Kapverdské ostrovy

Objevte s námi to nejkrásnější, co Kapverdské ostrovy nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Kapverdské ostrovy

VÍTEJTE NA KAPVERDECH!
 

Vzhledem ke své poloze v jižních pasátových mořích jsou kapverdské Ostrovy ideálním místem odpočinku. Poloha jižnější než Dominikánská republika či Jamajka zaručuje teplé a stálé počasí. Kapverdy jsou pojmenovány podle poloostrova Zelený mys (francouzsky Cap-Vert), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Jsou výsledkem sopečné činnosti a pro jejich rozmanitost je lze vzdáleně srovnat s podobně vzniklými, ale mnohem severněji ležícími Kanárskými ostrovy. Atraktivní, teprve v posledních letech pro mezinárodní turistiku objevená prázdninová destinace Kapverdy, nabízí odpočinek na krásných plážích ostrovů Sal, Boa Vista nebo Maio.

Kapverdské ostrovy

Exotické Kapverdské ostrovy vám představí Ženy na cestách

ZDRAVÍ - OČKOVÁNÍ
Při cestách na Kapverdy není vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře. V závislosti na počasí a ročním období doporučujeme přibalit s sebou i repelent.

KLIMA - OBLEČENÍ
Kapverdské ostrovy patří do pasátového pásma suchých tropů.V místním tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při večerním ochlazení (rozdíl denní a večerní teploty může bý taž 10°C) stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i bundy nebo svetry.

PRONÁJEM AUTA - VÝLETY
Malý vůz na jeden den cca 60 - 70 €. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 80 - 100 € / den. Uvedené ceny jsou pouze orientační a je v nich zahrnuto max. 80 km / den. Při půjčovném na letišti platí zvláštní zvýšené sazby. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR (mezinárodnířidičský průkaz výhodou), kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let. Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami organizátora poznávacích zájezdů a fakultativních programů.  Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

PLACENÍ - SPROPITNÉ
K použití na místě jsou nejpraktičtější EURA. Běžný účet v hotelu lze obvykle hradit kreditními kartami, jako jsou VISA a MasterCard, karty Maestro nejsou obvykle akceptovány. Oficiální směnný kurs je všude stejný, protože místní escudo je pevně vázáno na EURO v poměru 1 € = 110,265 CVE. V jednotlivých hotelech nebo směnárnách se však může lišit servisní poplatek za výměnu. Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze v hotelech, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10 % účtu. Spropitné je ale očekáváno za všechny, byť i drobné nebo běžné poskytnuté úsluhy, jako je odnesení zavazadel nebo úklid hotelového pokoje. Na poskytnutém spropitném často závisí i  ochota personálu. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. Kvalitnější hotely mají bankomat, který rovněž najdete na dalších turistických místech a na letišti.

PLÁŽE - PLAVÁNÍ
Pláže jsou na Kapverdách velmi krásné a relativně ještě málo turisticky využité. Budete zde mít pro sebe dostatek prostoru. Koupání na nejoblíbenější a nejpopulárnější pláži u městečka Santa Maria před hotelovou zónou je bezpečné (z hlediska mořských proudů). Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých dalších pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a je třeba být opatrný při provozování vodních sportů, jako je např. plachtění nebo windsurfi ng. Na takových místech dbejte rad delegáta nebo místních poměrů znalého doprovodu. Na pláž si s sebou neberte žádné šperky nebo cennosti: příležitost dělá zloděje!

Kapverdské ostrovy  Kapverdské ostrovy

MOBILNÍ TELEFONY A INTERNET
Na Kapverdách funguje mobilní telefonické spojení v oblastech, kde se turisté pohybují, většinou bez větších závad. Na překážku může někdy být kolísající síla signálu. Přístup na internet zdarma nebo za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. V místě jsou i internetové kavárny. Veřejná místa jako jsou letiště, přístavy a náměstí jsou většinou zdarma pokryta Wi-Fi připojením k internetu. Na místě lze vcelku výhodě pořídit SIM karty místních operátorů pro připojení k internetu.

ELEKTŘINA
Střídavý proud o napětí 220 V. Evropská forma zásuvek se dvěma kolíky (lze do nich zapojit kabely v Česku pořízených elektrospotřebičů, pokud mají jen 2 kolíky). Vzhledem k omezeným zdrojům výroby elektrické energie dochází občas k výpadkům dodávek elektřiny, které jsou nahrazovány výrobou místními generátory v omezeném rozsahu.

  OSTROV BOA VISTA

Nejvýchodnější a zároveň 3. největší ostrov Kapverdského souostroví, známý pro své nekonečné písečné pláže, včetně 18 km dlouhé pláže Santa Monica Beach, která je vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží celého světa. Donedávna celkem neznámý ostrov se rozkládá na ploše 620 km2 a čítá necelých 4 000 obyvatel. Velkou atrakcí jsou zde kromě 1 000 druhů pestrobarevných ryb i mořské želvy, kterých je zde díky ideálnímu prostředí velké množství. V roce 2007 zde bylo postaveno mezinárodní letiště a od té doby se ostrov BoaVista stal vyhledávaným letoviskem ke strávení odpočinkové dovolené spojené s množstvím aktivit mezi něž patří rybaření, windsurfing, surfování, potápění ale i turistika a jiné.

