem před vámi nebo v zavazadlové schránce nad vaší hlavou.

Exim tip: Hledáte další informace ohledně nadváhy zavazadel, odbavení nebo přepravy sportovního vybavení? Pak si přečtěte Často kladné otázky.
 

Sportovní vybavení na letech World2Fly

Sportovní vybavení jako golfový bag, jízdní kolo, surf nebo kite lze přikoupit již před dovolenou.

CZ lety 3 250 Kč/1 směr
SK lety 139 EUR/1 směr

Přeprava zvířat na letech World2Fly

Přeprava domácích mazlíčků do exotických destinací Kuba, Dominikánská republika a Vietnam není možná. Hotely zvířata nepřijímají, proto jim doma v ČR zajistěte hlídání.

Nadváha zavazadel na letech World2Fly

Palubní zavazadlo: 10 kg (rozměry 50 cm x 40 cm x 25 cm)
Odbavené zavazadlo: 23 kg (rozměr odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm (výška/šířka/délka). Do těchto rozměrů je třeba započítat madla, kapsy a kolečka.
Nadváha lze přikoupit pouze na letišti při odbavení, cena je 15 EUR/1 kg, maximální váha zavazadla je 27 kg

Extra zavazadlo je možné zakoupit předem:

První extra zavazadlo do váhy 23 kg:
CZ lety: 2 500 Kč/1 směr
SK lety: 100 EUR/1 směr

Druhé extra zavazadlo do váhy 23 kg:
CZ lety: 3 000 Kč/1 směr
SK lety: 112 EUR/1 směr

Třetí a každé další zavazadlo do váhy 23 kg:
CZ lety: 3 750 Kč/1 směr
SK lety: 158 EUR/1 směr

Dítě do dvou let má nárok na příruční zavazadlo do 10 kg o rozměrech max. 55 cm x 35 cm x 25 cm.