Kapverdské ostrovy  Kapverdské ostrovy

Ostrov Boa Vista je také známý kvůli útesům a silným proudům, které spolu s vysokým obsahem železa v místních horninách, matoucím kompasy, způsobily, že se okolí ostrova stalo pohřebištěm a vrakovištěm mnoha lodí. Ostrov Boa Vista je stejně jako již známý ostrov Sal určen všem, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném, civilizací jen málo dotčeném prostředí.

  OSTROV SAL

Turistickým centrem Kapverdského souostroví je ostrov Sal. Díky mezinárodnímu letišti se stal snadněji dostupným nejen pro evropské turisty. Na ostrově Sal působí rezidentní delegát CK EXIM Tours, který klientům cestovní kanceláře poskytuje servis, obvyklý i v jiných destinacích. Na samém jihu ostrova leží u nádherné bělostné pláže v přívětivé zátoce původně rybářská vesnička, dnes spíše turistické městečko Santa Maria. Barva zdejšího moře a jeho přívětivost se mohou bezpochyby srovnávat s nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Hotely v této oblasti jsou vyhledávány turisty z celého světa, kteří si Kapverdy pro jejich neopakovatelnou atmosféru většinou hned po první návštěvě zamilují a rádi se sem vracejí. Sal je rájem pro milovníky potápění, windsurfingu i rybaření. Velkou atrakcí jsou projížďky terénními vozítky či parasailing a kitesurfing. Ve zdejších restauracích a barech hraje večer živá hudba, ve vyhlášené diskotéce Pirata (dvojčeti proslulé diskotéky z brazilské Fortalezy) je zážitkem strávit noc při karibských a latinskoamerických rytmech. Návštěva jezera ve zdejším solném dole má léčivé účinky, plně srovnatelné s návštěvou Mrtvého moře. Večeře v místních rybích restauracích nebo nákup tradičních rukodělných suvenýrů je příjemným doplněním odpočinkové dovolené.

  KAPVERDSKÉ SOUOSTROVÍ, SEVERNÍ ATLANTIK, 500 KM OD POBŘEŽÍ AFRICKÉHO SENEGALU

Kapverdské ostrovy

 CESTOVNÍ DOKLADY

S platností od 1. ledna 2019 přistoupily Kapverdy ke zrušení vízové povinnosti pro občany zemí EU a vybraných dalších států (viz níže) při cestách s pobytem do 30 dní. Ke vstupu na Kapverdy je vyžadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po ukončení pobytu a úhrada letištní bezpečnostní taxy (TSA - Taxa de Segurança Aeroportuária) ve výši 3.400 CVA, kterou lze uhradit jak prostřednictvím on-line registrace do 5 dnů před odletem na www.ease.gov.cv, tak prostřednictvím cestovní kanceláře nebo při příletu na kapverdské letiště, kde však registrace a úhrada této taxy může trvat i několik hodin. S ohledem na tuto skutečnost není možné, aby cestující, kteří si zprostředkování úhrady nové kapverdské bezpečnostní taxy objednali prostřednictvím cestovní kanceláře, čekali po tuto dobu v autobuse na cestující, kteří si registraci a úhradu taxy zařizují sami. V případě, že by dopravní prostředek zajišťující transfer cestujících z letiště do hotelu musel čekat z důvodu vyřizování individuální registrace a úhrady  taxy více jak 30 minut, nemůže cestovní kancelář klientům, kteří si tuto záležitost nezajistili předem, zajistit transfer do hotelu.

Cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. svým klientům nabízí zprostředkování úhrady nové kapverdské bezpečnostní taxy za poplatek 1.300 CZK/osoba. Děti do 2 let taxu neplatí.

Pro zprostředkování úhrady nové kapverdské bezpečnostní taxy je třeba dodat číslo cestovního pasu a datum jeho expirace nejpozději tři pracovní dny před odletem.

Klientům, kteří již dříve na své Smlouvě o zájezdu objednali zajištění víza na Kapverdy, bude tato služba automaticky převedena na zprostředkování úhrady kapverdské bezpečnostní taxy.

Všichni občané Evropské unie, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a vybraných států v Africe jsou osvobozeni od vízové povinnosti při cestách na Kapverdy s pobytem do 30 dní. Občané ostatních států mimo Maroka musejí po příletu na Kapverdy uhradit vstupní vízum a navíc i bezpečnostní taxu.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Praia
  • Časový posun: -2 hodiny, v době platnosti letního času -3 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +238
  • Velvyslanectví: Honorární konzulát České republiky v Kapverdské republice: Condomínio MIRAAR, Bloco B-2 Andar Esquerdo, Palmarejo Baixo – Ilha de Santiago, Cidade da Praia, Praia
  • Telefon: +238 / 99 12 966

Měna

  • Měna: Kapverdské Escudo (CVE)

Mapa - Kapverdské ostrovy


Nejlépe hodnocené hotely - Kapverdské ostrovy

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím